Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, jkarp napisał:

Dziś widziałem kilku na dziennych - ledziki z przodu a z tyłu cichociemny. Mgła konkretna. Ale dzień to dzienne mają być...

To wynika z głupoty. Bo ciężko przełączyć światła jak jest automat. W Astrze J mam światła w pełni automatyczne (dzienne/mijania/drogowe) i jak w listopadzie przełączę na mijania, to tak jeżdżę do wiosny (no, czasem włączam drogowe :-)).

Policja powinna się wziąć za przeciwmgielne w mieście, czy też jeżdżenie na dziennych w złych warunkach (deszcz)

Edytowane przez .Misza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wynika z głupoty. Bo ciężko przełączyć światła jak jest automat. W Astrze J mam światła w pełni automatyczne (dzienne/mijania/drogowe) i jak w listopadzie przełączę na mijania, to tak jeżdżę do wiosny (no, czasem włączam drogowe :-)).
Policja powinna się wziąć za przeciwmgielne w mieście, czy też jeżdżenie na dziennych w złych warunkach (deszcz)
Teraz mają ważniejsze rzeczy na głowie. Pilnowanie pomnika, straż przyboczna Jarka, kawa w Macu, chowanie się żeby tylko służba przeleciała. Ale ostatnio u mnie coś są aktywni z rana, tak po 6 jak ludziska z pracy wracają. Suszą i nieoznakowanym jeżdżą.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ewemarkam napisał:

Mnie wczoraj krew zalewała, matoły jeżdżą po ulicach. Ostatnimi dniami moje okolice nawiedzają mgły, naprawdę widoczność w ciągu dnia jest średnia. Autobus (biały) widać dopiero z odległości 100-120m na ekspresie. A kierowcy chyba zapomnieli o czymś takim jak światło przeciwmgielne tylne. Przednie załączą w ciągu dnia ale o tylnej nikt prawie nie pamięta. Na palcach jednej ręki mogłem policzyć kierowców którzy załączyli lampę przeciwmgielną, to może taki troche apel, niż pokazanie chamstwa na drodze. Na zdjęciu akurat była lepsza widoczność, ale momentami było dużo, dużo gorzej. Godzina ok 14:30.

0be56f08443ffa2b477c57a4d1b9f200.jpg

 

Nie nagrałem, bo mi ręce opadły, wczoraj podobne warunki były w Krakowie wieczorem, za mną jedzie gość bez świateł, myślę, nie no włączył się dopiero, to może włączy.. guzik, dopiero jak zwolniłem (na 2 pasmówce) i dałem mu znać klaksonem, rękami i gębą, żeby WŁĄCZYŁ ŚWIATŁA BO GO KWA NIE WIDAĆ, to skumał...

 

jak można w nocy i we mgle nie zauważyć że nie masz świateł?

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie nagrałem, bo mi ręce opadły, wczoraj podobne warunki były w Krakowie wieczorem, za mną jedzie gość bez świateł, myślę, nie no włączył się dopiero, to może włączy.. guzik, dopiero jak zwolniłem (na 2 pasmówce) i dałem mu znać klaksonem, rękami i gębą, żeby WŁĄCZYŁ ŚWIATŁA BO GO KWA NIE WIDAĆ, to skumał...
 
jak można w nocy i we mgle nie zauważyć że nie masz świateł?

Mialem podobnie na rondzie Mogilskim wczoraj wieczorem. No gość nie widzi, ze nie widzi... Tylko się usilnie wpatruje przed siebie. Trąbie macham w końcu skapowal.

Dziennych nie mam tylko automatyczne, cały czas pokrętło jest na tej pozycji mijania ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hak64 napisał:

Wiele wiader pomyj wylewa się na polskich kierowców, ale zobaczcie to: 

 

 

bo niestety głupota nie zna narodowości, jestem użytkownikiem reddita od dawna, tam też pojawia się masa tego typu nagrań

dla przykładu

 

https://www.reddit.com/r/IdiotsInCars/

https://www.reddit.com/r/dashcamgifs/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoczne są jednak znaczne różnice w zachowaniach kierujących (zarówno przed, jak i po zdarzeniu). Oglądając naszego "Stop cham na drodze", rzadko kiedy mamy do czynienia z sytuacją, gdy nagrywający (zwykle poszkodowany) nie podejmował próby uniknięcia zdarzenia. Tam natomiast regułą jest, że kierowca ogranicza się tylko do użycia klaksonu... Zauważalne są też częstsze przypadki ucieczki z miejsca zdarzenia, to zaś każe się zastanowić nad różnicami w konstrukcji ich i naszych samochodów. W tamtych wozach, poduchy strzelają chyba dopiero po czołówce z lokomotywą, w europejskich nierzadko wystarczy kopnąć w zderzak...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z pewnością znajdą się przeciwnicy takiego działania jakie popełniają autorzy filmu, pokazywanie czegoś takiego bardzo często jest...świadectwem, no właśnie czego...(mowa o popełniających ewidentne co najmniej wykroczenia)

Cały film to dobry materiał, szczególnie: 9:30, od 15:40 to jest już szokujące. 

