Skocz do zawartości

Opony letnie do Forestera


badmofu

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie w nowoczesnej fabryce specjalnie przygotowali dla mnie tak uciążliwe komplet opony. Fiński zakład nie zadawał sobie aż tyle trudu

Miałem raz taki przypadek, niby porządna stacja wymiany opon i mówią że opony do kitu, nie da się wyważyć. Zmieniłem na inny warsztat, przełożyli, wyważyli i wszystko śmiga.

Edytowane przez szamann1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Orientujecie się może czy seryjne 215 / 55 / 17 z 2.5xt MY06 można zastąpić 215 / 60 / 17? Mam możliwość kupienia ale nie wiem czy nie będą obcieraly?

Jeśli ktoś ma doświadczenia w tej kwestii bardzo proszę o info.

Obcierały nie będą (większa średnica o 21.5 mm), ale prędkościomierz będzie cię trochę oszukiwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, mam zagwozdkę może ktoś poradzi. Muszę kupić oponki letnie 205/70/15 w grę wchodzi:

Uniroyal Rainexpert 3

http://www.uniroyal-tyres.com/www/uniroyal_tires_de_en/themes/summertires/fd_rainexpert-3/rainexpert-3.html

 

Uniroyal rallye 4x4 street
http://www.uniroyal-tyres.com/www/uniroyal_tires_de_en/themes/summertires/rallye-4x4-street/rallye-4x4-street.html

 

wczoraj usztywniłem tył na łącznik alu od audi i drążek 22mm, 90% to jazda lokalna normalnymi drogami mniej lub bardziej równymi, ale może zdążyć się droga przez las czy łąkę, piasek błotnista droga. Nic gdzie auto się topi itp.
Uniroyal rallye 4x4 street podobno już wychodzi z oferty i proponują mi Rainexpert 3. Myślicie że da rade w takich lekkich warunkach terenowych i piasek małe błoto itp?

bo już mam niezły mętlik w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wybór opon typowych do 4x4/SUV jest konieczny? Potrzebujesz konkretnie takich?

Skoro masz zimówki i jeżeli nie potrzebujesz niczego dedykowanego do 4x4/SUV, to może warto kupić coś osobowego, gdzie wybór jest duuużo większy. W wątku oponiarskim ogólnie polecane są te: https://www.motointegrator.pl/produkty/360877-dunlop-sp-sport-maxx-rt-22555r17-97y

Prawdopodobnie zawitają u mnie na sezon letni (tyle że o rozmiar węższe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skoro masz zimówki i jeżeli nie potrzebujesz niczego dedykowanego do 4x4/SUV, to może warto kupić coś osobowego, gdzie wybór jest duuużo większy. W wątku oponiarskim ogólnie polecane są te: https://www.motointegrator.pl/produkty/360877-dunlop-sp-sport-maxx-rt-22555r17-97y

Prawdopodobnie zawitają u mnie na sezon letni (tyle że o rozmiar węższe).

 

 

Słuszna uwaga.

Zastanawiam się nad 

Continental CONTI CROSS CONTACT UHP 225/55 R17 97 W

 

Tak się zastanawiam, że skoro mam nowy silnik, to może i jakieś felgi sobie kupię. Macie wiedzę Panowie jakie parametry powinny mieć? Myślę tu o szerokości felgi i głębokości osadzenia.

Edytowane przez No name
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

ja mam te Falkeny z tego testu, jestem w trakcie testowania. Na pewno:

- lepsze w lato tanie letnie od zimówek

- cichsze i pewniejsze w zakretach

- mniejszy opór- niższe spalanie

 

dobijać prawie nowe zimówki to imho oszczędzanie, które może być tego nie warte... zimówki są miekkie, droga hamowania czasem jest drastycznie dłuższa.

Mnie też wszyscy przekonywali "dobij te stare zimówki, objedziesz". w Oplumoże by mi było wszystko jedno, ale nie w Forku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ET48 musi być reszta juz sama się dopasuje.

 

 

Skoro masz zimówki i jeżeli nie potrzebujesz niczego dedykowanego do 4x4/SUV, to może warto kupić coś osobowego, gdzie wybór jest duuużo większy. W wątku oponiarskim ogólnie polecane są te: https://www.motointegrator.pl/produkty/360877-dunlop-sp-sport-maxx-rt-22555r17-97y

Prawdopodobnie zawitają u mnie na sezon letni (tyle że o rozmiar węższe).

 

Słuszna uwaga.

Zastanawiam się nad

Continental CONTI CROSS CONTACT UHP 225/55 R17 97 W

 

Tak się zastanawiam, że skoro mam nowy silnik, to może i jakieś felgi sobie kupię. Macie wiedzę Panowie jakie parametry powinny mieć? Myślę tu o szerokości felgi i głębokości osadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam Możecie polecić jakieś opony do forestera s-turbo w rozmiarze 215/55/17 Jeździłem na geolander 051 ale na 16" a w 17" nigdzie nie mogę znaleść chyba ze macie jakieś inne propozycje.Zaznaczam ze potrzebuje cos co w terenie tez będzie sie sprawować w miarę dobrze.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pozwólcie, że odświeżę trochę wątek.

Czy ktoś bardziej doświadczony byłby w stanie odpowiedzieć, czy do Forka SG (2007) 2.0 N/A zamiast dedykowanego rozmiaru 215/60/R16 można założyć:

1. 205/65/R16 ?

2. 215/65/R16 ?

Skłaniałbym się raczej w stronę punktu 2 - trochę wyższy profil, jazda powinna być trochę bardziej komfortowa, jeśli chodzi o odczuwanie nierówności (?), nieco wyższy prześwit (jeśli się mylę, to proszę o sprostowanie). Mam tylko wątpliwości, czy nie będzie obcierać? Testował ktoś takie rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...