Skocz do zawartości

FELGI - co, gdzie i jak?


alunetik

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym jako świeżak przywitać kolegów. Od wczoraj jestem szczęśliwym właścicielem wrx'a rocznik 2001. Jestem zmuszony do zmiany felg, aby móc poddać renowacji obecne. Obecnie założone są felgi z STI 7,5x17 ET 53, a zacisk to czterotłoczek STI (ok 2-3 mm luzu w najciaśniejszym miejscu). Tu pojawia się pytanie. Czy wejdą OZ ultraleggera 7,5 lub 8 cali z ET 48 oczywiście 17".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie doświadczenia z tym modelem felg od Forka?

http://allegro.pl/subaru-forester-2004r-felgi-16-5x100-et48-i5927000150.html

Trochę drogawo - czy mi się wydaje?

I na 4-tłok w GTeku nie wejdzie/wejdzie?

Dziękuję za opinie!

P1280866.JPG

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś markę Barracuda? Prosiłbym o kilka słów bo w internetach dość ubogo.

 

Dzięki.

 

barracuda-karizzma-puresports-3953551067

Kupiłem rok temu pojedynkę 8x18" Barracudę Karizzma z podwójnym rozstawem 5x108 i 5x114,3, ET40. Miała być na zapas, ale się okazało że otwory wąskie, więc standardowe nakrętki nie pasują. Wąskie nakrętki są albo na torxa albo imbus, w każdym razie chwyt wewnętrzny, więc nie mogą być nakręcone na długie szpilki, a takie mam z przodu. Koniec końców okazała się bezużyteczna... Wrażenia estetyczne - w porzo, wagowo - ciężka, ale nie sprawia wrażenia pancernej.

 

Właśnie! Przy okazji, pomóżcie koledzy! Nie mogę za cholerę nigdzie znaleźć pojedynczego zapasu do moich ATS DTM Competition 8x18" 5x114,3 ET40... Ten przypadek powyżej okazał się nie trafiony. Z tym, że nie dostanę ATS, już się pogodziłem, ale ja nie mogę znaleźć niczego podobnego. Alle drogo monitorowane, nic. Motoricus sprawdzony, jest AEZ ale za 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo... wielkie dzięki. Ja zastanawiam się nad modelem Cult. Przypadkiem trafiłem na resztki z magazynów ze Szwajcarii - przynajmniej w teorii.

ale jeśli mam mieć jakieś kombinacje zamiast mocowania oem to chyba dam sobie na luz. I poszukam enkei, zgodnie z zaleceniem mojego wulkanizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo... wielkie dzięki. Ja zastanawiam się nad modelem Cult. Przypadkiem trafiłem na resztki z magazynów ze Szwajcarii - przynajmniej w teorii.

ale jeśli mam mieć jakieś kombinacje zamiast mocowania oem to chyba dam sobie na luz. I poszukam enkei, zgodnie z zaleceniem mojego wulkanizatora.

Ja nie wiem, czy w przypadku tego modelu który znalazłeś będziesz miał jakieś kombinacje. Najważniejsze, to abyś sprawdził: odsadzenie ET (musisz wiedzieć jakie potrzebujesz i jakie Ci wejdzie), średnicę otworu centrującego (56,1mm ewentualnie czy w komplecie są adaptery na taki otwór) oraz np. takie pierdy jak informacja o otworach na szpilki: wąskie czy szerokie. Po tych informacjach będziesz wiedział, czy będzie rzeźba czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że ciężkie i nie pancerne, a mi zależy bardziej na ''pancerności'' niż wyglądzie.

Przez to, że to ''hamerykanin'' nikt nie jest mi w stanie odpowiedzieć na 100% co to mam za felgi. Gdzieś wyczytałem, że w stopie jest srebro, mam 2 opinie wulkanizatorów, że to są kute felgi (a to oem i nie wiem czy Subaru usa aż tak rozpieszcza by kucizne zakładać) centrala w Krakowie podała mi (bardzo sprawnie - dziękuję) jedynie nr katalogowe felg, na których auto wyjechało z fabryki. Generalnie nikt nic nie wie na 100%, a ja szukam czegoś zbliżonego lub lepszego od ''pancerności'' oem.

