Skocz do zawartości

Opony letnie do Forestera


badmofu

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie to ET?

et48

Kamil , mógłbyś zerknąć ile jest jeszcze luzu za kołem na przedniej osi? Chciałem założyć 215\60\17 , jest szansa ,że wejdzie bez obcierania przy pracy zawieszenia? Dzięki.

postaram sie zmierzyc jutro :)

 

 

ile jest jeszcze luzu za kołem na przedniej osi?

 

jezeli masz na mysli luz miedzy opona, a nadkolem w miejscu mocowania chlapacza to jest dokladnie 38mm 

 

20160331_090323.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jezeli masz na mysli luz miedzy opona, a nadkolem w miejscu mocowania chlapacza to jest dokladnie 38mm
Właśnie o to michodzi, bo tam z tego co widzę jest najciaśniej . Pomiędzy oponą 215\55 a 215\60 jest 21,5mm różnicy w średnicy pomiędzy tymi oponami ,więc 12mm na stronę  chyba nie  powinno robić problemu jeżeli jest 38mm odstępu. Czy się mylę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To i ich cena to chyba jedyne zalety, bo produkowane są w Rosji i nie jest łatwo je dobrze wyważyć.

Z tego co się orientuję to jest to jedna z najnowocześniejszych fabryk w Europie pod pełną kontrolą Finów, więc to zaleta a nie wada. Poza tym nie spotkałem się z problemem z wyważaniem Nokianów z Rosji ale słyszałem, że niektórzy mają problem z ich zakładaniem, który znika po krótkim instruktażu.

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

 

Niestety porównując stare i nowe Nokiany (mam te ze "starej" fabryki jak i z Rosji) napiszę tylko, że na pewno Nokianów już nie kupię. Porównanie trakcji w Kia Sportage do Subaru Forester wypada na tych oponach na plus dla Kia, ubranej w zimowe buciki z produkcji z fabryki innej niż Rosja, co jest wręcz niebywałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szersza opona zdecydowanie gorzej prowadzi sie w koleinach. Moim zdaniem optimum do Forka to 215/55r17

Poza tym mozesz wybrac opone z twardszymi sciankami czyli takie, ktore koledzy proponuja do upalanka :)

 

Czyli rozumiem że 215/55/17 lepszym jest wyborem niż 225/50/17 Twoim zdaniem?

 

Zaproponujesz jakąś oponę z twardszymi ściankami? Jestem praktycznie zdecydowany na Goodyear Eagle F1 Asymetric 3

 

Ostatnie pytanie: czy na Forku sprawdzą się takie felgi z Imprezy jak poniżej? ET 55

 

 

post-13912-0-03082400-1459503443.jpg

Edytowane przez dr.elich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czyli rozumiem że 215/55/17 lepszym jest wyborem niż 225/50/17 Twoim zdaniem?

 

Moim zdaniem tak, szczegolnie, jezeli Forester nie jest obnizony. 

 

 

 

Zaproponujesz jakąś oponę z twardszymi ściankami?
 

 

Duzo osob poleca Potenzy RE050A i bodazje RE002A. Poczytaj w watku o oponach w Ogolnym.

 

 

 

Ostatnie pytanie: czy na Forku sprawdzą się takie felgi z Imprezy jak poniżej? ET 55

 

Sprawdza sie :) I wchodza na 4tłoczka jakbys kiedys chcial modzic hamulce  :ok:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Koza = kiedy jest duzy przeswit miedzy blotnikiem, a opona
Ja mam teraz kozę ;) przynajmniej wg mnie przy oponie 225\50r17 i mnie to wkurza . Sprawdzę tak jak piszesz Kamil  na jednym kole jak będzie pasowała ta 215\60.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Koza = kiedy jest duzy przeswit miedzy blotnikiem, a opona

Ja mam teraz kozę ;) przynajmniej wg mnie przy oponie 225\50r17 i mnie to wkurza . Sprawdzę tak jak piszesz Kamil na jednym kole jak będzie pasowała ta 215\60.
Możesz fotką się podzielić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Koza = kiedy jest duzy przeswit miedzy blotnikiem, a opona

Ja mam teraz kozę ;) przynajmniej wg mnie przy oponie 225\50r17 i mnie to wkurza . Sprawdzę tak jak piszesz Kamil na jednym kole jak będzie pasowała ta 215\60.
Możesz fotką się podzielić?

 

Za chwilę zrobię jakieś foto i wrzucę.post-7201-0-29328500-1459530618_thumb.jpgpost-7201-0-85021100-1459530664_thumb.jpgpost-7201-0-25175500-1459530696_thumb.jpg

Edytowane przez tedimy99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ostatnie pytanie: czy na Forku sprawdzą się takie felgi z Imprezy jak poniżej? ET 55 Załączone miniaturki nengun-348854-01-subaru-subaru_legacy_set_of_4_genuine_17_inch_wheels-a56c6dac8c.jpg

 

A to są 16 czy 17  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam 
Mam takie pytanie, mianowicie zastanawiam się nad oponami do forka.
Jak na nasze Bieszczadzkie drogi zależy mi aby forek był wysoko 

Na zime miałem R15 205/70
a na lato mam alusy 16" i tu pojawia się wątek jakie gumy wybrać mam propozycje na 215/65 R65(i tu mój mechanik mówi że takie powinny być)
A ja zastanawiam się nad 205/70 R16 ale dostałem taką wiadomość....

Cytat
70 profil przy 16" będzie Ci kłamać licznik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...