Skocz do zawartości

FELGI - co, gdzie i jak?


alunetik

Rekomendowane odpowiedzi

@sredniaq - http://www.polerowan...pl/kontakt.html - jeden z lepszych specjalistów od napraw felg i polerowania, bardzo dużo ludzi wysyła do niego felgi nie tylko z WRO i okolic. Jestem przekonany, że z lakierowaniem też sobie poradzi :)

 

Wygląda przyzwoicie. Chcę zrobić też pełną renowację lakieru, więc gdybym robił u nich, miałbym wszystko w jednym miejscu. Muszę przemyśleć temat. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Takie mam w OBK-u (zdjęcie poglądowe) i zastanawiam się, czy da się wypolerować rant, który zaśniedział od soli (eksploatacja zimą)...?

Jak? Pasta jakaś? Papier ścierny drobny...? A potem, żeby był z powrotem błysk?

Z góry dziękuję za rady.

post-486-0-93799200-1387801955_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie, acz treściwe pytanie:

Wrzucę do mojego buga NA 2.0 alusy 17stki od VW? Tzn nie ori, ale jakieś AEZ - 17x7 ET35 z oponą 205/50/17. Ranty z tyłu mam sklepane równiutko z nadkolem. Pierścień centrujący trza by zamówić z 57,1 na 56,1 i inne nakrętki śrub. Jakieś przeciwwskazania? Jakieś inne problemy o których powinienem wiedzieć? Np wizja szybko padającego łożyska wzw z tak małym ET?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mam w OBK-u (zdjęcie poglądowe) i zastanawiam się, czy da się wypolerować rant, który zaśniedział od soli (eksploatacja zimą)...? Jak? Pasta jakaś? Papier ścierny drobny...? A potem, żeby był z powrotem błysk? Z góry dziękuję za rady.

Warsztaty regenerujące felgi siwadcza usługę polerowania rantów i to bym polecał.

 

Wrzucę do mojego buga NA 2.0 alusy 17stki od VW? Tzn nie ori, ale jakieś AEZ - 17x7 ET35 z oponą 205/50/17. Ranty z tyłu mam sklepane równiutko z nadkolem. Pierścień centrujący trza by zamówić z 57,1 na 56,1 i inne nakrętki śrub.

Ja miałem kiedyś w WRX oponę 205/55R16 z felga 7" i ET35 i było ok, więc i tu bedzie podobnie (jedynie bedzie u ciebie mniej gumy a wiecej alu ;) ). Co do pierścieni - to jeżeli to felgi AEZ to nie maja otworu 57,1 tylko sporo większy i wstawiony pierścień redukujący na 57,1. Musisz zamówić u dowolnego dystrybutora zestaw montazowy do felg AEZ do Subaru i w komplecie będa nakrętki i 4 pierścienie 56,1.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mam w OBK-u (zdjęcie poglądowe) i zastanawiam się, czy da się wypolerować rant, który zaśniedział od soli (eksploatacja zimą)...? Jak? Pasta jakaś? Papier ścierny drobny...? A potem, żeby był z powrotem błysk? Z góry dziękuję za rady.

Warsztaty regenerujące felgi siwadcza usługę polerowania rantów i to bym polecał.

 

Dzięki, tak zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

...panowie, krótkie pytanie: Rota G-Force:

 

14495e0ad173356a25352442220775f6.jpg

 

jak dobrać ET do felgi 18x8 (a może 18x9?), żeby to tak wyglądało jak na tym obrazku z oponą 245/40/18?

 

...sam sobie odpowiem:

 

18x9 +30 offset G-Forces on 265/35/18

 

jakby ktoś szukał, to tutaj jest cały temat o felgach Rota (sam bym sobie zaoszczędził dwóch godzin przed ekranem, gdybym go wcześniej znalazł)

 

...to jeszcze jedno pytanie, bo próbuję to zrozumieć i nie mogę: jak ET będzie 25, to felga będzie bardziej do środka czy na zewnątrz w stosunku do ET 35?

Edytowane przez aki001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to jeszcze jedno pytanie, bo próbuję to zrozumieć i nie mogę: jak ET będzie 25, to felga będzie bardziej do środka czy na zewnątrz w stosunku do ET 35?

 

zakladajac, ze szerokosc felgi ta sama, to ET25 (vs 35) bedzie o 10mm bardziej na zewn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no dobra, to teraz matematyczna zagadka: jak fabryczna felga w 2008 STI ma 18x8.5 ET55, to ile mm bardziej odsadzone będzie 18x9 ET30 ? (zastanawiam się czy się zmieści bez zmiany geometrii zawieszenia, czy nie...)

 

http://www.1010tires.com/Tools/Wheel-Offset-Calculator#Results

tak sobie to policzyłem:

 

Inner Clearance: 19mm MORE (the inside of the wheel to the strut housing)

Outer Position: EXTEND an extra 31mm (position of the outside edge of the wheel)

 

no to centymetr w garść i idę mierzyć czy te 3cm nie będą problemem...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...