Skocz do zawartości

FELGI - co, gdzie i jak?


alunetik

Rekomendowane odpowiedzi

z ET 35 na pewno będzie ciągnęło na boki na wszystkich koleinach.

Nie poprowadzisz auta jedną ręką.

 

 

Wydaje mi się, że uzależnione to jest również (jak nie przede wszystkim) od szerokości opony

 

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

Potwierdzam organoleptycznie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ET 35 na pewno będzie ciągnęło na boki na wszystkich koleinach.

Nie poprowadzisz auta jedną ręką.

 

 

Wydaje mi się, że uzależnione to jest również (jak nie przede wszystkim) od szerokości opony

 

 

Pozdrawiam

 

Oczywiście szerokość gumy ma tutaj także duże znaczenie, ale ET jst w tej kwestii dużo istotniejsze. Jeździłem w swoim forku na ori felgach z gumą 225, a potem z tą samą szerokością gumy na felgach z ET 35 i różnica była na prawdę spora.

Przy takim ET robi się "dźwignia". Owszem, kółka świetnie wyglądaą, bo są równe z karoserią, ale prowadzenie auta znacząco się pogarsza.

 

 

Mistral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie powinno być ET felgi do mojego forka,czy felga z ET 35 będzie pasowała?

Taka felga mnie interesuje.

Nie sama wielkość ET jest decydująca czy felga będzie pasowała. Szerokość felgi ma też duże znaczenie.

Ja u siebie mam felgi ET 35 i 37 o szerokości 6,5 cala i jest wszystko OK, a w podanym przez Ciebie linku felga ma szerokość 8,5 cala i to może stanowić już problem :shock: :?:

 

Faktycznie nie popatrzyłem na szerokość felgi, ale jest 8" a nie 8.5" a ta piątka to chyba od rozstawu srub 5x100.

Ale 8 to i tak dużo i takiej już nie chcę. Szukam dalej. Czegoś podobne do tej z linka, ale najlepiej o szerokości 6.5" - 7.5"(?) i z ET pewnie w przedziale 45-55. Potem już tylko kapcie na to, albo w oryginalnym forkowym rozmiarze 215/55/17 lub sugerowane m.in przez lukass'a 225/50/17

 

Edit: orto :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby nie zasmiecac watku sprzedazowego, napisze tutaj...

 

ATS DTM 7.5x17, jak wiadomo, wystepuja w dwoch wersjach: ET45 - pasuja na Brembulce, ale ponoc sa "oslabione" (maja zfrezowane ramiona od wewn.), ET48 - nie pasuja na Brembulce, ale sa troszke mocniejsze (...)
(...) Myślę jednak że to mit ze słabszymi ramionami, felga jest mocarna kto miał ten wie :)

poszperalem troszke w wolnej chwili i chyba znalazlem pare fot, na ktorych faktycznie widac roznice w ramionach :wink:

 

wersja na 4-tloczki z GT/WRX

wrxwhite3.jpg

 

wersja na Brembulce z STi

imgp0626s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam nowych felg na lato do wolnossacego Forka. Mam opony 205/70/R15.

Pasujące szerokości felgi R15 to 5,5-7,0.

Z wyliczeń wychodzi, że idealne są 6,5 cala. Czy 7,0 też będzie ok? Czy też pojawią się jakieś negatywne efekty, np. gorsza praca ścianki opony?

 

P.S. W R16 nie ide :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie czy felgi SPEEDLINE CORSE 16" 2109 6,5" ET55 wejdą na czterotłoczek?

 

Drugie pytanie co do tych samych felg - jaka jest realna cena takich felg, nowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do zakupu felg na lato i zastanawiam sie czy takie Sparco podejda do Forka XT MY06.

 

http://www.felgi.pl/felga/sparco/rtt-52 ... 5-xt-turbo

 

Felga szersza od standardowej (8") i dwa ET do wyboru 35 i 48. Co sadzicie? Nie bedzie nic ocieralo? Ktore ET wybrac?

Zaciski standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie czy felgi SPEEDLINE CORSE 16" 2109 6,5" ET55 wejdą na czterotłoczek?

 

Szukałem do swojego WRX-a z czterotłoczkiem wiele 16-tek z różnymi parametrami i bez ręcznego przymierzania się nie obeszło. Dużą rolę odgrywa samo wygięcie ramion. I raczej z niższym ET niż 55. U mnie PROLINE-y weszły z ET 48 (przy szerokości 6,5).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sredniaq, tylko 14,3x5 i 114x5 bo inne wiercenia nie mieszczą się w tym odlewie. Są tez czarne, srebrne i takie czarne lekko zielonkawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiejś 17" do swojego forka. Mam już pewne typy. Zna ktoś stronkę z przymierzalnią felg Rota ?

Swoją drogą co myślicie o takich kombinacjach:

1. OZ Superturrismo wrc 17"

subaruforesterozsupertu.jpg

2. OZ Superturrismo black 17"

subaruforesterozsupertu.jpg

3. OZ Alleggerita white 17"

subaruforesterozallegge.jpg

 

Chciałbym zrobić wizualizację na modelach Rota: Gird, Gird Bronze, P1, może ktoś pomoże?

Nie mam żadnego Photoshopa, żeby zrobić to samemu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem Demo Photoshopa i zrobiłem jeszcze jedną wizualizację na felgach A-Tech, które są do sprzedania z oponami w miarę przyzwoitej cenie. A wyglądają tak:

subaruforesteratech17.jpg

Edit: Podreperowałem zdjęcie bo nie byłem zadowolony z efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...