Skocz do zawartości

Spadki napięcia przy porannym rozruchu


sebachon

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu obserwuję dziwne zjawisko jakby zacięcia w czasie odpalania auta przy temperaturze lekko powyżej zera i dużej wilgotności. Rozrusznik normalnie kręci, ale po chwili następuje obserwowany na monitorze Cobba spadek napięcia do około 8 volt i chwilowe zacięcie rozrusznika, by zaraz znowu zakręcił i normalnie silnik odpala. Czasami to zacięcie jest dwukrotnie. Potem w czasie dnia już jest normalnie, przy wysokich temperaturach też nic takiego nie ma miejsca. W czasie mrozu też nigdy coś takiego nie wystąpiło. Ładowanie jest perfekcyjne, rozrusznik pracuje prawidłowo. Akumulator w zeszłym roku wymieniony na topowy Boscha. Poniżej nagranie :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ir3n3usz napisał(a):

Podjedź do kogoś na test akumulatora. Wygląda jakby umierał albo kuleje jakieś połączenie zasilania albo masy. 

Właśnie byłem na teście akumulatora i wszystko wypadło idealnie. Może rzeczywiście to sprawa jakiegoś połączenia. Dziwne tylko że potem przy kolejnych odpalaniach w ciągu dnia jest zupełnie normalnie... A przy mrozie też nic takiego nie wystąpiło nawet rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sebachon napisał(a):

Właśnie byłem na teście akumulatora i wszystko wypadło idealnie. Może rzeczywiście to sprawa jakiegoś połączenia. Dziwne tylko że potem przy kolejnych odpalaniach w ciągu dnia jest zupełnie normalnie... A przy mrozie też nic takiego nie wystąpiło nawet rano.


Trzeba przeczyścić główne przewody prądowe i masowe oraz klemy. Można dołożyć dodatkową masę między budą a silnikiem. Na początek najprostsze rzeczy. Mimo wszystko podmieniłbym akumulator na jakiś inny, na próbę.

Edytowane przez ir3n3usz
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawny elektryk po paru pomiarach stwierdzi czy masa kiepska czy coś na plusie jest nie tak. Zacznijmy od tego jakie masz ładowanie. Jeśli książkowe 14.3-14.5. to problem będzie pewnie leżał w samym połączeniu rozrusznika.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, ewemarkam napisał(a):

Wprawny elektryk po paru pomiarach stwierdzi czy masa kiepska czy coś na plusie jest nie tak. Zacznijmy od tego jakie masz ładowanie. Jeśli książkowe 14.3-14.5. to problem będzie pewnie leżał w samym połączeniu rozrusznika.

Też tak sądzę, bo ładowanie jest top, a akumulator jest hiper super BOSCH,a rozrusznik pracuje bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kiwi 4ester napisał(a):

Miałem coś podobnego, tylko mi całkiem odcinało, bo masa na aku źle leżała. Myślę, że te masy jak poprawisz to powinno być git:)

Masz na myśli zaciski na Aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...