Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Dla rozjaśnienia. Gdybyś miał jeszcze wątpliwości. Klasa oleju i lepkość, to dwie różne sprawy. A reszta dopiero narasta. Mam zakuty silnik, 23 kkm za sobą. jeżdżę ostro, u Niemca po 240 km/h. Nic się nie dzieje. Zakuty, tłucze, i zużycie poniżej 0,1 na tysiąc. Można? Można. Powtarzam jeszcze raz: temperatura, klasa i długotrwałość, to różne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, yaroz napisał:

W poniedziałek poleżałem sobie trochę pod autem :biglol: i wpadła przelotowa peśla, a dziś byłem na poprawie bulgotu bo w okolicach kata były dziury i bulgot uciekał z przodu. Teraz jest jak powinno być czyli tak :D:D:D

Filmik niebawem ;)

 

IMG_20200825_114006.jpg

IMG_20200825_114108.jpg

 

Chlapacze Prodrive, czy Prodrive look ? Jeżeli ori, to zdradź proszę gdzie nabyłeś.

Kupiłem komplet Sparco, ale ich jakość jest co najwyżej średnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mz56 napisał:

To serdecznie przepraszam, ale nie bardzo wiem o co Ci chodzi. "Wskaźniki oleju dobiera się do strefy klimatycznej". Twoje słowa. "generalnie Polska to 5W40". Skąd Twoje słowa ? Co mnie obchodzi, do jakiej strefy klimatycznej producent zaliczył Polskę"? Dlaczego mam skatować silnik na 0w20 ???? Jadę do Portugalii, lecę sobie 150 km/h, temperatura od nawierzchni 60 stopni i dalej mam mieć 0w20 ??? Mam 64 lata. Wykształcenie jak napisałem. Nawet się nie domyślasz, ile urządzeń w życiu zmodyfikowałem (błędy fabryczne) i ile instrukcjj poprawiłem. Np. instrukcja B-cam SP (magnetowid profesjonalny do TV), po tłumaczeniu z Mazowieckiej, trafiła do moich rąk. Na ok. 220 stron było ok. 170 błędów. Tak poważnych, że musiałem praktycznie przeredagować całość.  Instrukcji od specjałistów żaden z montażystow nie był w stanie zrozumieć. Tylko wiedza się liczy.

Spoko, masz większą wiedzę niż producent, armia inżynierów, i druga armia która przez lata ten cyrk utrzymuje.

 

Nawet mi się nie chce tego komentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GdaKon napisał:

 

Chlapacze Prodrive, czy Prodrive look ? Jeżeli ori, to zdradź proszę gdzie nabyłeś.

Kupiłem komplet Sparco, ale ich jakość jest co najwyżej średnia.

 

22 godziny temu, yaroz napisał:

Nie z allegro, dostałem kontakt od jednego forumowicza do kolegi, który je robi GG tech, był lub jest na forum. W tamtym roku je zamówiłem jakoś na gwiazdkę, przyszły w styczniu a zamontowałem na wiosnę. Nie są to gumy tylko chyba PE lub PP, sztywne, ok 5mm grubości. Napis nie wiem jak robiony ale Karcher'a wytrzymuje z bardzo bliska.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vercy, czasem tak. Jeżeli kamera, mikser nie chodzi tak jak trzeba, to ingeruję. Kilka lat temu odbierałem wozy transmisyjne dla Polsatu. Konsoleta audio notorycznie się zawieszała przy próbach bardziej skomplikowanych realizacji. Np. przeróbka stereo na 5.1. Dwa dni póżniej przyleciał kolega ze Szwajcarii, Obejrzał, pomacał i wyfrunął do Szwajcarii. Po dwóch tygodniach przyleciał. Załadował nowe oprogramowanie i nie miałem się do czego przyczepić. Bardzo mnie przepraszał. Koszt konsolety to ponad milion EUR. Czy jako dyrektor w Polsacie mogę odpuścić ? Zdecydowanie NIE! To są "moje" pieniądze i nie będę ich marnotrawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vercy ! Inaczej wygląda relacja producent - klient, jak kupujesz coś za 1000 EUR, inaczej, jak kupujesz za kilkanaście milionów tychże EUR. W tamtym przypadku kilkadziesiąt. Jeżeli pracujesz 40 lat w jakiejś branży, to normalnym będzie przerabianie separatorów synchro w monitorach WZT. Wymiana scalaków na pojedyncze tranzystory we wzmacniaczach WW. Padały po drugim, trzecim włączeniu. Wszyscy popełniają błędy. Nie ma idealnego producenta. Znakomity telewizor SHARP, poszedł na śmietnik. Wewnętrzne połączenia procesora dały ciala. W identycznym przypadku, ONKYO ogłosiło, że za darmo wymienia płyty główne. Bez gwarancjii. Mój wzmak miał 6 lat. Delikatna dyskusja u Dystrybutora, podparcie się skanami ze stron producenta i w niecały tydzień gotowy do odbioru. ONKYO zwaliło całą winę na Texas Instruments. Ci jako bogaci, wzięli na klatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, spiderq napisał:

