Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj małe święto Subaru miałem. Przyjechała nagroda w moim pierwszym wygranym w życiu konkursie - i to od razu Subarowym :D Odebrałem też zegary boost i oil pressure oraz turbotimer D1Spec, zamontowałem zakrętkę do szybkowaru i przeniosłem tablicę rejestracyjną front nieco niżej - udało mi się dopaść fajne ramki do tablic bez grubego pasa na dole (i z cytatem Dale'a Earnhardta - taki smaczek). W końcu nie wisi połowa ramki w powietrzu, co mnie irytowało od zakupu :P W następnym tygodniu Świnka wraca na warsztat, kolejne mody mechaniczne i software'owe :)

 

wygrana.jpg

zegary.jpg

rejestracja.jpg

tekst ramka.jpg

Edytowane przez Infra
  • Super! 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Infra napisał:

Wczoraj małe święto Subaru miałem. Przyjechała nagroda w moim pierwszym wygranym w życiu konkursie - i to od razu Subarowym :D Odebrałem też zegary boost i oil pressure oraz turbotimer D1Spec, zamontowałem zakrętkę do szybkowaru i przeniosłem tablicę rejestracyjną front nieco niżej - udało mi się dopaść fajne ramki do tablic bez grubego pasa na dole (i z cytatem Dale'a Earnhardta - taki smaczek). W końcu nie wisi połowa ramki w powietrzu, co mnie irytowało od zakupu :P W następnym tygodniu Świnka wraca na warsztat, kolejne mody mechaniczne i software'owe :)

 

 

 

 

 

to teraz pewnie te plakietke z logo sfa zamawiasz? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakierowanie wyszło ładnie.

od Siebie jako amatora domowych napraw mogę doradzić by powierzchnie dokładnie oczyścić, dobrze wyposażyć się w piaskarkę nawet małej wydajności do drobnych elementów.

Jeśli będziemy mieć wżery w stali to mechanicznie materiału możemy nie doczyścić a piaskarka zrobi robotę.

Pierwsza warstwa jest najważniejsza i ma być jak najcieńsza dobrze aby lakier był wodnisty.  W przypadku malowania epoksydem wybierać lakiery z utwardzaczem 1:1 (z reguły takie są lepsze) zaczynamy od newralgicznych miejsc, lakier nanosimy pędzlem a następnie wycieramy resztę szmatką. (jeśli będziemy odrazu lakierować pistoletem elementy na których stal ma wżery istnieje duże ryzyko że pod powierzchnią lakieru pozostaną cząsteczki tlenu które po czasie zwiążą się z naszą stalą utleniając ją )

Lakier bezbarwny wybierać z górnej półki ponieważ mi kilka tańszych lakierów bezbarwnych szybko zmętniało/zzieleniało.

Jeśli ktoś chce sobie ogarnąć podwozie w samochodzie (sanki zaciski wahacze i inne plugastwo) i nie ma wydajnego kompresora, proponuje zaopatrzyć się w piaskarkę do myjki ciśnieniowej.

Ta metoda ma wiele wad ale jest skuteczna i nie wymaga dużego wkładu finansowego. piaskarka do kompresora o małej wydajności jest zdatna do użytkowania punktowego a kompletnie nie nadaje się do "robienia większych elementów"

Edytowane przez SubaruLPG
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprzątałem. :D Odkryłem przy okazji, że pojedyncze kliknięcie przycisku przy zegarach powoduje wyświetlenie przebiegu i stanu zbiornika paliwa. Nie trzeba do tego kluczyka w stacyjce. Fajny bajer. ;p

Edyta:

Nacisnąłem jeszcze dwa razy i pojawiło się "5 - on". Co to znaczy? :blink: 

Edytowane przez Orear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem imprezę na myjnię, następnie wysprzątałem, wyplakowałem, obfociłem i wystawiłem na otomoto... 

Niestety wciąga od jakiegoś czasu olej. 

Wolałbym sprzedać niż bawić w remont 1.5, tym bardziej, że jestem umówiony na oględziny innego samochodu. Subaru oczywiście - z tego chyba się nie da wyleczyć :krecka_dostal: a co gorsza żona i dzieciaki też się zarazili subarowirusem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...