Skocz do zawartości

FELGI - co, gdzie i jak?


alunetik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Przekierowali mnie na ten wątek gdy wyskoczyłem z pytaniem o felgi i opony ;p Tak więc podręczę pytaniem w tym dziele.

Mam Subaru Impreze kombi MY'97 85kw na czeronych sprężynach, oryginalnych amorach (jest nieco obniżona i utwardzona). Pytanie brzmi, jaki możliwie najwyższy profil opony podejdzie do tego autka na zimę. Mam 17" felgi... Czy na zimę wrzucić 205/50? 205/55? Chodzi mi, aby były możliwie najwęższe i o najwyższym profilu, jednocześnie nie ocierając o nadkole przy 4 osobach na pokładzie. Wulkanizatorzy w mojej okolicy to druciarze więc mogą mi wcisnąć cokolwiek, byle by zarobić. Ma ktoś z was doświadczenia z 17" na zimę w starej Imprezce? Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam za wytrącenie z dyskusji! Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przekierowali mnie na ten wątek gdy wyskoczyłem z pytaniem o felgi i opony ;p Tak więc podręczę pytaniem w tym dziele.

Mam Subaru Impreze kombi MY'97 85kw na czeronych sprężynach, oryginalnych amorach (jest nieco obniżona i utwardzona). Pytanie brzmi, jaki możliwie najwyższy profil opony podejdzie do tego autka na zimę. Mam 17" felgi... Czy na zimę wrzucić 205/50? 205/55? Chodzi mi, aby były możliwie najwęższe i o najwyższym profilu, jednocześnie nie ocierając o nadkole przy 4 osobach na pokładzie. Wulkanizatorzy w mojej okolicy to druciarze więc mogą mi wcisnąć cokolwiek, byle by zarobić. Ma ktoś z was doświadczenia z 17" na zimę w starej Imprezce? Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam za wytrącenie z dyskusji! Pozdro!

jak masz obnizone auto to najlepiej jakies 14tki 175/70 albo 185/65R15 a 195/65R15 nie obciera ale przy seryjnym zawieszeniu i odpowiednim ET 43 do 55

205/55R16 obcieraja nawet w nieobnizonej imprezie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRAF, Teraz moja Imprezka ma 215/45/17 i nie obciera nic o nadkola...

 

-- So gru 11, 2010 1:52 pm --

 

Więc pytam...czy zimowe 205/50/17 będzie podobne do letnich 215/45/17...?

nie wiem dziwne ze nie obciera

205 tym bardziej nie powinno obcierac, ale jezdzenie na 17tce zima to chybiony pomysl szczegolnie majac 115KM gdzie juz na 16tce zamula troche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do nowego felunku dla swojego GTka MY00. Podpowiedzcie dobrzy ludzie - z jakim ET szukać felg? A może ktoś ma jakieś podpowiedzi co wartałoby zakupić w rozmiarze 16 cali (raczej jazda codzienna, jeśli szaleństwa to raczej na równym asfalcie). Budżet... - słowo klucz - ekonomiczny :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Szczęśliwym trafem udało mi się nabyć felgi Tecnomagnesio Sport. W związku z tym, że ranty wymagają kosmetyki, postanowiłem całe felgi doprowadzić do stanu idealnego.

Prośba do kolegów ogarniających Photoshop, aby zasymulowali wygląd felg w kolorze bronze, gunmetal ciemny i jasny oraz czarny mat z uwzględnieniem faktu, że mój Klasyk jest czarny.

Poniżej zdjęcie mojego auta:

pc020103.th.jpg

 

Przy okazji, czy to prawda, że do tych felg nie podejdą fabryczne subarowe nakrętki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, czy to prawda, że do tych felg nie podejdą fabryczne subarowe nakrętki?

Prawda, nie podejdą.

 

Oryginalne aluminiowe felgi subaru maja gniazda ze stalowymi wkładkami. Nakrętki są takie same jak do felg stalowych.

 

Do felg aluminiowych (nie oryginalnych subaru) musisz dokupić nowe śruby z innym kołnierzem (do felg aluminiowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, czy to prawda, że do tych felg nie podejdą fabryczne subarowe nakrętki?

Prawda, nie podejdą.

 

Oryginalne aluminiowe felgi subaru maja gniazda ze stalowymi wkładkami. Nakrętki są takie same jak do felg stalowych.

 

Do felg aluminiowych (nie oryginalnych subaru) musisz dokupić nowe śruby z innym kołnierzem (do felg aluminiowych).

ja przykrecalem rozne ROTY i OZety do Imprezy oryginalnymi nakretkami i nie bylo problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przykręcałem... Eh... :roll:

 

Pogadaj z fachowcami co do kształtu kołnierza.

Twoje bezpieczeństwo, Twoja sprawa.

Przykręcić się da, ale kołnierz nie przylega tak jak powinien.

Inne są nakrętki do felg aluminiowych i inne do stalowych.

Jak ja zakładałem felgi aluminiowe na Instalatorów, pierwsze ich pytanie brzmiało czy mam pierścienie centrujące i odpowiednie nakrętki, bo te od oryginałów nie pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, czy to prawda, że do tych felg nie podejdą fabryczne subarowe nakrętki?

Prawda, nie podejdą.

 

Oryginalne aluminiowe felgi subaru maja gniazda ze stalowymi wkładkami. Nakrętki są takie same jak do felg stalowych.

 

Do felg aluminiowych (nie oryginalnych subaru) musisz dokupić nowe śruby z innym kołnierzem (do felg aluminiowych).

ja przykrecalem rozne ROTY i OZety do Imprezy oryginalnymi nakretkami i nie bylo problemow

 

bo one beda pasowac, ale nie powinno sie przykrecac OEM nakretakmi innych felg bo maja za krotki stozek.

 

Nakretka powinna przylegac stozkiem na calej szerokosci gniazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo one beda pasowac, ale nie powinno sie przykrecac OEM nakretakmi innych felg bo maja za krotki stozek.

 

Nakretka powinna przylegac stozkiem na calej szerokosci gniazda.

racja nigdy nie zglebialem tematu i nie przygladalem sie jak stozek nakretki lezy w otworze felgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w carince skończyło się to uszkodzeniem całej piasty.

Było tak: zaczęło wyć łożysko z tyłu na lewym kole. Wymieniłem łożysko, ale temat dość szybko powrócił tylko tym razem już z piastą trzeba było zrobić wymianę. Zdziwienie mojego mechanika było ogromne, no ale ok. Zostało zrobione i kilka dni po tym dzwoni on do mnie i prosi żebym przyjechał. Odkręcił jedną nakrętkę i mówi, żebym natychmiast jechał do serwisu oponiarskiego i kupił nakrętki do alufelg. Temat już nigdy nie wrócił...

Okazało się, że poprzedni właściciel przykręcił alusy śrubami oem od stalówek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dopiero co odebrałem od lakiernika ;P tu w kolorze czarnym ;P 1,23zł się należy hehe ;)

Dzięki Kamzool! Podaj numer konta ;)

Chyba pójdę w stronę brązu... Mam brązowe szyby, powinno dobrze pasować. I kolor taki JDM-owy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...