Edytowane przez conrad
  • Zmieszany 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2021 o 13:18, LosioDriver napisał:

Smutna informacja od autorów Jedź Bezpiecznie - program jest obecnie wstrzymany i to być może na zawsze default_sad.png
 

Wydaje mi sie, ze bedzie nowa formula - Auto Bezpieczni. http://brd.malopolska.pl/auto-bezpieczni-nowy-program-nt-bezpieczenstwa-ruchu-drogowego/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, blejzu napisał:

Wydaje mi sie, ze bedzie nowa formula - Auto Bezpieczni. http://brd.malopolska.pl/auto-bezpieczni-nowy-program-nt-bezpieczenstwa-ruchu-drogowego/

 

Fajnie... ale pewnie straci klimat. A co do merytoryki to zobaczymy... mi mimo pewnych kontrowersji Pan Marek Dworak bardzo odpowiadał.

Nie robił kompromisów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, LosioDriver napisał:

A co do merytoryki to zobaczymy... mi mimo pewnych kontrowersji Pan Marek Dworak bardzo odpowiadał.

Nie robił kompromisów...

To bywa zarówno wadą, jak i zaletą. Panu Dworakowi (jak chyba każdemu) zdarzały się błędne interpretacje, ale to już raczej zasługa twórców przepisów, którym lekcje logiki schodziły na graniu w karty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, LosioDriver napisał:

 

Fajnie... ale pewnie straci klimat. A co do merytoryki to zobaczymy... mi mimo pewnych kontrowersji Pan Marek Dworak bardzo odpowiadał.

Nie robił kompromisów...

 

Z tego co czytam to w MORDzie sa robione klasyczne walki i przesuwanie "specjalistow" miedzy posadkami. Z drugiej strony p. Dworak jest juz w wieku emerytalnym wiec moze to jego decyzja. Ale i tak szkoda.

 

Jest juz ten program i to zupelnie inna bajka: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda, że nie opublikowali pożegnalnego programu, znaczy chyba przez chwilę był, ale ewaporował.


 
Z tego co czytam to w MORDzie sa robione klasyczne walki i przesuwanie "specjalistow" miedzy posadkami. Z drugiej strony p. Dworak jest juz w wieku emerytalnym wiec moze to jego decyzja. Ale i tak szkoda.


Niestety ale p. Dworak nie planował odejścia z MORD'u o czym wspomniał kiedyś w wywiadzie. Przepychanki zaczęły się w 2016r. - już wtedy ponoć miał być zastąpiony obecnym dyrektorem, ale był w okresie ochronnym przed emeryturą. A nowy dyrektor z ruchem drogowym związku ma niewiele (były dyrektor szkoły, nauczyciel geografii), choć jak wspomina jako dyrektor szkoły dbał o bezpieczeństwo na pobliskich przejściach dla pieszych. Dodatkowo został wybrany bez konkursu na stanowisko. Jest z nim wywiad gdzie widać jak unika tematów jego kompetencji czy zdobycia stanowiska.

Odcinka pożegnalnego nie było, bo nawet nie został przygotowany. Emisja miała być pewna chyba do lutego albo marca kiedy jest podejmowana decyzja o budżecie z którego jest finansowany program. Pożegnanie było w opisie filmu, w stylu "nie wiemy co dalej z programem, może wróci może nie". Widać zdjęli ich z dnia na dzień. Po odejściu na "emeryturę" p. Dworak jeszcze mówił, że program będzie kontynuował.

To bywa zarówno wadą, jak i zaletą. Panu Dworakowi (jak chyba każdemu) zdarzały się błędne interpretacje, ale to już raczej zasługa twórców przepisów, którym lekcje logiki schodziły na graniu w karty...


Ja się w większości zgadzałem z jego poglądami, ale też nie dziwiłem się jak powstawały burzliwe dyskusje. Sam p. Dworak wspominał czasem, że to jego zdanie na jakiś temat bo przepisy tego nie regulują zupełnie lub w sposób czytelny. Chyba najwięcej zarzucano mu odnośnie zanikającego pasa ruchy i tutaj jestem całkowicie po stronie jego interpretacji.

