Skocz do zawartości

FELGI - co, gdzie i jak?


alunetik

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie były oryginalnie felgi w WRX 2001? Z wygłądu powinny być chyba takie:

bVYl938.jpg

Z tym że spotykam się z 16" i 17" - z czego to wynika? Były różne rozmiary na różne rynki?

 

Chciałbym wymienić dość paskudne wynalazki (16") na których od zakupu stoi auto, zastanawiam się w co zainwestować - wariant 16" z użyciem moich niedawno kupionych opon, czy warto jednak pobawić się w sprzedaż tych opon i wymiany na 17" + zakup nowego ogumienia? Odczuję różnicę, przy jeździe bez jakichś wygłupów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie były oryginalnie felgi w WRX 2001? Z wygłądu powinny być chyba takie:

bVYl938.jpg

Z tym że spotykam się z 16" i 17" - z czego to wynika? Były różne rozmiary na różne rynki?

 

Chciałbym wymienić dość paskudne wynalazki (16") na których od zakupu stoi auto, zastanawiam się w co zainwestować - wariant 16" z użyciem moich niedawno kupionych opon, czy warto jednak pobawić się w sprzedaż tych opon i wymiany na 17" + zakup nowego ogumienia? Odczuję różnicę, przy jeździe bez jakichś wygłupów?

Jaki masz hamulec z przodu? Powinieneś mieć oryginalnie takie felgi jak na zdjęciu 17cali ,wchodzą na czterotłoczek .Kupuj 17 i załóż nowe opony ,bd miał dwa komplety. Możesz pomyśleć o felgach z sti jak byś chciał zmieniać hamulce na większe np. złote brembo.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pytanie amatora: czy stalowe najbrzydsze felgi na tor mają jakieś minusy poza wagą? Słyszałem coś nt. słabszej wentylacji co za tym idzie szybsze grzanie się hamulca...

Czy waga tych felg jest znacznie większa niż aluminiowych?

 

Mam ładne felgi aluminiowe, których mi szkoda na tor. Na torze nie zależy mi zupełnie na wyglądzie, tylko funkcjonalności i ekonomii.

 

Liczę na porady. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w wadze jest duża ,a jest to masa nie resorowana i do tego wirująca.Felga też gorzej odprowadza ciepło no i jest mniej wytrzymała ,choć potrafi lepiej odebrać niektóre uderzenia czyli nie pęka tylko się gnie. Jeśli chodzi o użytkowanie zimą to po lataniu bokiem po torze na jeziorze to ciężko jest usunąć śnieg ,później koła niemiłosiernie biją w drodze powrotnej.

Felgi stalowe nie są jakoś mocno tańsze od aluminiowych, zwłaszcza do subaru ,chodzi mi o te na czterotłoka. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi już dojechały, rozglądam się więc za gumami 215/45/R17, dzięki ursusraketa!

225/45/17 są spoko jeżdżę na takich,jest większy wybór opon.

 

dzięki za odpowiedź. Rozumiem, ze nie jest to dobre rozwiązanie i popularne na torze i lepiej zainwestować w aluminiowe 17", mam hamulce z type r 4 tłoki. Na zimę do GTka na pojeżdżawki polecacie 17" czy lepiej 16" się sprawdzą?

Jak do gt to poszukaj 16 na zimę ,jeśli chodzi o felgi stalowe to posiadam takie osobiście ,używam ich do opon z kolcami pochodzą z vw golfa ,są tanie i łatwo dostępne.Do gt pasują felgi wrx 17 ,takie jak z posta 827 ,są ładne i tanie ,na dodatek naprawdę lekkie i wytrzymałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odebralem dzis "zimowe" felgi do FXT. Sa to kute rosyjskie felgi SLIK (model L-703). Rozmiar 7.5*17 et45, waga na oko ok. 8-8.5kg (zwaze przy okazji).

 

Wygladem nawiazuja do klasycznych OZ CRONO, jakie mialem w GT i XT. Chcialem wlasnie taki prosty 5-ramienny wzor, jestem ciekaw jak biale felgi beda wygladaly na bialym FXT MY'16 :)

 

c9682add74a0a934med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

przesledzilem temat od samego poczatku az mnie oczy bola ale nie znalazlem konkretnej odpowiedzi. Wiec moze teraz juz ktos bedzie wiedzial.

 

Do subaru WRX-a buga 2002r  jaka max szerokosc felgi i ET wejdzie by nie ocieralo o ranty blotnikow?? opone zamierzam miec 225/40/18  i po zimie wleca springi eibacha.  

 

8x18 et 30??

8x18 et 35 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebralem dzis "zimowe" felgi do FXT. Sa to kute rosyjskie felgi SLIK (model L-703). Rozmiar 7.5*17 et45, waga na oko ok. 8-8.5kg (zwaze przy okazji).

 

Wygladem nawiazuja do klasycznych OZ CRONO, jakie mialem w GT i XT. Chcialem wlasnie taki prosty 5-ramienny wzor, jestem ciekaw jak biale felgi beda wygladaly na bialym FXT MY'16 :)

 

c9682add74a0a934med.jpg

 

Kupowałeś je jako nowe czy używki dorwałeś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesledzilem temat od samego poczatku az mnie oczy bola ale nie znalazlem konkretnej odpowiedzi. Wiec moze teraz juz ktos bedzie wiedzial.

 

Do subaru WRX-a buga 2002r  jaka max szerokosc felgi i ET wejdzie by nie ocieralo o ranty blotnikow?? opone zamierzam miec 225/40/18  i po zimie wleca springi eibacha.  

 

8x18 et 30??

8x18 et 35 ??

 

Kolega sprawdzi tutaj.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

przesledzilem temat od samego poczatku az mnie oczy bola ale nie znalazlem konkretnej odpowiedzi. Wiec moze teraz juz ktos bedzie wiedzial.

 

Do subaru WRX-a buga 2002r  jaka max szerokosc felgi i ET wejdzie by nie ocieralo o ranty blotnikow?? opone zamierzam miec 225/40/18  i po zimie wleca springi eibacha.  

 

8x18 et 30??

8x18 et 35 ??

 

Kolega sprawdzi tutaj.

 

dzieki :)  fajny konfigurator :)  i bardzo pomocny :) mam nadzieje ze wszystko dobrze uwzglednia tak jak jest w rzeczywistosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odebralem dzis "zimowe" felgi do FXT. Sa to kute rosyjskie felgi SLIK (model L-703). Rozmiar 7.5*17 et45, waga na oko ok. 8-8.5kg (zwaze przy okazji).

Wygladem nawiazuja do klasycznych OZ CRONO, jakie mialem w GT i XT. Chcialem wlasnie taki prosty 5-ramienny wzor, jestem ciekaw jak biale felgi beda wygladaly na bialym FXT MY'16 :)c9682add74a0a934med.jpg

 

 

Kupowałeś je jako nowe czy używki dorwałeś? :)

nowki sztuki, wyprodukowane na zamowienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe to nawet nie pytam o cene :) ale kola zajefajne ! :)

 

dzieki B)

 

cena to zadna tajemnica, jest podana na stronie producenta (w rublach)

ja mialem o tyle fajnie, ze nie musialem placic zadnego cla etc., jedyny dodatkowy koszt to transport z Rosji do Kazachstanu (cos ok. 100 zl.)

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...