Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.11.2018 o 17:00, PR7EMEK napisał:

Takie auto powinno jeździć i cieszyć oczy fanów motoryzacji. Mam nadzieję, że osoba siedząca za kierownicą VW jest cała i zdrowa, żeby przez wiele lat spłacać szkodę, powinna też trochę odpocząć od kierowania.

 

Przecież to jednak tylko auto :excl: Fakt, fajny oldtimer, wręcz zabytek, ale jednak tylko rzecz materialna. Takie sytuacje na drodze się zdarzają, trudno posadzać kierowcę VW o premedytację. Nie znamy szczegółów co droprowadziło do wypadku. Błąd kierowcy, awaria etc. A szkodę będzie pokrywał ubezpieczyciel, w końcu chyba po to każdy pojazd ma OC.

 

Najważniejsze, że nikomu się nic nie stało. Życie i zdrowie jest najważniejsze ... reszta to marność ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu → https://prostozmostu24.pl/nie-ma-przebacz-tak-dziala-amerykanska-policja-wideo/  filmik o tym, jak za Wielką Wodą załatwia się takich delikwentów.

 

Co prawda, nie wiem / nie zrozumiałem, czy facet obrażał stróżów prawa, czy szalał na drodze, czy też miał co innego na sumieniu. Nie zmienia to jednak atrakcyjności filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, subarutux napisał:

Co prawda, nie wiem / nie zrozumiałem, czy facet obrażał stróżów prawa, czy szalał na drodze, czy też miał co innego na sumieniu.

 

Wg policjanta był to złodziejaszek, który sklep okradł. Akcja widowiskowa ale ... inteligencji to tym nowojorskim policjantom trochę brakuje, począwszy od zaparcia się w otwartych drzwiach aż po "uwalnianie" delikwenta z furgonetki.

 

Polscy policjanci może nie są tak widowiskowi, ale wydaje się, że działają racjonalniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykanska policja ma po pierwsze sztywne procedury i nie lubi się patyczkowac. o ile potraktuja dany przypadek z bezwzglednoscia przepisów, przez domniemanie winy, to z byle czego robi się poważna sytuacja. dowodem parę głośnych przypadków użycia nadmiaru sił.

procedury zastąpiły myślenie.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku przestepca zostanie oskarzony o napasc na policjanta z bronia w reku (samochod jest tutaj uznany jako bron), a to juz chyba najgorsze co mozna zrobic w USA.  Policjant popelnil blad stosujac manewr PITT, na drodze pelnej samochodow - i spowodowal ze samochod uciekajacy uderzyl w pickapa RAM.  Generalnie nie byl to dobrze zorganizowany poscig, i widac ze emocje wziely gore nad szkoleniem.  Agresja policjantow w USA jest w sumie napedzana w duzej mierze strachem - bo oni moga natknac sie na uzbrojonego po zeby czlowieka... nie mniej jednak odpowiednie szkolenie powinno limitowac takie zachowania.  Natomiast jak widze filmiki z policja w EU to czasem wydaje mi sie ze ci Policjanci nie wiedza co zrobic z agresywnym przestepca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, przymar napisał:

Jak się gość zorientował z kim ma do czynienia to chyba lekki strumyczek poszedł po nogawce.

 

Ta jasne polska policja budzi wielkie przerażenie u kierowców :biglol: 

Nawet im się z auta nie chciało wysiąść i dać mandat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie był to wóz SOPu, a oni nie mają czasu na rozgrzeszanie klienta na miejscu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by pan "szeryf" zgłosił się na wezwanie do właściwej terytorialnie komendy policji, gdzie zwykle trafiają filmiki z zarejestrowanych przez takie służby wykroczeń. Tak więc co się odwlecze, to nie uciecze...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za co można mieć "popukane po głowie" ? A mianowicie za to, że w silnej mgle do uczestnika ruchu drogowego, jadącego autem klasy premium za dnia  na światłach dziennych sygnałem świetlnym próbowało się zachęcić do włączenia świateł mijania. Zapewne włącznik świateł był ustawiony w pozycji "auto" i stąd ta nieprzyjazna reakcja.

Edytowane przez FanSub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo nadostrożni kierowcy, włączają wszystkie światła jakie mogą.
w normalnym deszczu, kiedy widoczność dobra, obowiązkowo walą po oczach tylnymi przeciwmgielnymi. żeby go ktoś nie najechał. albo włączają przednie przeciwmgielne, to już nagminne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na okolicznych wioskach w modzie jest używanie halogenów jako dzienne, a zwłaszcza denerwuje to w deszczu!


no bo halogeny pokazać to taki stajl.
choć moj kolega tak jeździ forkiem sg.. bo żarówki mijania szybko mu pali. to tak sobie radzi. ech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale nie pamiętam żeby mi kiedyś włączone przednie przeciwmgielne przeszkadzały u kogoś - zwykle są nisko i świecą "w dół". 

W przeciwieństwie to świateł mijania w transporterach i innych suvach, umieszczonych na wysokości oczu kierowcy osobówki.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej wkurzają ci, którzy jadą w sznurku z włączonymi tylnymi przeciwmgielnymi. Przecież cię widzę człowieku jadąc 5-10 metrów za tobą. Mrugnięcie długimi w 95% nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej wkurzają ci, którzy jadą w sznurku z włączonymi tylnymi przeciwmgielnymi. Przecież cię widzę człowieku jadąc 5-10 metrów za tobą. Mrugnięcie długimi w 95% nic nie daje.

nic nie daje mruganie, nic. nie zrozumie taki
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, hak64 napisał:

To spotkaj się z takim "oko w oko" w deszczową noc!

Jak są prawidłowo zamontowane i właściwe żarówki to potwierdzam że nie oślepia taki przeciwmgielny w deszczu bo u mnie na wsi co drugi jeździ w nocy nie tylko w deszczu i mgle , ale nawet gdy ładna pogoda. Na powiedzmy 10 aut to może z 2 mnie oślepiły z czego jeden na 100% miał samodzielnie dokładane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...