Skocz do zawartości

FELGI - co, gdzie i jak?


alunetik

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że to cięższy test niż LeMans:D:D:D

 

no ba :!: przecież na Polskie drogi do codziennej jazdy nadają się tylko wyczynowe kute felgi :razz:

 

najlepiej coś w tym stylu

 

601237033

 

copyright by alunetik :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a nie jest tak, że każdy powinien kupić sobie felgi wg potrzeb. Przecież do normalnej jazdy po ulicach nie potrzeba od razu inwestować w kute felgi. Podejrzewam, że do jazdy miejskiej wygląd w większości przypadków ma większe znaczenie niż wytrzymałość na ekstremalne uderzenia.

A w razie uszkodzenia felgi na drodze (niezależnie kutej czy nie) można dochodzić odszkodowania od zarządcy drogi.

Sam do "codziennej jazdy po bułki" używałem felg różnych producentów i w ciągu dziesięciu lat udało mi się lekko skrzywić tylko jedną sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bouler, masz rację. To nie jest dyskusja mające na celu zmuszenie kogokolwiek do kupienia takich a nie innych felg.

 

Raczej ma na celu zwrócenie uwagi na pozycjonowanie produktów.

 

Tzn: Rota, Inovit, Drag i TenzoR w jednym worku

ATS, OZ, Dotz, Enzo, MaK itd w drugim

Lico, Compomotive, Braid, Evo Corse, Enkei, Work w trzecim

AG oraz produkty Rays w czwartym.

 

Wydaje mi się, że dla spokojnego ojca rodziny chińskie felgi będa zadowalające. Jednak wymagajacy kierowcy, którzy upalają nie powinni na nie zwracać uwagi.

 

PZDR

 

Bodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Tzn: Rota, Inovit, Drag i TenzoR w jednym worku

ATS, OZ, Dotz, Enzo, MaK itd w drugim

Lico, Compomotive, Braid, Evo Corse, Enkei, Work w trzecim

AG oraz produkty Rays w czwartym (...)

Dotz, Enzo i Mak w tym samym worku co OZ i ATS :shock: :?:

 

 

Bodek, nothing personal, ale bedziesz musial przeprowadzic naprawde DOBRY kawal prosvetitol'noj raboty, aby AG w szerokiej swiadomosci byly pozycjonowane CHOCIAZBY na podobnym poziomie co Work, Enkei, Compo (o Rays'ach nie wspominajac :idea::lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podział ze względu na jakość produkcji. Nie samego produktu.

Na dotzach jeździ puchar Kii:D Nie wiem czy to dobra rekomendacja, ale przynajmniej promują sie w sporcie.

 

Jezeli chodzi o pozycjonowanie w swiadomosci, to faktycznie jest dużo do zrobienia. Jeżeli chodzi o jakość, już dawno tam jestem.

 

PZDR

 

Bodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podział ze względu na jakość produkcji. Nie samego produktu.

Na dotzach jeździ puchar Kii:D Nie wiem czy to dobra rekomendacja, ale przynajmniej promują sie w sporcie.

raczej slaby argument... np. na Rotach jezdza drifterzy w roznych pucharach, "promuja je w sporcie", i co? :wink: :mrgreen:

 

Jezeli chodzi o pozycjonowanie w swiadomosci, to faktycznie jest dużo do zrobienia. Jeżeli chodzi o jakość, już dawno tam jestem

chyba nie Ty, tylko fele, hm? :smile:

niestety ilosc sprzedanych sztuka zalezy (naj)bardziej od miejsca/pozycji produktu w szerokiej swiadomosci... no chyba ze pasuje Ci miano niszowego sprzedawcy niszowej marki :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drift to chyba nie jest taki sam poziom wyczynu co wyścigi płaskie:) Ale nie wiem, bo się nie znam.

 

Już dawno tam jestem: chodzi o pozycje. Gwoli ścisłości: okragłe produkty fabryki, którą reprezantuje tam są:D:D:D;D:D:D;D:D:D

 

Nie sądze, ze w najbliższym czasie wszystko Subaru Justy albo Civici V gen będą latały na niszowych felgach ( zresztą tak jak nie latają na Volkach). Myślę, ze to zawsze bedzie produkt niszowy. Ze względu raczej na cene. Jednak posiada to jakieś znamiono wyjątkowości:D

 

PZDR

 

Bodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze, ze w najbliższym czasie wszystko Subaru Justy albo Civici V gen będą latały na niszowych felgach ( zresztą tak jak nie latają na Volkach). Myślę, ze to zawsze bedzie produkt niszowy. Ze względu raczej na cene. Jednak posiada to jakieś znamiono wyjątkowości:D (...)

