Skocz do zawartości

FELGI - co, gdzie i jak?


alunetik

Rekomendowane odpowiedzi

eddie_gt4, ja chciałem kupić i ktoś sprawdził mi w sklepie z pracowników, że nie wchodzi i zrezygnowałem :roll: To było na zestaw ham. STI do GT i może to było jednak 7,5x17 - nie jestem już teraz na 100% pewien :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

POMOCY cholera :cry:

Speedline 7,5/18 ET48 o tzw "piczy włos" trą mi o zaciski (Brembo) - co robić żeby nie pozbywać sie felg ???

Wystarczy jakis "plastykowy" dystansik czy raczej dupa ?

 

A miały pasować :cry::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY cholera :cry:

Speedline 7,5/18 ET48 o tzw "piczy włos" trą mi o zaciski (Brembo) - co robić żeby nie pozbywać sie felg ???

Wystarczy jakis "plastykowy" dystansik czy raczej dupa ?

 

A miały pasować :cry::evil:

plastikowy dystansik to raczej nie (plastikowe to moga byc najwyzej pierscienie centrujace), ale dystansik z metalu o grubosci 3mm powinien dac rade - i to bez zadnego ujemnego wplywu na bezpieczenstwo, bo przy takiej grubosci dystansika seryjne szpilki beda nadal ok

 

najprostszy sposob to dorobic u byle tokarza takie dystansiki ze starych tarcz hamulcowych :idea: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plastikowy dystansik to raczej nie (plastikowe to moga byc najwyzej pierscienie centrujace), ale dystansik z metalu o grubosci 3mm powinien dac rade - i to bez zadnego ujemnego wplywu na bezpieczenstwo, bo przy takiej grubosci dystansika seryjne szpilki beda nadal ok

 

najprostszy sposob to dorobic u byle tokarza takie dystansiki ze starych tarcz hamulcowych :idea: :wink:

 

Jestem wlasnie po wizycie u znajomego wulkanizatora itp, wyglada na to ze dystanse beda musialy miec po 5 mm i juz sie troche boje...

Niby nakretek jeszcze starczy, bo min. to 6 pelnych obrotow a bedzie tak 7-8, ale zostaje moze ze 3mm oryginalnego pierscienia centrujacego i tu mam zagwostke.

 

Jaki jest koszt i moze ktos juz dorabial całe piasty ze szpilkami ???

Sprzedaz felg to dla mnie ostatecznosc :sad: :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wlasnie po wizycie u znajomego wulkanizatora itp, wyglada na to ze dystanse beda musialy miec po 5 mm i juz sie troche boje...

Niby nakretek jeszcze starczy, bo min. to 6 pelnych obrotow a bedzie tak 7-8, ale zostaje moze ze 3mm oryginalnego pierscienia centrujacego i tu mam zagwostke.

 

Jaki jest koszt i moze ktos juz dorabial całe piasty ze szpilkami ???

Sprzedaz felg to dla mnie ostatecznosc :sad: :sad:

opcja A: dorabiasz 5mm'owe dystansiki + kupujesz lepsiejsze nakretki (polecam lekture :arrow: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=127223 ), pozostawiajc oryg. szpilki

 

opcja B: dorabiasz 5mm'owe dystansiki + zapodajesz dluzsze szpilki (ew. + dla swietego spokoju duszy kupujesz lepsiejsze nakretki jak pow. :mrgreen: )

 

opcja C: sprzedajesz te fele i kupujesz odpowiednie fele, bez zabawy w dystansiki, szpilki, etc.

 

 

p.s. glosuje na opcje C :idea: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

opcja A: dorabiasz 5mm'owe dystansiki + kupujesz lepsiejsze nakretki (polecam lekture :arrow: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=127223 ), pozostawiajc oryg. szpilki

 

opcja B: dorabiasz 5mm'owe dystansiki + zapodajesz dluzsze szpilki (ew. + dla swietego spokoju duszy kupujesz lepsiejsze nakretki jak pow. :mrgreen: )

 

opcja C: sprzedajesz te fele i kupujesz odpowiednie fele, bez zabawy w dystansiki, szpilki, etc.

 

 

p.s. glosuje na opcje C :idea: :wink:

 

Felgi sprzedam tylko i wylacznie jak zawioda opcje A i B :twisted:

Nakretki juz mam kupione takie lepsiejsze, jak sie okaza zle kupie nastepne :mrgreen:

A o szpilkach tez juz myslalem, zobaczymy jak wyjda dystanse i jak zlapia srubki.

