Skocz do zawartości

FELGI - co, gdzie i jak?


alunetik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witajcie.

 

Pytanie mam takie:

 

Czy ktos z forumowiczow uzytkowal/uzytkuje felgi firmy Braid? Jakies opinie, uwagi, spostrzezenia co do wykonania jakosci i ogolnie ....

 

Bo stoie przed dylematem co wybrac do swojej zabawki i jak narazie z dostepnych to mam:

- Braidy fullrace o ktorych nie slyszalem (ale za to mi sie podobaja)

- Evocorse Sanremo (o ktorych kraza opinie ze sa jakosciowo ok) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja upalam Evocorse (nawet ostatnio na nich na spocie byłem) i też nie narzekam... były krzywe przy zakupie i mimo kilku prób dalej się nie chcą krzywić ;) Zobaczymy jak zniosą prostowanie połączone z regeneracją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Pytanie czy ktoś z szanownego grona może próbował założyć felunek z  STi MY '10 do STI MY '06.

Przypomnę się trochę:

MY '06 -> 225/45 R17 felunek 17x7,5JJ   ET53

MY '10 ->             R18 felunek 18x8,5JJ   ET55

 

I bynajmniej nie chodzi mi o to czy to wejdzie wg. przeliczników ET i podobnych danych ze stron www. Szukam odpowiedzi forumowiczów co założyli to na "piastę", dokręcili i albo było ok albo "chaczyło" o złote Brembo    :D

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Tommi1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Chciałem założyć felgi 17 z parametrem et 38 do subaru legacy 2003 III GENERACJA. Czy jest to możliwe? Czy w momencie kiedy założę opony nie będę miał problemów z ocierającym błotnikiem, lub inne przypadłości ? Bardzo prosze o odpowiedź, bo sprzedawca jest niecierpliwy ....:) a felgi ładne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi do legacy, pytanie et

Witam

Chciałem założyć felgi 17 z parametrem et 38 do subaru legacy 2003 III GENERACJA. Czy jest to możliwe? Czy w momencie kiedy założę opony nie będę miał problemów z ocierającym błotnikiem, lub inne przypadłości ? Bardzo prosze o odpowiedź, bo sprzedawca jest niecierpliwy ....:) a felgi ładne

Edytowane przez Narsil78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi do legacy, pytanie et

Witam

Chciałem założyć felgi 17 z parametrem et 38 do subaru legacy 2003 III GENERACJA. Czy jest to możliwe? Czy w momencie kiedy założę opony nie będę miał problemów z ocierającym błotnikiem, lub inne przypadłości ? Bardzo prosze o odpowiedź, bo sprzedawca jest niecierpliwy .... :) a felgi ładne

Jak mówi KamilP trzeba jeszcze znać szerokość felgi. Ale zakładając że są to typowe felgi na ulice, a nie walce do wyścigów, to można przyjąć że powinny mieć 7". Ew. 7,5". Wówczas wg. mnie koło 17/7J z ET38 może obcierać. Ja mam 17/7 z ET45 i jest prawie równo z krawędzią błotnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem założyć felgi 17 z parametrem et 38 do subaru legacy 2003 III GENERACJA. Czy jest to możliwe? Czy w momencie kiedy założę opony nie będę miał problemów z ocierającym błotnikiem, lub inne przypadłości ? Bardzo prosze o odpowiedź, bo sprzedawca jest niecierpliwy .... :) a felgi ładne

Hej, odpowiedź jest prosta. Nie ma szans (stracisz tylko kase) z ET poniżej wartości 42... Niestety... przerobiłem temat... Miałem ET35 maksymalnie rozciągnięte z tyłu nadkola ale i tak ocierało...

Rzuć okiem na moją galerię, Legacy na czarnych szprychach (na początku) wystawały koła o dobre 0,5cm... Cięło opony. Teraz mam oryginał Subaru 17' ET55 i jest miód. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zależy jaka masz jeszcze szerokość felgi. Miałem 18x8, ET 35 i zrolowane nadkola, a i tak przycierało. Ale może et 38 przy szerokosci 7, będzie na styk :)

No właśnie i tutaj jest "ryzyk fizyk".
BTW. Papug pozdrowienia! Ostatnio się mijaliśmy. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka masz jeszcze szerokość felgi. Miałem 18x8, ET 35 i zrolowane nadkola, a i tak przycierało. Ale może et 38 przy szerokosci 7, będzie na styk :)

Raczej nie będzie. U mnie felga 7" z ET45 siedzi niemal równo:

post-23533-0-46512500-1467135511_thumb.jpg

Myślę, że przy ET42-40 już by wystawała poza krawędź błotnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przy ET42-40 już by wystawała poza krawędź błotnika.

ET42 wchodzi ale trzeba rozwalcować nadkola. U mnie było ET35... i wyglądało to tak.... (0,5cm - poza bryłę samochodu, już pomijając fakt nadkoli, na deszczu, auto od progów po dach schlapane...)

post-23450-0-06205800-1467371015_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś wie jakie są parametry fabrycznych felg 17" do Legacy V (od 2009)? Internety mi mówią szerokość 7" ET55 (klik), ale właśnie znalazłem broszurę do Legacy i piszą 7.5" bez info o ET (klik).

 

 

Pozdr!

Widziałem na allegro te 17stki i miały wybite 7.5 cala

http://allegro.pl/felga-subaru-impreza-17-oryginal-i5050729327.html#thumb/4

Pdfy oficjalne z reguły się nie mylą ;-)

7 cali mogło być w wersji amerykańskiej.

http://www.cars101.com/subaru/legacy/legacy2010.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

witam, czy do Imprezy STI 2004 z USA pasują 8x17, 5x100 et40 ?

 

Powinno być GIT jeśli chodzi o szerokość i ET. Wiem, że z ET zaczyna się w blobach problem w okolicach 35-37 i niżej.

 

 

 

 

na jaki kolor pomalować zimowe felgi 16 w srebrnym sedanie N/A?

 

Weź pod uwagę, że ciemne felgi np grafitowe czy czarne wydają się optycznie dużooo mniejsze.  16 cali może się wydawać bardzo małe przez to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jaki kolor pomalować zimowe felgi 16 w srebrnym sedanie N/A?

złoty? ciemny grafit? :) na pewno opona profil "balon" 55 psuje wszystko ale na standardowy srebrny jakoś nie chce

 

Ja teraz maluję 16" alu w kolor "tytan połysk". Wg mnie do srebrnego też pasi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...