Skocz do zawartości

FELGI - co, gdzie i jak?


alunetik

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy wątek na forum Forestera: zestawienie felg OEM Subaru i foty na różnych Forkach:

http://www.subaruforester.org/vbulletin/f72/subaru-oem-wheels-fit-forester-19106/

...długi ten wątek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może powiedzieć czy te felgi pasować będą na zaciski brembo sti?

http://www.motoricus.com/pl-PL/produkt/885934/4914/Felgi-aluminiowe/OZ-SUPERTURISMO-LM-75x17/721653

Moim zdaniem na 90% tak, Ultraleggera w rozstawie 5 x114 i ET 48 pasuje, tutaj jeszcze zostaje więcej miejsca na hamulec. Ja bym dopytał u generalnego importera OZ na Polskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś może powiedzieć czy te felgi pasować będą na zaciski brembo sti?

http://www.motoricus.com/pl-PL/produkt/885934/4914/Felgi-aluminiowe/OZ-SUPERTURISMO-LM-75x17/721653

Moim zdaniem na 90% tak, Ultraleggera w rozstawie 5 x114 i ET 48 pasuje, tutaj jeszcze zostaje więcej miejsca na hamulec. Ja bym dopytał u generalnego importera OZ na Polskę.

 

 

Dzięki, tak zrobię, przy obecnych moich felgach z STI powinno być niemal 2 cm szerzej/na zewnątrz wszystko tylko kwestia wyprofilowania samych ramion http://www.willtheyfit.com/index.php?width=215&aspect=55&diameter=17&wheelwidth=7.5&offset=53&width2=215&aspect2=55&diameter2=17&wheelwidth2=7.5&offset2=35#content

Edytowane przez Herostrates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam do Was pytanie.

Zakupiłem do Seryjnego Wrx'a   Felgi   Japan Racing JR3   17''x9     et35

Mam opony  215/45/17, czy jest sens zakładać je na takie felgi? Wiem, że będzie naciąg i zastanawiam się jak to by wyglądało w eksploatacji.

Boję się także, czy przy większym obciążeniu tzn. powyżej 2 pasażerów, nie będą obcierać mi o nadkola bo są dość szerokie.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koledzy poradźcie - chcę zmienić 16tki w wolnossaku na 17tki. Ostatecznie rozważam 2 opcje

 

- ori WRX newage 17tki Enkei - używki

- nowe Enkei Yamato

 

Z tego co ustaliłem - masa zbliżona, co do wytrzymałości - porównać nie potrafię. Te Enkei podejrzanie tanie są. Które w konfigu "na lato" będą bardziej "zdroworozsądkowe"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Panowie, mam do Was pytanie. Zakupiłem do Seryjnego Wrx'a   Felgi   Japan Racing JR3   17''x9     et35 Mam opony  215/45/17, czy jest sens zakładać je na takie felgi? Wiem, że będzie naciąg i zastanawiam się jak to by wyglądało w eksploatacji. Boję się także, czy przy większym obciążeniu tzn. powyżej 2 pasażerów, nie będą obcierać mi o nadkola bo są dość szerokie. Z góry dzięki za pomoc.

Zbyt małe ET, może ocierać, poza tym bardziej podginać łożyska, ale minimalnie. 

Ja mam 215 na 8" i jest w sam raz - lekko opina. Jeśli chcesz podrzucę foto. Na 9 wydaję mi się, że będzie już spore, czytaj uważaj na krawężniki i twardo.

 

Przerabiałem temat pasujących felg zeszłej zimy, wrzucę te które znalazłem, może się komuś przyda. Zaznaczam, że mam małe heble, więc na temat pasowania na większe się nie wypowiadam:

- MAK Corsa ET 45

- MAK Rapide Matt Black ET55

- Mak DTM One ET55

- Dotz Rapier Dark ET48

- Ronal R50 ET50

 

Ja trafiłem na forum używane Speedline i jestem bardzo zadowolony.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie podobne do Momo Blade, więc może odrobinę dopłacić? http://allegro.pl/felgi-momo-reds-blade-17-4x100-fiat-opel-honda-vw-i4657993990.html Bo te co podałeś to rzeczywście china... A prędzej ktoś się o Momo wypowie, bo to popularna felga...

 

oczywiście link do aukcji przypadkowy, w razie zainteresowania musisz poszukać odpowiedniego rozstawu, szerokości i et

Edytowane przez thearchitect
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć. Czy ktoś wie cokolwiek na temat marki "Rondell". Czy to cokolwiek warte, czy kompletna chińszczyzna? Szukam po prostu pojedynki na zapas do upalania, a nigdzie nie mogę znaleźć ATS DTM, bo taki komplet mam. I znalazłem coś takiego. To oczywiście ma być tylko w razie W, normalnie nie użytkowana, tylko w razie kapcia. Rozmiar ten sam, ET to samo, pewnie się wagą różni, ale to można pominąć. Będę musiał tylko sprawdzić średnicę otworu centrującego. Powiedzcie tylko coś na temat jakości tej felgi.

 

Znalazłem jeszcze takie dwie: OZ i Dotz, ale ET już nie to samo. Jak myślicie, czy różnicę 3-5mm można pominąć? Na wolną trasę pewnie tak, ale gdybym musiał na niej upalać przez moment, to już chyba słabo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Skąd bierzecie terminologię? "Stemplowanie" to raczej kucie matrycowe, "wrotkowanie" to zapewne wyoblanie, "hartowanie" to przesycanie (przed starzeniem a nie postarzaniem). No a zamiany rz i ż "rzałosne". Temat ciekawy i "rzal" "rze" potraktowany "ponirzej" właściwego poziomu...

Pozdrawiam i życzę podwyższenia merytoryki i gramatyki :)

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

Czy uzycie srub plywajacych rozwiaze problem rozstawu 5x98? Oczywiscie na Subarowe 5x100.

Do Subaraka to raczej potrzebne są nakrętki pływające. ;)

Wciśniesz taki rozstaw na szpilki piasty?Będzie prawdopodobne spore obciążenie części szpilek i nie wiem czy te nakrętki nie będą ich "naciągać". ;)

Pewnie na krótką metę "da się",ale kontrolowałbym często stan szpilek i otworów felg.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szukam informacji czy w Imprezie GD dokładnie Hawk`u występują jakieś problemy z obcieraniem przy sprężynach Elibach -30/-30 i felgach ATS 7,5x17 5x100 ET 45 z oponami 215/45/17.

 

Również szukam fotek jak wyglądają owe złote felgi na blue Hawk`u.

 

Może jest ktoś w stanie coś pomóc? :)

 

Z góry dziękuję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, przepraszam za ignorancje, ale czy nasze felgi, czy tez ogolnie w subaru, sa oryginalnie lakierowane czy malowane proszkowo?

 

I jeszcze z innej beczki (ale w temacie) czy wiecie moze jaki piasek (granulacja czy jak to sie nazywa) uzywany jest do piaskowania felg? :)

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem troche w temacie, sprawdzałem na stronach, ale wolę zapytać się jeszcze tutaj - czy oz Superturismo 7,5/16 5x100 et 35 z oponami 205/55/16 wejdą do lanosa n/a? Czy będą obcierki?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...