Skocz do zawartości

Opony letnie do Forestera


badmofu

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwólcie, że odświeżę trochę wątek.

Czy ktoś bardziej doświadczony byłby w stanie odpowiedzieć, czy do Forka SG (2007) 2.0 N/A zamiast dedykowanego rozmiaru 215/60/R16 można założyć:

1. 205/65/R16 ?

2. 215/65/R16 ?

Skłaniałbym się raczej w stronę punktu 2 - trochę wyższy profil, jazda powinna być trochę bardziej komfortowa, jeśli chodzi o odczuwanie nierówności (?), nieco wyższy prześwit (jeśli się mylę, to proszę o sprostowanie). Mam tylko wątpliwości, czy nie będzie obcierać? Testował ktoś takie rozwiązanie?

Podążając za stroną http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/ różnica w średnicy opon między 215/60/16 a 215/65/16 jest ponad 3%. To dużo w sumie nie zaleca się aby różnica od tego co proponuje producent była większa niż 2%. Myślę, że komfort się jakoś szczególnie nie poprawi po zmianie na większy profil, 215/60/16 to już dość dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

będą lekkie przekłamania na wskazaniu prędkości (nie sugerowałbym się, u mnie nawet na fabrycznych i tak są ogromne)

No właśnie, ja mam tak samo. Mam założony właściwy rozmiar, czyli 215/60/R16, a przy prędkości ustawionej na tempomacie i wartości 100 km/h wskazywanej na prędkościomierzu mam faktycznie 92 km/h. Większa średnica opon (215/65/R16) powinna to delikatnie skorygować. Teoretycznie przy 100 km/h na prędkościomierzu powinienem jechać wtedy z prędkością około 95 - 96 km/h.

 

 

Podążając za stroną http://www.opony.com...amienniki-opon/ różnica w średnicy opon między 215/60/16 a 215/65/16 jest ponad 3%. To dużo w sumie nie zaleca się aby różnica od tego co proponuje producent była większa niż 2%. Myślę, że komfort się jakoś szczególnie nie poprawi po zmianie na większy profil, 215/60/16 to już dość dużo.

Przeglądałem stronkę - dzięki za link :-) Ciekawi mnie jeszcze, dlaczego te same opony w rozmiarze 215/60/R16 są droższe o parę stów na komplecie w porównaniu do 215/65/R16 ?? Paranoja jakaś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciekawi mnie jeszcze, dlaczego te same opony w rozmiarze 215/60/R16 są droższe o parę stów na komplecie w porównaniu do 215/65/R16 ?? Paranoja jakaś. 
 

Pewnie popularność danego rozmiaru powoduje odpowiednią dostępność, a to wpływa na cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co byście polecili za oponki do forka 2.5 xt w rozmiarze 215/55/17 na lato gumy oczywiście :) ?

Zależy do jakiej jazdy i w jakim budżecie. Jeżeli głównie po asfalcie i dynamicznie to ja bym brał Michelin PS2 (trakcja jest obłędna) lub Vredestein Ultrac Sessanta. Obie dość miękkie, szybko się ścierają ale kleją do drogi fantastycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu byłbym wdzięczny.

A widzisz dobrze, że jednak nie byłem pewien :) Letnie mam 215/55/17 r Musiałem pomylić z kołami kolegi :)

To seryjny rozmiar sh takie właśnie w nim mialem pewnie do sg trochę większe tez wejda

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Niby możesz mieć racje, ale np w Seacie siostry procudent dopuszcza oponę 195/65/15 zamiast 195/60/15, a te 65 już przy pełnym skręcie obcierają :/ Szlak człowieka może trafić bo mozna uważać, że jeśli producent dopuszcza to będzie git i śmiało wydałem 900 zł na opony i lipa :( Lepiej się upewnić :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szersza opona zdecydowanie gorzej prowadzi sie w koleinach. Moim zdaniem optimum do Forka to 215/55r17

Poza tym mozesz wybrac opone z twardszymi sciankami czyli takie, ktore koledzy proponuja do upalanka :)

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedłem z założenia, że skoro 215/45/17 w Imprezie wolnossącej jest ok to do Forka XT warto rozważyć ciut szersze. Ale jeśli piszesz, że 215/55/17 są ok - może faktycznie.. 

W felgę 18kę iść bym nie chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...