Skocz do zawartości

FELGI - co, gdzie i jak?


alunetik

Rekomendowane odpowiedzi

A spotkał się ktoś z taką konfiguracją: seryjna felga w WRX 7x17 et55 i opona 225/45/17. Wiem, że wejdzie, ale mi chodzi o to czy nie będzie wyglądać bardzo baloniasto. Zastanawiam się także nad oponą 215/50/17. Ostatnio jeżdżę po zadupiach i 215/45 ma dla mnie za niski profil. Te dziury w jezdni troszeczkę mnie dobijają ( felgi i zawieszenie pewnie też :sad: ). Jak myślicie, która konfiguracja będzie bardziej odpowiednia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Czy jest na rynku jakaś 16" która wchodzi na zestaw K-Sport 330mm ? Na pojeżdżawki i zabawy na śniegu przydałyby się mniejsze i węższe opony a nieche mi się na zime przekładać hamulców żeby zmieścić "zwykłe" felgi 16". A wszystko przez tę zime która skłoniła mnie do takich refleksji :mrgreen:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek K, widzialem takie pare dni w Krakowie ,były używane, stan igla,rozstaw 5x114,3 kolor zloty,17",cena 1500zł,namiary mogę podać na pw ,bo w ofercie tej firmy jest mnóstwo nowych częsci taniej niż w ASO :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja mam 3 :twisted: lato, zima i podjezdzawki :mrgreen:

również :mrgreen: , 3 komplety felg, 6 kompletów opon i to tylko do swojego auta :twisted:

a to ponoć wciąż mało :lol:

W sobote sprzedalem 16" Inovita. Smutno sie jakos w garazu zrobilo :oops:

3 komplety felg to absolutne minimum - do jednego auta oczywiscie :twisted:. Astra - 3 komplety, Impreza - 3 komlety, Legac - 4 komplety. Plus troche opon luzem. Z tego nie mozna sie wyleczyc :lol:

 

W zwiazku z powyzszym poszukuje 15x7,5 cala do TurboDziadzi. Markowe maja pierwszenstwo, ale... raczej nie bede grymasic.

 

Juz gdzies wspominalem, ale teraz w watku dla potomnych - felgi 15x6,5 ET33, z oponami 195/65 nie mieszcza sie... przynajmniej w Legacy T. Wystaja z pol centymetra - centymetr z blotnika. ET43 i 40 bez problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to 2 pytanka ode mnie. :)

 

1. Mam 2 komplety felg w Forku N/A 6,5x15". Do tego opony 205/70/R15. Czy felga 6x15" będzie poprawnie działać z wyżej wymienioną oponą ?? Wydaje mi się, że tak ale wolę podpytać.

 

2. ET po raz kolejny. Jedne mam 45, drugie 40. Większość modeli felg pod Forka ma 38, jedne znalazłem też 35 - nie będą za bardzo wystawać ?? To w sumie minimalna różnica.

 

Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1. Tak, bedzie dzialac, co ma nie dzialac. Bedziesz mial troche glebiej w oponie osadzona felge, spadnie 'look' i moze bardziej 'plywac'. Po prostu idealna sytuacja jest wtedy gdy rant felgi 'patrzy pionowo' na bark opony. Nie jest wskazane nadmierne sciskanie jak i naciaganie opony. Jednak Forek to auto niemal terenowe, takie balony sa akceptowalne. Zima dobrze, felgi nie rozwalisz, ale na lato bym wybral 6,5".

 

Ad. 2. Moje uwagi o ET odnosily sie do Imprezy i Legaca. Forester ma wiecej miejsca w nadkolach, nie wiem jakie tak jest seryjne odsadzenie... jednak jesli jest tak jak mowisz - roznica 3mm - to nie ma to znaczenia. U mnie pojawil sie error bo z 55 probowalem przejsc na 33.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mont, skad wziales cene OZtów? jeszcze 4 miesiece temu kosztowaly 650zl/szt

fajna lekka felga. 7,5x17 wazy jakies 7,3kg

gdzie mozna je kupic w takiej cenie?! moze byc na PW. dzieki

 

jak kupowalem swoje uzywki to na stronie oficjalnego importera cena wynosila dokladnie 650... i sie zastanawialem czy mi sie kalkuluje.... w tej chwili widze ze zrobilem mega dobry deal bo aktualna cena to 1250pln.... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie do usunięcia z felg nalotu z klocków hamulcowych ?

Są specjalne środki na bazie jakiegoś tam kwasu, które usuwaja brud z felg. Spryskujesz felgi czekasz kilka minut i spłukujesz wodą. Dostaniesz w wiekszości sklepów motoryzacyjnych i marketach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie do usunięcia z felg nalotu z klocków hamulcowych ?

konkretnie mogę polecić taki wynalazek firmy Moje Auto. Taka pomarańczowa butelka, jak płyn do czyszczenia okien w domu ;). Speedline'y wyczyścił idealnie.bez mojej fizycznej ingerencji, co bardzo doceniłem. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Auto
już znalazłem ale w tej cenie to i Meguiar's kupię :shock:

Felgi zaczęły się tak syfić po założeniu nawiercanych tarcz :roll:

 

[ Dodano: Pią Mar 19, 2010 12:51 pm ]

nie spotkalem lepszego preparatu niz srodek do czyszczenia szyb kominkowych
a nie zniszczy farby czy opon ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mont, środek marki Autoland w takiej czarnej butelce. Sam używam i działa bardzo dobrze. Czasami trzeba wprowadzić drobne poprawki szmatką ale to też zależy jak długo syf przebywał na felgach. Jak długo nie myjesz i spadnie deszcz i potem znów ciepło to znacznie trudniej odczyścić.

 

Co do środka do szyb kominkowych to nie wiem, nie próbowałem. Ale to mocno żrący środek i o ile na felgę może nie wpływać negatywnie to na klocki hamulcowe czy opony już tak. Ja bym uważał z takimi wynalazkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...