Skocz do zawartości

Opony letnie do Forestera


badmofu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...

Odgrzebię nieco wątek - otóż w związku z planowanymi modyfikacjami zakupiłem do swojego 2.0 XT felgi sti 17 na lato (z sti aby w przyszłości może założyć heblunek sti), w związku z powyższym mam dwa pytanie. Po pierwsze jaki rozmiar opony polecacie 215/55/17 czy 225/50/17? Drugie pytanie jakie opony letnie polecacie, ważne aby były dość ciche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To i ja go odgrzebię.

Co prawda czas "latania bokiem po parkingach" w pełni ale wkrótce trzeba będzie pomyśleć o lecie.

Szukam opon do XT 17", jeżdżę głównie po asfalcie.

Zastanawiam się nad Goodyear EFFICIENTGRIP 215/55 R17 94 W FP może Nokian Line 215/55 R17 94 V, ale te są wyraźnie głośniejsze.

Ze względu na niski hałas wolałbym GY. Co o nich sądzicie? Bo opinie są różne mają sporo pochwał za przyczepność itp a niektórzy piszą, że samochód przechyla się na zakrętach i że są marne.

A może coś innego-w podobnym budżecie i żeby nie było za głośne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zeszłego roku jeżdżę na Dunlop SP SportMaxx RT w tym rozmiarze ... i jestem zadowolony ... odnośnie głośności nie bardzo wiem jak je ocenić, szczerze mówiąc nie pamiętam czy w ogóle są słyszalne ;-) ale na pewno gdyby były głośniejsze niż pierwotnie montowane Geolandry to bym zauważył.

Dla mnie bardzo istotne było trzymanie na mokrej nawierzchni i jest bardzo dobrze - nie ma porównania z Geolandar'ami, na suchej też trzyma jak przyklejony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam troszkę inne pytanko, a nie mogłem nigdzie znaleźć odpowiedzi

Przymierzam się do kupna oryginalnych alufelg od forka my99 s-turbo do mojego my99 N/A

może mi ktoś z mądrzejszych i w temacie ogranych mi powie czy będą bez problemu pasować czy nie będzie nic ocierać i czy obniżać profil opony z oryginalnych 70 do 65 ??

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zeszłego roku jeżdżę na Dunlop SP SportMaxx RT w tym rozmiarze ... i jestem zadowolony ... odnośnie głośności nie bardzo wiem jak je ocenić, szczerze mówiąc nie pamiętam czy w ogóle są słyszalne ;-) ale na pewno gdyby były głośniejsze niż pierwotnie montowane Geolandry to bym zauważył.

Dla mnie bardzo istotne było trzymanie na mokrej nawierzchni i jest bardzo dobrze - nie ma porównania z Geolandar'ami, na suchej też trzyma jak przyklejony.

Zdaniem oponeo.pl Twoje opony są o 1dB cichsze od i tak cichych GY, o których pisałem, poza tym zdaniem tego portalu lepiej zachowują się na mokrej nawierzchni ale mają większe opory toczenia. Niemniej jednak brzmi to ciekawie...

A czy jeździłeś po czymś mniej przyczepnym od asfaltu? Wiem, że to opony szosowe, ale jedne lepiej się zachowują w piasku a inne gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no proszę l-) jak kupowałem to była nowość i nic nie byłem w stanie o nich znaleźć ... nawet GoodYear Polska nic nie był w stanie pomóc ... musze sobie poczytać te opisy ;-)

Poza asfaltem jeżdzę codziennie ... jakieś 300m drogą "polną" do domu ;-) ale ze względu na nierówności bardzo powoli więc to żaden wyznacznik ;-)

Patrząc na bieżnik to one w terenie nie mają prawa się dobrze sprawować ... chociaż guma dość miękka więc klei się do wszystkiego ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tego się właśnie bałem ... ale jak mierzyłem jesienią suwmiarką nie wykryłem różnic w grubości w stosunku do nowych (pewnie błąd pomiaru) ... fakt dużo nie jeździłem .. ale parę tys. km przejechały ... Na pewno nie będę tak trwałe jak Geolandry w których po 6 latach / 80 tys. km zniknęło może 2mm bieznika ... ale zdecydowanie wolę żeby zużywał się nawet 2 , 3 razy szybciej ale było tez 2 , 3 razy bezpieczniej - a takie mam właśnie odczucie na tych oponach ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

dzięki forum zakupiliśmy idealne dla nas i na nasze warunki terenowe opony zimowe

a jakie opony letnie dla Forka z 2009 225/55 R17?

ważne jest by dobrze trzymały się mokrego asfaltu, czyli na warunki szosowe i by były w miarę ciche..

sprzedawcy polecili nam na razie Nokian Z G2, są w dobrej cenie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie opony letnie dla Forka z 2009 225/55 R17? ważne jest by dobrze trzymały się mokrego asfaltu, czyli na warunki szosowe i by były w miarę ciche.. sprzedawcy polecili nam na razie Nokian Z G2, są w dobrej cenie..

