Skocz do zawartości

FELGI - co, gdzie i jak?


alunetik

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś może, czy ten model felg pasuje na zacisk WRX 4-tłoczkowy? Teoretycznie 4 tłoczek był też w GTkach z końca produkcji, tylko czy to jest felga z GT?

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=1239695512

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja

czy felgi http://www.speedlinecorse.co.uk/motorsport/cat2113.htm, które miał złote np Bzyku w swoim srebrnym sti, to 7x17 czy jednak 8x17, gdyż na linku nie widać żeby występowały jako 7,5x17 ??

eddie, please HELP! :mrgreen:

 

[ http://img255.imageshack.us/img255/1578/resize20of20img901820cogo8.jpg ]

pewnie po czasie, ale tak na moje laickie oko, to na zapodanej fotce jest raczej 7x17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może, czy ten model felg pasuje na zacisk WRX 4-tłoczkowy? Teoretycznie 4 tłoczek był też w GTkach z końca produkcji, tylko czy to jest felga z GT?

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=1239695512

 

pasuje

 

Dzięki! Przejadę się w takim razie do człowieka i obejrzę na żywo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czytam i czytam i się pogubiłem :?

Do Imprezy 2.0 N/A fele są na 5x100, otwór na piastę ma 60mm a ET ma być 38?

 

Chce jakieś 15" na zimę wpakować, jeszcze nie wiem czy alu czy stalówki.

Potwierdzi ktoś, że dobrze to oblookałem?

 

 

DOBRZE ma byc 5x100

ŹLE :idea:

bo otwor na piaste (tzw centrujacy) ma miec 56,1mm inaczej trzeba zastosowac pierscienie

a ET ma byc cos w przedziale 45-55, ET38 moze obcierac jak dasz wysoka opone, mimo ze ladnie wyglada niskie ET to zle sie jezdzi szczegolnie w zimie,

najlepiej kupic org alufelgi org subaru ceny spadly a niezardzewiałe stalowki nie sa tez za darmo

mozna tez dobrac felgi z VW 6,5x15 i ET 43 ale nie widze w tym sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie na szybko (przepraszam jeśli odpowiedź jest gdzieś w tym wątku):

 

Czy felgi z Forestera 2.0 N/A MY05 będa pasowały bez żadnych kombinacji do Legacy 2.0 N/A MY04?

 

Forek jest na 15", Legacy na 16". Chodzi mi o taki manewr: mój Forek jest teraz w UK i nie potrzebuje zimowych kół; zimówki na felgach stalowych stoją w piwnicy w Warszawie. Mam zamiar kupić dla żony Legacy (forumowe) które jest na letnich gumach na alu, ale w zestawie nie ma drugich felg ani opon. Jeżeli dojdzie do zakupu Legasia, to chciałbym na najbliższy sezon zimowy założyć foresterowe felgi z zimówkami, zamiast kupować nowy zestaw.

 

Czy da się to zrobić bez kłopotu? Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że kolo zapasowe będzie miało inny rozmiar - na razie interesuje mnie tylko to, czy rozstaw śrub (to chyba tak) i średnica otworu centralnego pozwolą na taką instalację.

 

Dzięki za porady!

 

 

EDIT:

 

Znalazłem w necie "konfigurator felg stalowych" i według niego:

 

Forester z mojego rocznika:

Rozmiar: 6.5JJx16

Rozstaw śrub: 5x100

ET (odsadzenie): 48

CH (otwór centralny): 56

 

Legacy które planuję kupić:

Rozmiar: 6.5JJx16

Rozstaw śrub: 5x100

ET (odsadzenie): 55

CH (otwór centralny): 56

 

Jeśli to prawda i nic nie pochrzaniłem, to wygląda na to, że nie będą pasowały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcteryx, jeszcze pozostaje kwestia wielkości zacisku, jeżeli w Legacy jest większy niż w Forku to felga nie wejdzie. No i jeszcze kwestia ET - wydaje się niewiele ale może sprawić, że koło nie będzie miało w nadkolu wystarczającej swobody.

I druga kwestia to rozmiar opony, w Forku pewnie masz większy profil. Ale generalnie z oponami jest łatwiej niż z felgami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcteryx, jeszcze pozostaje kwestia wielkości zacisku, jeżeli w Legacy jest większy niż w Forku to felga nie wejdzie. No i jeszcze kwestia ET - wydaje się niewiele ale może sprawić, że koło nie będzie miało w nadkolu wystarczającej swobody.I druga kwestia to rozmiar opony, w Forku pewnie masz większy profil. Ale generalnie z oponami jest łatwiej niż z felgami.

 

dokładnie - sprawdź też rozmiary opon bo Forek stoi na pewno na większym profilu i raz że, może być ciasno a dwa, że licznik będzie mocno przekłamywał

 

Po raz kolejny przekonuję się, że to Forum rządzi! Dzięki Panowie!

 

Legacy które chce kupić dla żony (forumowe: ex BMSTeam, teraz Malonek) stoi na kołach 205/55r16. Wstyd się przyznać, ale nie pamiętam na jakich kołach jest mój Forek (jak wrócę pociągiem do siebie na wieś, to sprawdzę), ale na 15" felgach ma wysokoprofilowe balony (zimówki są rozmiarowo identyczne, tylko na stalowych obręczach).

 

Jeśli się okaże, że cała operacja jest bez sensu, to po prostu poszukam kompletu stalowych felg (może na Forum ktoś będzie miał do sprzedania) i dokupię dobre zimówki.

 

Jeszcze raz dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wstyd się przyznać, ale nie pamiętam na jakich kołach jest mój Forek (jak wrócę pociągiem do siebie na wieś, to sprawdzę), ale na 15" felgach ma wysokoprofilowe balony (zimówki są rozmiarowo identyczne, tylko na stalowych obręczach).

Arcteryx jak ostatnio byłeś u mnie to miał opony 205/70R15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcteryx jak ostatnio byłeś u mnie to miał opony 205/70R15

 

No to nic się od tego czasu nie zmieniło :) Dzięki za przypomnienie!

 

W takim razie ewentualna przekładka to zimówki 205/70R15 z Forestera na miejsce letnich 205/55R16 w Legacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcteryx, tak na szybko będziesz miał większe koło o prawie 36mm w średnicy

 

opona wzorcowa zamiennik 1

205/55R16 205/70R15

średnica koła 631.9 mm 668 mm

różnica w średnicy koła 36.1 mm

różnica w prędkości (%) 5.4 %

 

100 km/h 105.4 km/h

150 km/h 158.11 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STIFF, dzięki za podpowiedź! Różnica nie jest jakaś dramatyczna, ale chyba poszukam po prostu używanych stalówek w dobrym stanie, takich dedykowanych do Legacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dam pomuka pierwszemu, który mi potwierdzi, jakie są felgi OEM, w foresterze XT z 11.2003 roku.

W zasadzie najbardziej chodzi mi o ET.

Czy takie? :roll:

 

Rozmiar: 6.5JJx16

Rozstaw śrub: 5x100

ET (odsadzenie): 48

CH (otwór centralny): 56

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...