 

Dlatego też szukam opini, za którą serdecznie Ci dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że ciężkie i nie pancerne, a mi zależy bardziej na ''pancerności'' niż wyglądzie.

Przez to, że to ''hamerykanin'' nikt nie jest mi w stanie odpowiedzieć na 100% co to mam za felgi. Gdzieś wyczytałem, że w stopie jest srebro, mam 2 opinie wulkanizatorów, że to są kute felgi (a to oem i nie wiem czy Subaru usa aż tak rozpieszcza by kucizne zakładać) centrala w Krakowie podała mi (bardzo sprawnie - dziękuję) jedynie nr katalogowe felg, na których auto wyjechało z fabryki. Generalnie nikt nic nie wie na 100%, a ja szukam czegoś zbliżonego lub lepszego od ''pancerności'' oem.

 

Dlatego też szukam opini, za którą serdecznie Ci dziękuję.

Ale to jest całkiem możliwe, że kute. Felgi OEM wbrew pozorom są zazwyczaj dobre jakościowo. Jedno jest pewne - aby zmienić na lepsze (wytrzymalsze) musisz uderzyć w wyższą półkę cenową. Nie znam się wystarczająco dobrze na wytrzymałości felg, więc nie doradzę, ale w tym wątku jest dużo wiedzy. Poczytaj sobie cały, zwłaszcza początek i coś Ci się wyklaruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest całkiem możliwe, że kute. Felgi OEM wbrew pozorom są zazwyczaj dobre jakościowo. Jedno jest pewne - aby zmienić na lepsze (wytrzymalsze) musisz uderzyć w wyższą półkę cenową. Nie znam się wystarczająco dobrze na wytrzymałości felg, więc nie doradzę, ale w tym wątku jest dużo wiedzy. Poczytaj sobie cały, zwłaszcza początek i coś Ci się wyklaruje.

I o to ''całkiem możliwe'' się rozchodzi :/ zniszczyłem felgi, amory wykrzywione i nawet fotel się oberwał (znaczy jego regulacja siedziska) i Bóg raczy póki co wiedzieć co jeszcze. Przy bliskich spotkaniach z dziurami / dziurskami. Teraz szukam wiadomości o felgach bo to z nimi jest najwięcej znaków zapytania.

Oczywiste jest, że PZU jako ubezpieczyciel drogi będzie chciał zminimalizować moje straty, a ja nie odpuszczę i pewnie zakończy się sądem, a prawnikiem to na 110 %.

 

A z jakości felgo oem byłem bardzo zadowolony, no może wzory nie rewelka ale to już kwestia gustu. A jakości nie ma jak podważać - są pancerne i już. Tylko moje już krzywe, a nowych nie dostanę.

 

Przepraszam za zaśmiecenie tematu moją historią ;)

 

Ps. Zanim o coś zapytam zazwyczaj staram się to wynaleźć i poczytać.

A gdzie zaczyna się owa ''wyższa półka''. No zielony jestm w temacie felg i dopiero zgłębiam tajniki (nie o dobieraniu rozmiarów piszę) tzw. dobrych marek i tych na pozór dobrych.

Edytowane przez golibroda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam dość tendencyjne pytanie - na które nie znalazłem odpowiedzi szperacjąc na forum:

Czy takie felgi wejdą na czterotłoka?

 

Zakupiłem Forestera XT z zestawami takich 16ek ii muszę coś zrobić by hamował lepiej.. 

post-13912-0-59652900-1459110072_thumb.jpg

post-13912-0-56755200-1459110100_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy takie felgi wejdą na czterotłoka?

Raczej nie.

 

 

Zakupiłem Forestera XT z zestawami takich 16ek ii muszę coś zrobić by hamował lepiej.. 
 

