Jump to content

Amnes

Użytkownik
 • Content Count

  318
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

285 Wspaniały

1 Follower

About Amnes

 • Rank
  ..:: Bywalec :..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa
 • Auto
  Legacy BL9
 • Zainteresowania
  Disko Polo

Recent Profile Visitors

725 profile views
 1. @skwaro Szanuję wywód, trochę się bawiłem w adwokata diabła a trochę na poważnie. Dla jasności jestem posiadaczem 2 kompletów kutych felg made in Japan i 0 kompletów felg typu JR i innych tym podobnych. Wywódy obu stron rzeczowe i w uprzejmym tonie, normalnie nie jak na forum.
 2. Rays i pochodne używają takiej nomenklatury względem swoich felg, faktycznie, zdaje się zawsze w frazie "forged monoblock". Być może jest to nawet zastrzeżona nazwa? Raczej wątpię - nie wnikałem. Samo słowo monoblock oznacza monoblok i nie ma nic wspólnego z kuciem jako takim więc nie widzę przeszkód, żeby sprytny marketingowiec rzucał tym słowem na prawo i lewo dla każdej felgi jednoczęściowej niezależnie od technologii produkcji. Monoblock nie mówi nic o technologii produkcji ani nie jest cechą materiału. Forged już jest konkretną cechą materiałową.
 3. Neutralnie na rzecz patrząc jeżeli felga jest odlana w jednym kawałku (a pewnie rzeczona felga jest w ten sposób odlana) to w sumie chyba jest to monoblok? Czy o coś innego chodzi?
 4. Wrzuć proszę na Jutuba, z opisu wynika, że może być to film roku. Tylko trzeba mordy mordeczek wymazać. Naćpane sebixy mówią do siebie mordo, po czym ściągają blachy z auta i uciekają w pole - tego to by Michael Bay nie wymyślił!
 5. Outbackiem 2.5 AT wyciągnąłem małą wywrotkę (na ramie busa, przywieźli węgiel) zakopaną po oś w grząskim po opadach gruncie u sąsiada. Gaz i hamulec na raz i bez szarpania poszło. Sąsiad spalił sprzęgło w borze wtedy.
 6. Mi się bardzo dobrze sprawdza następująca metoda jak wilgoć troszkę wejdzie. Gdy jest mróz i rozgrzany wóz, celowo podbite ogrzewanie przez pare minut, parkuję na tymże mrozie, otwieram wszystkie drzwi na 15min i gotowe. Jak była wilgoć, to znika po tym manewrze. Oczywiście klima całą zimę włączona, dywaniki gumowe, żeby wylać kałuże. Nigdy nie dopuściłem do zawilgocenia wykładziny, więc jak wóz jest zapuszczony, to kilka razy trzeba będzie pewnie robić. Nigdy nie mam szronu od wewnątrz, po takim manewrze. Dodam, że parkuję na zewnątrz, może to też pomaga?
 7. @Oczkoo15 by pewnie ogarnął
 8. Chciałem powiedzieć, że demontaż zderzaka trwa 10min, ale przypomniałem sobie, że mam boczki w bagaju wyjęte - 2 śruby do odkręcenia wewnątrz pod boczkami są do odkręcenia. Moim zdaniem tak czy siak zderzak trzeba zdjąć, żeby przewody z kabiny na zewnątrz puścić i ukryć kable i moduł pod tapicerką. Czasu zejdzie się więcej, ale praca będzie wykonana prawidłowo (minus włażenie do bagażnika i odpinanie spinek - w sedanie nic fajnego). Ja z lenistwa puściłem przez kanał wentylacyjny, nie przyszło mi do głowy szukać innej dziury albo tym bardziej robić nowej. Można nazwać to druciarstwem.
 9. Już ci odpowiadam. To Mitsubishi.
 10. Byłem u dilera @Oczkoo15 po rozpóreczkę do kompletu. Jakby ktoś chciał staffa na przód do legasa IV to będzie dostępny
 11. Z gumą czy bez? Nie no, wiadomo, z gumą.
 12. 19 to nawet nie ma negocjacji. 2 do bagażnika, 2 do środka. Inaczej nie jedziemy na chatę.
×
×
 • Create New...