Skocz do zawartości

FELGI - co, gdzie i jak?


alunetik

Rekomendowane odpowiedzi

przy tym kursie dolara to chyba średnio opłacalne :roll: -szukasz 17"? ja tylko takich.

Dokładnie takich jak Ty zapewne. Enkei lub BBS do STI - 7x17, 5x100, ET 55 (lub 45 w górę).

Jeśli nic ciekawego nie znajdę to w grę wchodzi ROTA GR-A lub INOVIT (http://www.inovit.pl/tarmac.php).

Doszedłem do wniosku, że więcej niż 2.500 zł nie ma sensu wydawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tym kursie dolara to chyba średnio opłacalne :roll: -szukasz 17"? ja tylko takich.

Dokładnie takich jak Ty zapewne. Enkei lub BBS do STI - 7x17, 5x100, ET 55 (lub 45 w górę).

Jeśli nic ciekawego nie znajdę to w grę wchodzi ROTA GR-A lub INOVIT (http://www.inovit.pl/tarmac.php).

Doszedłem do wniosku, że więcej niż 2.500 zł nie ma sensu wydawać.

 

To jest nas trzech :)

Na razie w zasięgu jest Rota GR-A, ale bede jeszcze szukał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tym kursie dolara to chyba średnio opłacalne :roll: -szukasz 17"? ja tylko takich.

Dokładnie takich jak Ty zapewne. Enkei lub BBS do STI - 7x17, 5x100, ET 55 (lub 45 w górę).

Jeśli nic ciekawego nie znajdę to w grę wchodzi ROTA GR-A lub INOVIT (http://www.inovit.pl/tarmac.php).

Doszedłem do wniosku, że więcej niż 2.500 zł nie ma sensu wydawać.

Rota? :roll:

 

to juz lepiej wezcie i zrobcie sobie na zamowienie wieloszprychowe Braid'y albo Team Dynamics'y, nie powinno byc znacznie wiecej niz 2500 PLN

 

72787975dx6.png

 

winracea16eb1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tym kursie dolara to chyba średnio opłacalne :roll: -szukasz 17"? ja tylko takich.

Dokładnie takich jak Ty zapewne. Enkei lub BBS do STI - 7x17, 5x100, ET 55 (lub 45 w górę).

Jeśli nic ciekawego nie znajdę to w grę wchodzi ROTA GR-A lub INOVIT (http://www.inovit.pl/tarmac.php).

Doszedłem do wniosku, że więcej niż 2.500 zł nie ma sensu wydawać.

 

To jest nas trzech :)

Na razie w zasięgu jest Rota GR-A, ale bede jeszcze szukał :)

Nie.

Jest nas czterech. Do tej pory bylem zdecydowany na Rota. Teraz juz sam nie wiem...Jedno, co wiem, to, ze musza byc zlote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a znacie może felgi firmy MAK? czek dis ałt gajs! -

070cb7e4c654c6ee45e7f5bcfe57550d.jpg

735748869bb68ca723207ad396b27165.jpg

MPP200018.asp

a tutaj złote MAK Fiorano (nie do dostania raczej):

image2.jpg

te są fajne i chyba mają 5x100:

MAKCRUISERRACINGGOLD.jpg

 

eddie_gt4- te BBSy, o których rozmawialiśmy, w EU nie występują z PCD 5x100- jak mówisz, w grę wchodziłyby felgi z US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) eddie_gt4- te BBSy, o których rozmawialiśmy, w EU nie występują z PCD 5x100- jak mówisz, w grę wchodziłyby felgi z US.

przeciez tak i pisalem :smile:

dlatego trzeba polowac na takie felgi, sa tego warte!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zastanawiam sie nad zamiana fabrycznych 17" w legacu MY08 na 16" (6.5x16 ET55). Powod - (niestety) komfort jazdy :cry:

 

Teraz pytanie: czy jesli na 16" zaloze Potenze (bardzo polubilem te opony) to roznica w komforcie jazdy w stosunku do 17" (takze z Potenza) bedzie zauwazalna? Tzn. czy gra jest warta swieczki?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad zamiana fabrycznych 17" w legacu MY08 na 16" (6.5x16 ET55). Powod - (niestety) komfort jazdy :cry:

 

Teraz pytanie: czy jesli na 16" zaloze Potenze (bardzo polubilem te opony) to roznica w komforcie jazdy w stosunku do 17" (takze z Potenza) bedzie zauwazalna? Tzn. czy gra jest warta swieczki?

 

Pozdr.

 

Szczerze mówiąc odradzam. Różnicy w komforcie nie będzie, a duża w prowadzeniu. Założyłem na zimę 16, i nie mogę się doczekać wiosny.

 

Sebastian32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc odradzam. Różnicy w komforcie nie będzie, a duża w prowadzeniu. Założyłem na zimę 16, i nie mogę się doczekać wiosny.

Hmm, u mnie pomysl narodzil wlasnie sie kiedy zalozylem zimowe 16". Owszem, na rownej drodze jest mniej "rasowo" ale na nierownosciach moge spokojnie pojechac szybciej bez strat na komforcie.

Jestem ciekaw jak duza jest roznica miedzy zimowymi 'walonkami' z indeksem H a twardsza Potenza w tym samym rozmiarze.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oglądam te felgi i oglądam i pojawiły się kolejne oferty i związane z nimi pytania :smile: :

 

- Czy OZ Superleggera 17" wchodzą na zaciski STI?

- Czy ktoś z Was ma w/w felgi i mógłby napisać jak się sprawują?

- Czy ET do WRXa musi być jakieś konkretne (przedział od-do)

 

Rozważam te OZy albo ATSy 17" (te chyba bez problemu wchodzą na w/w zaciski)

 

ps. Knurek- zacny avatar, się uśmiałem hehehe :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko i chyba to jest wątek, w którym powinienem je zadać. Zastanawiam się gdzie i jakie śruby do felg kupić. Pytam ponieważ kiedyś, w Toyotce, miałem jakieś lipne, które po iluś odkręceniach zaczęły brzęczeć i dzwonić w czasie jazdy (dokładnie to brzęczały takie podkładki). To było jakieś chińskie badziewie. Pytanie dotyczy również śrub z nakrętką zabezpieczającą (czy jak to się tam nazywa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko i chyba to jest wątek, w którym powinienem je zadać. Zastanawiam się gdzie i jakie śruby do felg kupić. Pytam ponieważ kiedyś, w Toyotce, miałem jakieś lipne, które po iluś odkręceniach zaczęły brzęczeć i dzwonić w czasie jazdy (dokładnie to brzęczały takie podkładki). To było jakieś chińskie badziewie. Pytanie dotyczy również śrub z nakrętką zabezpieczającą (czy jak to się tam nazywa).

w Tojocie do OEM'owych felg musisz miec spec. OEM sruby z plaska podkladka (sruby bywaja roznej dlugosci - dostosowane do konkretnego meodelu felg :cool: ), w ktorych nic nie brzeczy :mrgreen:

 

picture002jq8.jpg

 

a w WRX'ie to masz nie sruby, a nakretki :idea:

 

co do nakretek zabezpieczajacych, to polecam McGard (albo oryginalne Subarowskie - w koncu to te same McGard'y, tylko ze w Subarowskim opakowaniu - do kupienia w ASO :mrgreen: )

 

wheellockst3010ys010cl1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...