Nowe końcówki wydechu STI Genome dzisiaj wpadły, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jak ciche mogą być na postoju, a jaki dźwięk wydostaje się w trakcie jazdy :rolleyes:

DSC_0592.JPG

Prosimy o nagranie tradycyjnie:thumbup:

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, thomson0073 napisał:

Skończyłem :)

Jest kozak! Oby jak najdłużej działo i oby RAMu wystarczyło! Polecam wyłączyć automatyczne aktualizacje, a aktualizować tylko wtedy kiedy aplikacja już to na nas wymusza. 
BTW, ta tapeta to chyba jedyna z Google jaka idealnie pasuje do takiego tabletu w aucie. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, ewemarkam napisał:

@VEC polerowałeś na żywym organiźmie czy demontowaeś. Jeśli to drugie to jak to zdjąć?

Na żywca :) jak popchniesz przednie fotele to z drugiego rzędu masz komfortową pozycję stojącą :mrgreen: sama owiewka ma kawałek sprężynowej blachy i pod naciskiem układa się do poziomu. Okleiłem folią żeby nie bryzgało do środka pastą i jazda. Jakieś 50 minut roboty i voila! 

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, VEC napisał:

Na żywca :) jak popchniesz przednie fotele to z drugiego rzędu masz komfortową pozycję stojącą :mrgreen: sama owiewka ma kawałek sprężynowej blachy i pod naciskiem układa się do poziomu. Okleiłem folią żeby nie bryzgało do środka pastą i jazda. Jakieś 50 minut roboty i voila! 

Też się do tego przymierzam bo wygląda gorzej niż źle:unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Polerka była pod naklejkę. Nie jestem fanem wlepek, ale wpadł mi do głowy pomysł że w tym miejscu fajnie by to wyglądało no i musiałem :P Jak już zrobiłem to mam mieszane uczucia i chyba to zdejmę... nie wiem, waham się :P

Chętnie przyjmę jakieś upvoty/downvoty dla wybadania opinii publicznej:mrgreen:

 

P.S.: gdyby ktoś chciał taką naklejkę na szybę bo w trochę większym rozmiarze to mogę oddać w cenie przesyłki/listu- piszcie pw.

 

 

Untitled5.thumb.jpg.de8f733d2f8a9009dec52e366999ba20.jpg

Edytowane przez VEC
  • Haha 1
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, VEC napisał:

 

Polerka była pod naklejkę. Nie jestem fanem wlepek, ale wpadł mi do głowy pomysł że w tym miejscu fajnie by to wyglądało no i musiałem :P Jak już zrobiłem to mam mieszane uczucia i chyba to zdejmę... nie wiem, waham się :P

Chętnie przyjmę jakieś upvoty/downvoty dla wybadania opinii publicznej:mrgreen:

 

P.S.: gdyby ktoś chciał taką naklejkę na szybę bo w trochę większym rozmiarze to mogę oddać w cenie przesyłki/listu- piszcie pw.

 

 

Untitled5.thumb.jpg.de8f733d2f8a9009dec52e366999ba20.jpg

Pomysł bardzo ciekawy nie powiem, fajnie wygladaB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...