Skocz do zawartości

FELGI - co, gdzie i jak?


alunetik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

poszukuje bialych felg do STI '03 (czyli 5x100 i zlote brembo). Chcialbym, zeby mialy charakter rajdowy (koniecznie biale i szprychowe) i zeby byly wytrzymale i lekkie - chyba ze to sprzeczne. Poniewaz do wyboru jest strasznie duzo opcji, prosilbym was o jakies opinie odnosnie firm:

- speedline corse

- compomotive

- rays

- team dynamics

- evo corse

- oz racing

Co najbardziej poleciacie? Druga sprawa, czy te felgi wyczynowe w rozmariach 17'' i 18'' to tylko felgi, ktore wygladaja jak wyczonowe, czy takie naprawde sa? I czy warto kupowac wyczynowe, czy nie ma to wiekszej roznicy - cena wydaje sie byc zblizona.

 

W tej chwili najbardziej sklaniam sie do Speedline'a 2120, tylko jeszcze nie wiem jaki rozmiar 17, czy 18. Czy ktos sie orientuje, czy 8x17 ET48 wchodzi na brembo?

 

A moze jeszcze Braid?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

poszukuje bialych felg do STI '03 (czyli 5x100 i zlote brembo). Chcialbym, zeby mialy charakter rajdowy (koniecznie biale i szprychowe) i zeby byly wytrzymale i lekkie - chyba ze to sprzeczne. Poniewaz do wyboru jest strasznie duzo opcji, prosilbym was o jakies opinie odnosnie firm:

- speedline corse

- compomotive

- rays

- team dynamics

- evo corse

- oz racing

Co najbardziej poleciacie? Druga sprawa, czy te felgi wyczynowe w rozmariach 17'' i 18'' to tylko felgi, ktore wygladaja jak wyczonowe, czy takie naprawde sa? I czy warto kupowac wyczynowe, czy nie ma to wiekszej roznicy - cena wydaje sie byc zblizona.

 

W tej chwili najbardziej sklaniam sie do Speedline'a 2120, tylko jeszcze nie wiem jaki rozmiar 17, czy 18. Czy ktos sie orientuje, czy 8x17 ET48 wchodzi na brembo?

 

A moze jeszcze Braid?

 

o toto :clapping:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Cześć, potrzebuję porady.

Okazało się, że na zimę muszę sobie poszukać 17" felg do STI'07, ale takich, które wejdą na duże zaciski Brembo od Cayenne. Wiadomo rozstaw 5x114. Nie chcę wydawać więcej niż 1,5k PLN. Myślałem o używanych oryginalnych BBSach od STi 03-07, no ale one mają 8" szerokości, a ja chciałem jak najwęższą oponę założyć, max 205, więc myślę, że to 7" felga powinna być. Nie zamierzam mieć na zimę dwóch kompletów, więc ten będzie i na codzień i do zabawy. Pomóżcie mi to rozkminić:

1) Potrzeba felgi 17", która wejdzie na zacisk,

2) Odsadzenie myślę, może być niżej, nawet do ET40 czy 35, bo węższa opona to zrekompensuje,

3) Najlepiej dobrej marki, aby mocne były, bo i do zabawy potrzebne, no i raczej używki, bo i tak pewnie je przemaluję,

4) Otwór centrujący raczej standard 56,1, bo felgi również do upalania, chociaż to na zimę, czyli obciążenia znacznie mniejsze, więc może niekoniecznie?

5) Szerokość felgi raczej max 7-7,5", aby węższe opony weszły. Z drugiej strony skoro profil i tak nie będzie zbyt wysoki, to warto się upierać przy 205-195?

Z góry dzięki za wszelkie rady.

 

Dodatek:

No nie załamujcie mnie, nikt nic nie poradzi?

Za dużo niewiadomych, sam nie ruszę z miejsca...