W każdym razie program był fajny, miał smaczek dawnych lat, wyrażanie emocji przez p. Dworak bywało często zabawne ("i to zawodowy kierowca!"), no i uczył praktyki i podstaw - czyli zachowania w ruchu drogowym i piętnowania podstawowych błędów.

Ten nowy program widzę, że zupełnie inna bajka. Zapowiada się dużo więcej teorii, skupiania się wokół jednego pojazdu.
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, markos007 napisał:

 

 


:o

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
 

 

 

nie wiem, nie rozumiem, dla mnie to jest coś niepojętego... JAK?!

tutaj niby znikąd, ale jak można być takim idiotą, żeby jechać parę km pod prąd ewidentnie widząc, że obok jest pas zieleni i dwa pasy ruchu, i że mija Cię kilkanaście, kilkadziesiąt samochodów... co, wszyscy oni jadą pod prąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, 1uq napisał:

ale jak można być takim idiotą, żeby jechać parę km pod prąd ewidentnie widząc, że obok jest pas zieleni i dwa pasy ruchu, i że mija Cię kilkanaście, kilkadziesiąt samochodów... co, wszyscy oni jadą pod prąd?

Tyle, że tutaj gość wjeżdżał normalnie, ale "coś" mu się w głowie odkleiło i postanowił zawinąć się pod prąd:th_dash: Właśnie dlatego - moim skromnym zdaniem - również na kategorię B powinny być przeprowadzane psychotesty. Nie są może jakieś wspaniałe, ale pomogłoby to wyeliminować część delikwentów, którzy różne cuda odwalają na drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Kiwi 4ester napisał:

Tyle, że tutaj gość wjeżdżał normalnie, ale "coś" mu się w głowie odkleiło i postanowił zawinąć się pod prąd:th_dash: Właśnie dlatego - moim skromnym zdaniem - również na kategorię B powinny być przeprowadzane psychotesty. Nie są może jakieś wspaniałe, ale pomogłoby to wyeliminować część delikwentów, którzy różne cuda odwalają na drogach.

tak, tutaj się zgadzam, dlatego napisałem, że tutaj znikąd wyjechał, "z dupy".

 

ale od razu mi się skojarzyły te dziesiątki filmów z ludźmi walącymi pod prąd

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, 1uq napisał:

ale od razu mi się skojarzyły te dziesiątki filmów z ludźmi walącymi pod prąd

 film filmem. Miałem nieprzyjemność spotkać "samobójcę" na A4 na wysokości Niepołomic. Chłop jak gdyby nigdy nic jechał lewym pasem pod prąd :facepalm:

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

 film filmem. Miałem nieprzyjemność spotkać "samobójcę" na A4 na wysokości Niepołomic. Chłop jak gdyby nigdy nic jechał lewym pasem pod prąd :facepalm:

no i właśnie.. co trzeba mieć w głowie... :censored:

pomijając znaki które jasno mówią że coś jest nie tak, to jakby no nie da się nie zauważyć że zdecydowanie coś tutaj nie gra

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że tutaj gość wjeżdżał normalnie, ale "coś" mu się w głowie odkleiło i postanowił zawinąć się pod prąd:th_dash: Właśnie dlatego - moim skromnym zdaniem - również na kategorię B powinny być przeprowadzane psychotesty. Nie są może jakieś wspaniałe, ale pomogłoby to wyeliminować część delikwentów, którzy różne cuda odwalają na drogach.

bo to jest tak, że wpada w panikę, źle pojechał i jak teraz jechać, rany 10km nadłożyć no jakże... No i sru, zwrot, e jakoś to będzie, pojedzie się ostrożnie...
Jeśli jest debilem.

Jeśli olewa wszystko bo wygodnie, to ma coś gorszego z głową.
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fulcrum napisał:

nie pozwoliłem

Prze świętami odwiedziłem brata. Wracałem późnym wieczorem i zjechałem na stację paliw na kawę. Za ladą stał rosły facet około czterdziestki, zapłaciłem usiadłem w kąciku i siorbię gorący napój. Na stację przyjechał facet na rowerze, ubrany na ciemno, rower bez lampek, a nawet odblasków. Rowerzysta podszedł do lady i chciał kupić fajki... Usłyszał:

- Idiotów nie obsługujemy.

Facet coś tam zaczął mamrotać o chamstwie, a gościu z za lady: "mam ci obić ryj, żebyś zrozumiał?" Po czym dodał już spokojniej.

- Moja matka trzydzieści lat męczy się z jedną krótszą nogą, bo ratując życie takiemu jak ty debilowi, wybrała drzewo...

  • Super! 2
  • Lajk 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...