Jump to content

Opony letnie do Forestera

Recommended Posts

• Replies 352
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Krzychu byłbym wdzięczny.

A widzisz dobrze, że jednak nie byłem pewien Letnie mam 215/55/17 r Musiałem pomylić z kołami kolegi Niby możesz mieć racje, ale np w Seacie siostry procudent dopuszcza oponę 195/65/15 zamiast 195

et48 postaram sie zmierzyc jutro       jezeli masz na mysli luz miedzy opona, a nadkolem w miejscu mocowania chlapacza to jest dokladnie 38mm   

Posted Images

Pewnie w nowoczesnej fabryce specjalnie przygotowali dla mnie tak uciążliwe komplet opony. Fiński zakład nie zadawał sobie aż tyle trudu

Miałem raz taki przypadek, niby porządna stacja wymiany opon i mówią że opony do kitu, nie da się wyważyć. Zmieniłem na inny warsztat, przełożyli, wyważyli i wszystko śmiga.

Edited by szamann1
  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Witam,

Orientujecie się może czy seryjne 215 / 55 / 17 z 2.5xt MY06 można zastąpić 215 / 60 / 17? Mam możliwość kupienia ale nie wiem czy nie będą obcieraly?

Jeśli ktoś ma doświadczenia w tej kwestii bardzo proszę o info.

Witam,

Orientujecie się może czy seryjne 215 / 55 / 17 z 2.5xt MY06 można zastąpić 215 / 60 / 17? Mam możliwość kupienia ale nie wiem czy nie będą obcieraly?

Jeśli ktoś ma doświadczenia w tej kwestii bardzo proszę o info.

Obcierały nie będą (większa średnica o 21.5 mm), ale prędkościomierz będzie cię trochę oszukiwał.

• 2 months later...

Witam, mam zagwozdkę może ktoś poradzi. Muszę kupić oponki letnie 205/70/15 w grę wchodzi:

Uniroyal Rainexpert 3

http://www.uniroyal-tyres.com/www/uniroyal_tires_de_en/themes/summertires/fd_rainexpert-3/rainexpert-3.html

Uniroyal rallye 4x4 street
http://www.uniroyal-tyres.com/www/uniroyal_tires_de_en/themes/summertires/rallye-4x4-street/rallye-4x4-street.html

wczoraj usztywniłem tył na łącznik alu od audi i drążek 22mm, 90% to jazda lokalna normalnymi drogami mniej lub bardziej równymi, ale może zdążyć się droga przez las czy łąkę, piasek błotnista droga. Nic gdzie auto się topi itp.
Uniroyal rallye 4x4 street podobno już wychodzi z oferty i proponują mi Rainexpert 3. Myślicie że da rade w takich lekkich warunkach terenowych i piasek małe błoto itp?

bo już mam niezły mętlik w głowie.

takie trochę marne rozwiązanie katować 1 roczne zimówki latem, co innego jak by miały z 5 latek to można by się pokusić, ale pewno po jednym upalnym sezonie letnim nie było by już bieżnika co?

Czy wybór opon typowych do 4x4/SUV jest konieczny? Potrzebujesz konkretnie takich?

Skoro masz zimówki i jeżeli nie potrzebujesz niczego dedykowanego do 4x4/SUV, to może warto kupić coś osobowego, gdzie wybór jest duuużo większy. W wątku oponiarskim ogólnie polecane są te: https://www.motointegrator.pl/produkty/360877-dunlop-sp-sport-maxx-rt-22555r17-97y

Prawdopodobnie zawitają u mnie na sezon letni (tyle że o rozmiar węższe).

Skoro masz zimówki i jeżeli nie potrzebujesz niczego dedykowanego do 4x4/SUV, to może warto kupić coś osobowego, gdzie wybór jest duuużo większy. W wątku oponiarskim ogólnie polecane są te: https://www.motointegrator.pl/produkty/360877-dunlop-sp-sport-maxx-rt-22555r17-97y

Słuszna uwaga.

Zastanawiam się nad 

Continental CONTI CROSS CONTACT UHP 225/55 R17 97 W

Tak się zastanawiam, że skoro mam nowy silnik, to może i jakieś felgi sobie kupię. Macie wiedzę Panowie jakie parametry powinny mieć? Myślę tu o szerokości felgi i głębokości osadzenia.

Edited by No name
  • 4 months later...

ja mam te Falkeny z tego testu, jestem w trakcie testowania. Na pewno:

- lepsze w lato tanie letnie od zimówek

- cichsze i pewniejsze w zakretach

- mniejszy opór- niższe spalanie

dobijać prawie nowe zimówki to imho oszczędzanie, które może być tego nie warte... zimówki są miekkie, droga hamowania czasem jest drastycznie dłuższa.

Mnie też wszyscy przekonywali "dobij te stare zimówki, objedziesz". w Oplumoże by mi było wszystko jedno, ale nie w Forku.

ET48 musi być reszta juz sama się dopasuje.

Słuszna uwaga.

Zastanawiam się nad

Continental CONTI CROSS CONTACT UHP 225/55 R17 97 W

Tak się zastanawiam, że skoro mam nowy silnik, to może i jakieś felgi sobie kupię. Macie wiedzę Panowie jakie parametry powinny mieć? Myślę tu o szerokości felgi i głębokości osadzenia.

• 7 months later...

Witam Możecie polecić jakieś opony do forestera s-turbo w rozmiarze 215/55/17 Jeździłem na geolander 051 ale na 16" a w 17" nigdzie nie mogę znaleść chyba ze macie jakieś inne propozycje.Zaznaczam ze potrzebuje cos co w terenie tez będzie sie sprawować w miarę dobrze.Pozdrawiam

Witam. Czy ktos moze mi polecic jakies fajne letnie opony do forestera w rozmiarze 205/70/15 ?

Auto nigdy nie zjezdza z czarnego, sporadycznie skoszony trawnik

Edited by Siodemka
  • 3 weeks later...

Pozwólcie, że odświeżę trochę wątek.

Czy ktoś bardziej doświadczony byłby w stanie odpowiedzieć, czy do Forka SG (2007) 2.0 N/A zamiast dedykowanego rozmiaru 215/60/R16 można założyć:

1. 205/65/R16 ?

2. 215/65/R16 ?

Skłaniałbym się raczej w stronę punktu 2 - trochę wyższy profil, jazda powinna być trochę bardziej komfortowa, jeśli chodzi o odczuwanie nierówności (?), nieco wyższy prześwit (jeśli się mylę, to proszę o sprostowanie). Mam tylko wątpliwości, czy nie będzie obcierać? Testował ktoś takie rozwiązanie?