Jump to content

suberet

Użytkownik
 • Content Count

  1798
 • Joined

 • Last visited

About suberet

 • Rank
  ..:: Subarofanatoholik ::..

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Katowice
 • Auto
  Subaru Forester '98 NA
  Suzuki Ignis 4x4 '03

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @elmot, w lewym rogu pod sufitem masz pajęczynę
 2. U mnie ''zazwyczaj'' nie zadziałał. Pies, koty i kuny - wszystko razem na podwórku. W nocy bitwy odchodziły, a kuna i tak gryzła kable. Pomogło smarowanie kabli starym olejem przekładniowym. Jakby co, to mój patent.
 3. W wielu krajach W wielu krajach propan-butan ( w uproszczeniu) w klimie jest czymś normalnym (USA, Australia, i inne). Jest mniej łatwopalny, niż czynnik obecnie wciskany nam jako cud techniki. Jest też bardziej ekologiczny. Po prostu niska cena propan-butanu kole w oczy dwóch głównych producentów obecnego czynnika, którzy zapewnili sobie monopol w UE na jego produkcje i sztucznie windują cenę blokując w parlamencie UE możliwości prawne jakichkolwiek zmian. Ta sprawa powinna iść pod sąd bo jest bezczelnym lobbingiem i działaniem na szkodę konsumenta. Propan-butan od lat stosowany jest w chłodnictwie, pompach ciepła i klimatyzacjach, tylko w UE jest wokół niego siany zamęt i dezinformacja. Jestem człowiekiem wyśmiewającym różnej maści teoria spiskowe, ale tutaj gotów jestem przyznać, że spisek istnieje. ......i uprzedzając ewentualną dyskusję. Nigdzie nie piszę, że napełnienie układu klimatyzacji p-b zamiast R1234yf, czy R134a niczego złego nie spowoduje. Jest oczywistością, że p-b jak najbardziej nadaje się do samochodowych klimatyzacji, tyle że nie wszystkie instalacje są pod p-b przygotowane. Czy chcemy przeprowadzać eksperyment na własnym aucie aby to sprawdzić, to już inna sprawa. Może się udać, ale nie musi. Jak na razie dopiero uczymy się na błędach, bo inne podejście blokują dwie firmy europejskie mające monopol na R1234yf. Tam, gdzie mądrzy ludzie konstruują układy klimatyzacji mając w głębokim poważaniu chore ustalenia UE, stosuje się materiały właściwe dla p-b, czy innych tanich, bezpiecznych, ekologicznych i skutecznych czynników.
 4. Współczuję. Mi odpowietrzenie tego cuda zajęło ok. 2 godzin. Niby proste, a jednak....
 5. ech....., niektórzy to pożyją.........
 6. U Czesława byłem ze trzy razy, potwierdzam - pełny profesjonalizm. Obok, u Jerzego zawsze było pusto. Warsztat sprawia wrażenie nieczynnego.
 7. Ja tam na twoim miejscu Martynki bym nie wkurzał....
 8. Jeśli to było w poniedziałek ok. 13, to byłem ja. Stałeś na światłach w poprzecznej ciemnym Legasiem, bo takiemu machałem?
 9. @Dzixd, to auto ma 10 lat?!?!?! O żesz! Szkoda, bo to znaczy, że następne moje auto to jednak nie będzie Subaru. Mój ma 21 i wygląda od spodu zdecydowanie lepiej.
 10. Normalka. Od lat tak tam parkują. Nikomu to nie przeszkadza.
 11. @Ayu, jak łapiesz w W-wie ruskie radio?
 12. Też miałem nadzieję na spotkanie. Wyszło jak wyszło. Siły wyższe. Forek odpala, jeździ, hamuje. Coś jednak zaczyna poklepywać na zimnym przez minutę po odpaleniu. Czyżby piston slap?
×
×
 • Create New...