 

Ja kupiłem Nokiany Z line ZR 101Y i jestem baardzo zadowolony. Cena wg ok jak na tę klasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem kilka miesięcy temu Continentale ContiCrossContakt LX2 i szczerze polecam. Opony świetnie się sprawdziły podczas trasy do Finlandii (ponad 3500 kilometrów w 9 dni). Super na asfalcie (wg. mnie są ciche) i na szutrach też dają radę. Nie sprawdzałem jeszcze w cięższym terenie ale to przede mną. Moim zdaniem na pewno warto je wziąć pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki forum zakupiliśmy idealne dla nas i na nasze warunki terenowe opony zimowe

a jakie opony letnie dla Forka z 2009 225/55 R17?

ważne jest by dobrze trzymały się mokrego asfaltu, czyli na warunki szosowe i by były w miarę ciche..

sprzedawcy polecili nam na razie Nokian Z G2, są w dobrej cenie..

miałem te oponki w dwóch autach różnej klasy ( opel Astra H oraz VW Multivan ) troche kilometrów na nich zrobiłem , jesli chodzi o jazde po utwardzonych drogach to rewelacja bez róznicy czy sucho czy pada zawsze tak samo pewnie sie prowadziły co do jazdy w terenie nawet tym lekkim to nie mam pojęcia .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Cześć. Czy może ktoś wypowiedzieć się na temat opon wielosezonowych - 'słynnych' Geolandarach ale właśnie ( :excl: ) montowanych obecnie w nowych Foresterach (z tego co wiem: Geolandar G91 M&S wielosezonowe).

Modeli Geolandarów jest sporo, w większości mają wiele bardzo pochlebnych opinii np wspomniane wyżej G051.

 

Naczytałem się narzekania na Geolandary G900 - o ile wiem byly montowane w Forku poprzedniej III generacji - a ich wady potwierdzają opinie na różnych portalach.

 

Czy ktoś może wypróbował już gumy G91 (obecnie montowane w Forkach w wersjach Comfort i Exclusive w rozmiarze 225/60R17)?

Pytam, ponieważ jak wspomniałem jest wiele modeli Yokohamy Geolandar zbierajacych mnóstwo świetnych opinii więc może G91 też nie są złe - ostatecznie Yokohama to nie Hankook :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam Geo ATS 012 - 16" od zeszłej wiosny. Przebieg niewielki, z przyczyn niezwiązanych z oponami i samochodem.

 

Opony oceniam bardzo dobrze. Prowadzenie samochodu - jak w normalnych szosowych. Na asfalcie bez zarzutu, na ostrych i szybkich zakrętach czuć miękkość, ale to są 16". Są przyjemnie miękkie na nierównościach i dziurach, nie tak twarde, jak typowe terenówki. Na mokrym - nie mam zastrzeżeń. W terenie - łąki, drogi gruntowe, szutrowe i kamieniste na sucho i na mokro - bardzo dobrze. Cięższego terenu (czyli takiego, gdzie na oko strach wjechać) nie testowałem.

 

Hałas: cichsze od fabrycznych Geo i zimowych Nokian, nieco głośniejsze od zimowych Vredestein. Dźwięk jak dla mnie przyjemny, na pewno nie jest jakiś drażniący. Chyba w jesieni było trochę głośniej, niż gdy opony były całkiem nowe.

 

Zużycie paliwa: ok. 0,5 l/100 km więcej od zimowych Vredestein.

Edytowane przez debtux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Geolander'ów ATS i podobnie jak Debtux nie mam zastrzeżeń. Opinie rozszerzę o"ciężki teren", nie jest to MT'k ale w błocie opona radzi sobie i ładnie się oczyszcza, do póki Forek się nie zawiesi opona ciągnie do przodu. Jest też wytrzymała, Szczur był na niej w Gruzji, ja też szlajałem się po szutrach i nie mogę nic złego o nich powiedzieć. Biorąc pod uwagę jej uniwersalność zdecydowanie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szerokości, chyba tak, jak się dokopię do kół to sprawdzę. Obecnie stoi na zimówkach. Co do licznika to samo na prędkościomierzu co i na gps'ie, o ile dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...