92609937.gif

 

dlatego tez sadze, ze nagonka na Rota czy Inovit jest bez sensu... kto chce tanie/srednie fele, to i tak raczej nie kupi drogich kutych felg, wiec raczej proponuje (jezeli moge :oops: ) skupic sie na akcentowaniu zalet AG vs Rays/Work/Enkei/etc. (tj. podobny segment), a nie akcentowaniu tego, jaka kiepska jest Rota czy inne fele z tego segmentu :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek, jak zawsze masz rację. Jednak jeżeli dobrze sie przyjrzysz, ja nie mówie, że ktoś ma kupić kute felgi. Po prostu jestem Rota haterem:) Byłem nim, zanim sie zajałem tym co robie:D

 

Mówie, że są przewartościowane i jakośc ich produkcji jest nie zadowalająca - mnie:D

 

PZDR

 

Bodek

 

[ Dodano: Wto Kwi 07, 2009 10:14 am ]

Dostałem bardzo mądrego mejla:

 

Bodek,

 

gdybys to wszystko pisal jako zwykly uzytkownik forum, to byloby ok...

ale teraz, gdy (niemal) wszyscy wiedza, ze jestes dilerem XX, brzmi to jak antyreklama "gownolitu" ( fajne okreslenie ) albo jak "agresywna reklama" AG i posrednia zacheta do kupowania kutych felg od Ciebie

 

pozdrawiam serdecznie,

 

 

W sumie to racja. Przez to czym się zajmuję tracę wiarygodnosć obiektywnego oceniania. W takim wypadku, obiecuje nie komentować w taki sposób jak dotychczas i sukpić sie tylko na aspektach technicznych.

 

PZDR

 

Bodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Rota P45r 18x8 35et

 

Czy takie Felgi będą pasować do mojego sti 07?

Z ET nie będzie problemu?

 

zależy jaka oponę chcesz założyć :?:

 

sprawdź sobie i pokombinuj tutaj :arrow: http://www.rims-n-tires.com/rt_specs.jsp

 

porównanie dla std opon 225/45 R17 i 225/45/ R18

35380475.png

 

wg stronki :arrow: http://www.cars101.com/subaru/impreza/wrxsti2007.html

 

Wheels/tires:

17x7jj alloy, 5 lug, 215/45ZR17 all season, offset 55 (2.2)

STI: 17x8" BBS silver or gold alloy

Limited: 17x8" high luster silver painted alloy

(17x8jj), 5 lug, 5x114.3 pattern

225/45R17 Bridgestone Potenza RE070 Summer/Directional

Offset 53mm ET (it's been suggested not to go under ET 48mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

po poprzednim aucie zostały mi prawie nowe zimówki Nokian WR G2 w rozmiarze 195 / 65 / 15.

 

Czy wielką zbrodnią / ryzykiem byłoby zakup felg 15-stek, i założenie takich opon do GT-ka (który nominalnie jeździ na 205/50/16)?

 

Auto traktowane jest jako dupowóz na codzień, bez upalania, raczej spokojna jazda.

 

Tak czy inaczej chciałbym na zimę kupić inne felgi, zimówek na GT-ku praktycznie nie mam więc i tak musiałbym kupić, dlatego zastanawiam się, czy mogę wykorzystać posiadane oponki ?

 

Rozbieżność w średnicy koła wynosiłaby wówczas 23 mm, w prędkości 3%.

 

Z góry dzięki za konstruktywne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

po poprzednim aucie zostały mi prawie nowe zimówki Nokian WR G2 w rozmiarze 195 / 65 / 15.

 

Czy wielką zbrodnią / ryzykiem byłoby zakup felg 15-stek, i założenie takich opon do GT-ka (który nominalnie jeździ na 205/50/16)? (...)

zbrodnia? :shock: :roll:

 

 

nie wiem, po jakich drogach w wiekszosci jezdzisz, ale mysle, ze Twoj GT'ek wrecz podziekuje Ci, jezeli zafundujesz mu komplet R-15'ek na zime (ja w zimie smigam na 195/60-R15 i moj GT'ek mi slicznie dziekuje kazdej zimy :cool: :mrgreen: )

 

nie sluchaj, co beda mowili inni (a ze to slabo wyglada, a ze auto bedzie plywalo w zakretach na wysokich zimowkach, blah blah blah :lol: ), R-15 w GT'eku zima TO JEST TO :cool:

 

mg8108.jpg

 

tylko miej na uwadze, ze jest niewiele R-15 felg, ktore wchodza na zacisk 4-tloczkowy, jaki jest montowany w GT MY'99-00 (widze z podpisu, ze masz wlasnie takie autko)

 

btw, uzytkownik emotorsport ma na sprzedasz superowe felgi Braid (7x15), ktore sa wlasnie tym, czego szukasz :idea: :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze Twoj GT'ek wrecz podziekuje Ci, jezeli zafundujesz mu komplet R-15'ek na zime (ja w zimie smigam na 195/60-R15 i moj GT'ek mi slicznie dziekuje kazdej zimy :cool: :mrgreen: )

(...)

tylko miej na uwadze, ze jest niewiele R-15 felg, ktore wchodza na zacisk 4-tloczkowy

(...)

btw, uzytkownik emotorsport ma na sprzedasz superowe felgi Braid (7x15), ktore sa wlasnie tym, czego szukasz :idea: :razz:

 

O zacisku nie pomyślałem, dopiero się uczę :) podziekował :) a do emotorsport piszę pw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...