 

Ale i tak dziekuje za odzew :)

 

Ps.

Powiadomie o postepach, mam nadzieje ze juz nie o problemach :evil:

 

[ Dodano: Pon Wrz 07, 2009 2:35 pm ]

Ufff, felgi założone - odpowiedni post w Tegesie :)

Wystarczyły same dystanse, szpilki tez styknely, jedynie otwor centrujacy zachodzi tak na aby aby :)

Wiem natomiast, ze te wszystkie nakretki zabezpieczajace ogolnie dostepne to jedno wielkie G :evil:

 

I teraz pytanie - poprosze o info jakie i ewentualnie gdzie mam kupić nakretki - zwykłe i zabezpieczajace ??? Fajnie by bylo jakby byly niebieskie :mrgreen::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Kupiłem felgi 17' ET55 od Imprezy i chcę wpakować je do Outbacka 2.0D, który oryginalnie posiada felgi 17' ET48. Czy założenie 7mm dystansów niesie za sobą jakiej problemy? Czy starczą oryginalne szpilki? Jakie dystanse polecacie.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem felgi 17' ET55 od Imprezy i chcę wpakować je do Outbacka 2.0D, który oryginalnie posiada felgi 17' ET48. Czy założenie 7mm dystansów niesie za sobą jakiej problemy? Czy starczą oryginalne szpilki? Jakie dystanse polecacie.

 

a jest potrzeba? obciera coś z ET55? albo głupio wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kolorek felg zapodalibyście do krwistoczerwonego GT MY98 w wersji kombi. Felga to 17x7 Tecnomagnesio SPORT http://www.ityre.com/en/disks/catalog/T ... nesio/990/. Na razie są złote i nie wygląda to źle ale i tak wymagają lakierowania więc zastawiam się nad zmianą koloru. Może czarne albo gun metal, a może zostawić złote, tylko położyć nowy lakier?. Zgłupiałem już więc pomóżcie proszę.

 

P.S. Na zimę są ori 16' pryśnięte na biało.

 

P.S. 2 Jeżeli w złym temacie to z góry przepraszam i proszę o przeniesienie do właściwego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PatLove, proponuję założyć wątek w offtopie z ankietą tak jak Cypis :) o tutaj :arrow: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=127605

Wiesz jak to jest z gustami :)

 

Poza tym, w offtopie więcej osób zauważy Twój wątek i pewnie się nawet znajdzie ktoś kto zrobi Ci ładny virtual tuning :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sadziecie o Team Dynamics Pro Race 1.2 w bialym kolorze :mrgreen: jakies opinie :?: :?: :?:

 

Białe felgi nie pasują do czerwonego auta (moim zdaniem).

jak nie, jak tak :razz:

 

biale (imho) pasuja do kazdej Imprezy, szczegolnie do tych z dziura w masce :cool: :mrgreen:

 

img6843fm1.jpg

 

 

Team Dynamics robi w wielu przypadkach fajne felgi.

to prawda :smile:

kilku znajmych ma wlasnie Pro Race 1.2 i chwala je sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe pasują do czerwonego auta bardzo dobrze. O.

 

Tak naprawdę, do czerwonego trudno dobrać lepsze - czarne są za "ciężkie" (czarna felga i opona - nie wygląda to), srebrne - nijakie, złote - jeszcze jako tako. Czyli albo biały, albo jakiś grafit :cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe pasują do czerwonego auta bardzo dobrze. O.

 

Tak naprawdę, do czerwonego trudno dobrać lepsze - czarne są za "ciężkie" (czarna felga i opona - nie wygląda to), srebrne - nijakie, złote - jeszcze jako tako. Czyli albo biały, albo jakiś grafit :cool:.

 

Polemizowałbym, zobacz czerwonego GT Apal na 2 Pojeżdżafffce - na złotych felgach - rzekłbym bardzo delikatnie....kwestia gustu.....a teraz stoi na czarnych i wygląda megabojowo i wcale nie ciężko. jeszcze ewentualnie na białych.....ale srebrne....takie fabryczne nic.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzikeki chlopaki za opinie o bialych felgach :mrgreen: mi osobiscie tez podobaja sie biale i to bardzo :razz: a czy ktos moze mi powiedziec jak jest z wytrzymaloscia tych felg :?:

przeciez pisalem - osobiscie znam dwoch uzytkownikow takich felg i wg. nich nie sa to slabe felgi... oczywiscie trzeba miec swiadomosc ze nie sa to felgi wyczynowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...