:facepalm:

Edytowane przez Beavis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beavis, jako stary felgofil znam takie felgi (7x17 5x114.3), ktore latwo dostepne, tanie (ponizej 400 zl./szt.) i mocne, a do tego wchodza z zapasem na Brembulca, czyli w sam raz na zime do STI... ile piwa stawiasz za moje know-how? ;):coffee::OO:

 

btw, lukass tez chwalil sie, ze zna takie felgi, wiec mozemy z nim licytowac :biglol:

 

Ja znam 17", szerokości 7" i ET42, które wchodzą bez problemu na Brembo z STi (...)

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ale trzymam za slowo ;):P

 

kupilem sobie takie fele do Hondy (pozdr. dla kol. damianbyczek :) ), tez 5x114.3, ale potem z ciekawosci przymierzylem je do Tribeki, gdzie mam zamontowanego Brembulca i okazalo sie, ze pasuje, i to z duzym zapasem :yahoo:

 

panie i panowie, oto ona - idealna siedemnastka do new-age STI na zime - Ronal R-46 7x17 ET40 (PCD 5x114.3, CB 82)

 

r46_sidezil.png

 

tak wygladaja na mojej Hondzie:

 

d158.jpg

 

a tak na WRX'ie kol. mavvverick (rozmiar 7x17 ET38, jestem pewien, ze w takim rozmiarze przypasuje i do STI z PCD 5x100)

 

0jq0.jpg

 

 

nie wiem czy moge podac nazwe konkretnej firmy, gdzie je kupowalem (zaraz sie okaze, ze to "dzilalnosc komercyjna na szkode SIP" :rolleyes::biglol: ), ale sadze, ze bez trudu znajdziesz polska firme, ktora sprzedaje te felgi po 376 zl./szt. ;)

 

Beavis, zaraz otrzymasz pw z adresem do wysylki piwa :P

 

 

p.s. jedyna rzecz warta uwagi, ze w przypadku tego rozmiaru (7x17 ET40) nie wystepuja fabryczne pierscienie pod subarowa piaste (82 -> 56.1), ale kazdy tokarz bez problemu je dorobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i git!

Trochę szkoda braku tego pierścienia centrującego, ale mówisz brać i się nie martwić?

To chyba problem rozwiązany...

jak pisalem, po zakupie trzeba samodzielnie dorobic custom'owy pirescien (chyba ze sprzedawca felg bedzie w stanie od razu Ci je zalatwic)

 

 

 

p.s. widzialem na allegro takie uzywane felgi, ale przy takiej cenie nowych, raczej nie warto bawic sie w uzywki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coś mi chodzi po głowie - czy na Brembo STi są w ogóle jakieś pasujące 16" felgi?

Są, ale to bardzo nietypowa felga i w dodatku wąska 5,5" więc do ulicznych zastosowań raczej nie bardzo, to bardziej pod kolec.

niekoniecznie ;)

 

04d7ca1b4c57.jpg

 

37afdee1da78.jpg

 

5157b1f3293d.jpg

 

sa to klasyczne Compo MO5 7x16, niestety ET nieznane (sadze ze cos ok. 30-35)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa to klasyczne Compo MO5 7x16, niestety ET nieznane (sadze ze cos ok. 30-35)

Bardziej obstawiam ET w granicach 15-20

 

251_0_m.jpg

MO1674

Offsets Available: et10>35 3, 4 or 5 Stud Fitments 856_wt.jpg 7 x 16

 

Inna sprawa, to że nie bardzo widzę sens zakłądania 16" felg (nietypowych, a więc drogich) po to żeby założyc oponę o szerokości 205, skoro 17" tez się zakłąda 205.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa to klasyczne Compo MO5 7x16, niestety ET nieznane (sadze ze cos ok. 30-35)

Bardziej obstawiam ET w granicach 15-20 (...)

 

Inna sprawa, to że nie bardzo widzę sens zakłądania 16" felg (nietypowych, a więc drogich) po to żeby założyc oponę o szerokości 205, skoro 17" tez się zakłąda 205.

 

zobacz na foty, gdyby ET bylo 15-20, jak piszesz, to kola nie bylyby tak schowane w nadkolach

 

zimowki w rozmiareze 205/55-R16 sa jednak znacznie tansze niz 205/50-R17, ale zgoda - sumasumarum 7x17 z 205/50-R17 to chyba optymalny "cywilny" wybor na snieg :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...