Jump to content

sebachon

Użytkownik
 • Content Count

  3178
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

sebachon last won the day on February 3 2015

sebachon had the most liked content!

Community Reputation

105 Wspaniały

About sebachon

 • Rank
  ..:: Forumus maximus ::..
 • Birthday 06/29/1976

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa, Białystok, Athina
 • Auto
  WRX MY06, Lancer 1.6

Recent Profile Visitors

1136 profile views
 1. No i problem rozwiązany przez znane nie-ASO pod Warszawą. Okazało się że było jakieś obce ciało na styku rolki metalowej rozrządu na wale, co powodowało bicie koła pasowego. Wał korbowy po pomiarach okazał się w porządku. Bardzo rzetelna diagnoza i naprawa. Przy okazji usunięto groźne błędy po innym mechaniku...
 2. A teraz po rozgrzaniu na wolnych obrotach:
 3. Tutaj praca na zimno na wolnych obrotach, jest ok:
 4. Dzisiaj nagrałem filmiki. Objawy są następujące: tuż po odpaleniu na zimno- koło pasowe pracuje idealnie. Po kilku minutach rozgrzania i dodaniu gazu- na wolnych obrotach pojawia się lekkie bicie. Znika ono jednak po dodaniu gazu. Żadnych dźwięków anormalnych. Nagrania wrzucę przez YouTube, bo tutaj jakoś nie wchodzą. VID_20200419_152711.mp4
 5. Dzisiaj wrzucę filmik z nagraniem pracującego koła.
 6. Ok. Dzięki. Podpowiem mechanikowi. Dzięki wielkie!
 7. To jest już moja kolejna awaria, po kilkudziesięciu kilometrach, więc gdyby miała to być panewka, to raczej takich przebiegów by nie wytrzymała... Nie wiem zresztą...
 8. Historia zaczęła się przy przebiegu 150 tys. km: pierwsza awaria koła pasowego (jeszcze fabrycznego) - rozwulkanizowało się. Zostało założone nowe, oryginalne i przy przebiegu 195 tys. km znowu to samo - rozwulkanizowanie. NIc jeszcze wtedy nas nie niepokoilo, ot pech. Mój mechanik miał akurat pod ręką używane w dobrym stanie, wiec zostało takowe założone. MInęło tym razem 20 tys. km i znowu ta sama awaria, rozerwany pasek! Teraz założyliśmy nowe oryginalne i okazało się, że tuż po założeniu jest widoczne lekkie bicie koła pasowego. Mój mechanik podejrzewa, że to powoduje minimalna krzywizna na końcówce wału i nic z tym nie da się zrobić, trzeba obserwować. Czy ktoś miał juz taki przypadek? Może macie jakiś patent na to? Inaczej kolejna awaria za kilkadziesiąt tysięcy kilometrów wydaje się nieunikniona.
 9. Problem rozwiązany. Zaczęliśmy od wymiany pierwszego EGR (tego z większą wtyczką) i trafiony! Lampa zgasła. Dziękuję wszystkim za pomoc. Część kupiona od CARFITa.
 10. Cena tych zaworów to około 800 PLN za sztukę. Jeszcze znośnie. Zobaczymy jutro w czym problem. Dzięki jeszcze raz.
 11. Dzięki za sugestię. We wtorek będzie sprawdzany cały układ wtórnego powietrza. Myślisz, że gdyby winne były EGRy, to ich czyszczenie może wystarczyć, czy raczej konieczna wymiana?
 12. Kochani Forumowicze, kilka dni temu w moim WRXie hawku 2.5T wyskoczył mi CHECK ENGINE z błędem 2432 - czyli awaria systemu powietrza wtórnego. Zacząłem od przepływki. Jednak po jej wymianie na nową błąd nie daje się skasować. (były próby z kilkoma innymi przepływkami). Pompa powietrza wtórnego też została sprawdzona i jest sprawna. Aczkolwiek gdy błąd został wykasowany kompem, pompa się uruchamia ale po chwili wyłącza się i znowu zapala się CHECK. Czy to możliwe, że w takim przypadku pompa jest do wymiany? Padło też podejrzenie na wiązki i te wkrótce będą sprawdzane. Ale mam jednocześnie pytanie, czy ktoś z Was może spotkał się z tym problemem i może podpowiedzieć co zrobić. Byłbym wdzięczny za Wasze podpowiedzi. Pozdrawiam.
 13. Potwierdzone. Padło koło pasowe, chociaż ósemkuje minimalnie. Dziwne, że po trzech latach od jego wymiany (45tys. Km) zdarzyła się ta sama awaria. Część OEM... Jutro zobaczę czy luz jest na tyle duży, że nie przejadę tych 7 km do mechanika i trzeba będzie zamówić lawetę... Koło pasowe tylko lekko ósemkuje, nie ma wyczuwalnego luzu. Myślicie, że mimo wszystko brać lawetę, czy jednak da radę dojechać do mechanika na jednym pasku? Nie ryzykowałem jednak i odwiozłem auto na lawecie. Przy okazji pełen okresowy przegląd.
 14. Już rozmawiałem z mechanikiem. Możliwe że po trzech latach od wymiany znowu rozwulkaniziwało się koło pasowe i stąd zsunięcie obu pasków. Pasek A/C ma 3 lata, ten drugi 5 lat.
×
×
 • Create New...