Poprawę hamowania zacznij od dobrych tarcz i klocków. Mój forek XT na OEM tarczy i klockach CL RC5+ hamował całkiem przyzwoicie na seryjnym zacisku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem w innym wątku a chyba tu najbardziej przydatne będzie

http://s6.photobucket.com/user/danhurwitz/library/Wheels/Subaru%20OEM?sort=3&page=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne zestawienie, rzeczywiście przydatne.

Albo w życiu mało widziałem, albo te BBSy (na 1 stronie tego zestawienia zaraz obok OEM WRX z bloba) są mega rzadko spotykane.

Nie wiedziałem, że takie coś wychodziło w Subaru,a bardzo przyjemne koło  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

(...) Właśnie! Przy okazji, pomóżcie koledzy! Nie mogę za cholerę nigdzie znaleźć pojedynczego zapasu do moich ATS DTM Competition 8x18" 5x114,3 ET40... Ten przypadek powyżej okazał się nie trafiony. Z tym, że nie dostanę ATS, już się pogodziłem, ale ja nie mogę znaleźć niczego podobnego. Alle drogo monitorowane, nic. Motoricus sprawdzony, jest AEZ ale za 1000zł.

 

 

ja tez dosc dlugo polowalem na taka felge ATS DTM 8x18 ET40 5x114.3 (nowke, najchetniej zlotego koloru), ale juz dalem za wygrana... wyglada na to, ze wszystkie zapasy juz sie rozeszly :(

 

gdybys jednak znalazl kilka sztuk do kupienia, to pliz daj znaka ^_^

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ja tez dosc dlugo polowalem na taka felge ATS DTM 8x18 ET40 5x114.3 (nowke, najchetniej zlotego koloru), ale juz dalem za wygrana... wyglada na to, ze wszystkie zapasy juz sie rozeszly :( gdybys jednak znalazl kilka sztuk do kupienia, to pliz daj znaka ^_^

Ja też poluję, ale nie cały czas. Może mnie coś ominęło. Wiem, że carrera.com.pl ma pojedynczą sztukę, ale 17", gdyby ktoś potrzebował.

Moje oryginalnie były złote, ale niedawno przemalowałem je na biało... :)

Dzisiaj nawiązałem kontakt z producentem i babka mi odpowiedziała dosyć obiecująco, jeśli chodzi możliwość wykonania. Jednak zaskoczyła mnie mówiąc, że w takiej specyfikacji jak podałem (8x18" 5x114,3 ET40 dia 56,1mm) te felgi nie były produkowane :huh:  Poprosiłem o jakąś sugestię w którym wymiarze mogłem popełnić błąd, bo wydaje mi się że jest prawidłowo. Zobaczymy do odpowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja tez dosc dlugo polowalem na taka felge ATS DTM 8x18 ET40 5x114.3 (nowke, najchetniej zlotego koloru), ale juz dalem za wygrana... wyglada na to, ze wszystkie zapasy juz sie rozeszly :( gdybys jednak znalazl kilka sztuk do kupienia, to pliz daj znaka ^_^

(...) Dzisiaj nawiązałem kontakt z producentem i babka mi odpowiedziała dosyć obiecująco, jeśli chodzi możliwość wykonania. Jednak zaskoczyła mnie mówiąc, że w takiej specyfikacji jak podałem (8x18" 5x114,3 ET40 dia 56,1mm) te felgi nie były produkowane :huh:  Poprosiłem o jakąś sugestię w którym wymiarze mogłem popełnić błąd, bo wydaje mi się że jest prawidłowo. Zobaczymy do odpowie...

 

podeslij jej fote z fabrycznym pudlem i kodem produktu ;):P

 

1e2e87e50123.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Są tabele. Dla opony 225 optymalna jest felga 7.5". Ale na siłę da się założyć na 8.5" tylko po co?

To felgi 8.5" zalecana szerokość opony to 245mm.

 

Kalkulator zamienników felg i opon jest m.in. tutaj:

http://www.rimsntires.com/specspro.jsp

Edytowane przez ForekXT
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...