Skocz do zawartości

Opony letnie do Forestera


badmofu

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Niestety ten rozmiar, który również zakładam jest baaardzo drogi, tzw. nietypówka. Już standard 225/45 R17 jest bez porównania tańszy. Z marek, które napisałeś, biorąc pod uwagę motor i moc Twego Forka, dozbierałbym parę stówek i poszedł w markę premium. Pojeździsz kilka tygodni na zimówkach, nic się nie stanie. ;)

Dziękuję za radę. Poszukam w premium. A ten nietypowy rozmiar to niestety u mnie OEM.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na ten sezon poszedłem w Semperit Speed Life 215/55/17 od lukass'a - i powiem, że na suchym super, na mokrym bajka - idealne odprowadzenie wody. Naprawdę nie ma do czego się przyczepić - ogólnie cicha opona, jedynie na ostrych łukach trochę słychać szum. Choć na razie dystans niewielki zrobiłem to wielkich różnić w porównaniu do Michelin czy Bridgestone nie odczuwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które będą wg was z tych poniżej najlepsze na lato  w cenie ok.350 pln. Forester 2.0xt 2003 , fele 16 (głównie asfalt) :

 

http://opony.strefakierowcy.pl/2039,bfgoodrich-g-grip-215-60r16-95-v.html

http://opony.strefakierowcy.pl/4197,uniroyal-rainexpert-215-60r16-99h-xl.html

http://opony.strefakierowcy.pl/35618,toyo-nanoenergy-2-215-60r16-95h.html

http://www.sklepopon.com/kumho-ecowing-es01-kh27,p-62310

 

A może macie jakieś inne propozycje?

Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat. Czy ktoś jeździł na 205/55/16? Mam okazje kupić w dobrej cenie i trochę sie obawiam tego rozmiaru.stare mam 215/60/16.Napiszcie prosze.

Pomijając takie drobne aspekty techniczne jak za mała nośność, duże przekłąmanie licznika, skrócenie przełożeń itd., to zastanów sie jak idiotycznie będzie wyglądał Forek z wielkim nadkolem i małym zagubionym w nim kólkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podepne się pod temat. Czy ktoś jeździł na 205/55/16? Mam okazje kupić w dobrej cenie i trochę sie obawiam tego rozmiaru.stare mam 215/60/16.Napiszcie prosze.

Pomijając takie drobne aspekty techniczne jak za mała nośność, duże przekłąmanie licznika, skrócenie przełożeń itd., to zastanów sie jak idiotycznie będzie wyglądał Forek z wielkim nadkolem i małym zagubionym w nim kólkiem ;)

 

Dzięki za odpowiedź,szukam więc 215/60/16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podepne się pod temat. Czy ktoś jeździł na 205/55/16? Mam okazje kupić w dobrej cenie i trochę sie obawiam tego rozmiaru.stare mam 215/60/16.Napiszcie prosze.

Pomijając takie drobne aspekty techniczne jak za mała nośność, duże przekłąmanie licznika, skrócenie przełożeń itd., to zastanów sie jak idiotycznie będzie wyglądał Forek z wielkim nadkolem i małym zagubionym w nim kólkiem ;)

 

Dzięki za odpowiedź,szukam więc 215/60/16.

 

 

Cześć.

Może potrzebujesz coś w pasztetowej cenie?

200 zł. komplet plus przesyłka

 

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/70510-s-opony-21560-r16-goodride-sc301/

Edytowane przez hellrazor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Prócz błędu w średnicy felgi i opony,to brakuje konkretnych danych o feldze,żeby takie wyliczenia traktować jako wiarygodne.

Poglądowo może być,ale z rzeczywistością to ma raczej mało wspólnego. ;)

 

 

ok 3 cm będzie oponowa bardziej wystawać na zewnątrz moim zdaniem to sporo

Trochę mylące sformułowanie,sugerujące wystawanie felgi i opony poza błotniki auta,ale ten konfigurator chyba nie uwzględnia konkretnych marek i modeli aut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie napisałem, konfiguracja pokazuje jedynie że niecałe 3 cm wyjdzie na zewnątrz, oczywiście nie wiadomo jak to będzie się komponowało w błotnikach i oczywiście to tylko pogladowe

Edytowane przez Herostrates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Nokian Z-Line (225/55/17) od 800km. Mogę potwierdzić, że ciche nie są (zgodnie z EU-etykietką), zwłaszcza powyżej 100km/h (dźwięk jak na zimówkach). Jednak w deszczu i przez kałuże prowadzą się niesamowicie. To i ich cena to chyba jedyne zalety, bo produkowane są w Rosji i nie jest łatwo je dobrze wyważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem na lato felgi 16"/7J/et35 i niestety przy oponach 215/65/16 obciera z przodu i z tyłu. Trochu lipa, trzeba zmienić felgi, albo opony na niższe. Co do opon, to z czystym sumieniem mogę polecić Michelin Latitude Tour, ciche, dobrze trzymają na mokrym i na suchym.

Edytowane przez szamann1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ich cena to chyba jedyne zalety, bo produkowane są w Rosji i nie jest łatwo je dobrze wyważyć.

Z tego co się orientuję to jest to jedna z najnowocześniejszych fabryk w Europie pod pełną kontrolą Finów, więc to zaleta a nie wada. Poza tym nie spotkałem się z problemem z wyważaniem Nokianów z Rosji ale słyszałem, że niektórzy mają problem z ich zakładaniem, który znika po krótkim instruktażu.

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Nokian Z-Line (225/55/17) od 800km. Mogę potwierdzić, że ciche nie są (zgodnie z EU-etykietką), zwłaszcza powyżej 100km/h (dźwięk jak na zimówkach). Jednak w deszczu i przez kałuże prowadzą się niesamowicie. To i ich cena to chyba jedyne zalety, bo produkowane są w Rosji i nie jest łatwo je dobrze wyważyć.

Też takie posiadam - ok 15 tyś. km przejechałem od zeszłego lata i nie mogę powiedzieć złego słowa. Nie ma problemu z wyważaniem. Samochód prowadzi się pewnie nie tylko na mokrej, ale równmież na suchym. Może nie jestem zbyt obiektywny, bo ciągle porównuję je do farbrycznych Geolandarów, które są nieporozumieniem do XT-ka.

Mogę je polecić. Jak na ich cenę myślę, że to niezły wybór w przypadku jazdy głównie po asfalcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...