Jump to content

Tomasz_555

Użytkownik
 • Content Count

  5672
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Everything posted by Tomasz_555

 1. Można też podmienić panel klawiszy z innego auta.
 2. Jeżeli nie masz informacji kiedy były ostatni raz wymieniane świece to niezależnie od tego co aktualnie dzieje się za samochodem świece warto wymienić. Czy w momencie zapalenia się checka występują jakiekolwiek nieprawidłowości: spadek mocy, drgania, szarpnięcie, cokolwiek ? Na początek diagnostyki odepnij klemę na 10 minut. ECU się zresetuje. Potem podłącz, odpal auto i przejedź się parę kilometrów i najlepiej rozpędź auto do prędkości przy której błąd występował. Mała szansa, że cokolwiek się zmieni, ale ta próba nic Cię nie kosztuje. P2441 to zacięcie zaworu powietr
 3. Jest tylko ten błąd ? Bo to wskazuje usterkę całego systemu, ale nie precyzuje, który z podzespołów nie działa. Te liście nie mają znaczenia. U mnie też były. Jeżeli pompa sprawna to za problemy odpowiada któryś z dwóch zaworów. Ale OBD powinno sygnalizować gdzie leży usterka.
 4. Oryginalny duży spoiler STi ma listwę LED i żeby się do niej dostać trzeba ściągać cały spoiler z klapy. Nie wiem jak jest w Twoim przypadku, ale jeżeli jest tam listwa led taka jak w oryginalne to problemem może być nie tyle jej uszkodzenie co po prostu brak łączności. W moim przypadku tak było. Po ściągnięciu spoilera okazało się, że przewód był niezlutowany tylko skręcony i jak składali tył po stłuczce to nie sprawdzili. Zerknij też na przewody wchodzące ze spoilera do wnętrza - może po prostu gdzieś jest niespięte.
 5. Instrukcja mówi, że jest tam żarówka 21W. Prawdopodobnie taka sama jak do światła cofania. Wymiana bez demontażu całej lampki. Obudowa powinna się rozpołowić jak delikatnie podważysz śrubokrętem. Ta górna część powinna zejść. Masz spoiler ze światłem stop ? Jeżeli tak, to odłącz wtyczkę z tego za szybą. Z tego co wiem to "trzecie światło stop" może być tylko jedno.
 6. Bardzo dobra zasada. Szczególnie, że do STi felgi robi głównie Enkei i BBS i wszystkie mają opinię solidnych i relatywnie lekkich. No to ideolo, zabieram sprzęt do pracy. Będziesz w któryś dzień leciał to wpadnij, a jak będziesz miał czas to zapraszam na kawkę. Jestem codziennie 8-16 albo 9-17, a jak jest młyn to od otwarcia do zamknięcia. :p
 7. Z tym prostowaniem to wiele zależy od stopu, z którego wykonana jest felga oraz technologii wykonania. Prawdziwa kuta felga spokojnie nadaje się do prostowania. Oczywiście w rozsądnym zakresie. W kruchym stopie alu w momencie zadziałania siły zmienia się struktura materiału i to miejsce jest już słabsze. W momencie prostowania pogłębiamy ten efekt i potem już niewiele trzeba. Krucha felga szybciej też pęknie przy uderzeniu, kuta raczej się skrzywi. Jeżeli dobrze pamiętam to @KotMorderca jak trafił w krawężnik to poleciał zawias, ale felga była cała - w sensie nie pękła. Ja z k
 8. @NonPhixion, dzięki. Zerknąłem na szybko na ich FB i wygląda na to, że coś wiedzą na temat rzeźbienia w gównie :p A i nieco młodsze fury się pojawiają więc może nie taki Sosnowiec zły. Pojawia się nutka optymizmu w moich rozmyślaniach o rdzy Jeszcze niedawno budziłem się z krzykiem w nocy.
 9. Kupiłem te felgi głównie dlatego, że są po renowacji. Ale mam 2 namiary gdzie robiłem felgi do STi i mogę polecić: Rymar Ruda Śląska Deloch (felgami zajmują się chyba tylko w oddziale w Sosnowcu) Podeślij koniecznie ! Dzięki.
 10. Czy ja coś mówiłem, że nie będę modyfikował Forestera ?
 11. Nie zadziała bez odpowiedniego modułu. Wpisz w google "moduł sterowania z kierownicy impreza GH". Montaż raczej bezbolesny.
 12. No ja, ale po mokrym to jestem pipa więc poczekam do wiosny. :p
 13. O, to cenna uwaga. Pytanie czy jest w ogóle alternatywa ? Bo jak mnie pamięć nie myli to zawsze był problem z reparaturkami. Nie mówiąc o tym, że raczej i tak będę szukał warsztatu, który odpowiednie części zdobędzie we własnym zakresie.
 14. Zderzak to zderzak, drzwi to drzwi. Zderzaki masz plastikowe. Choćby skały srały na plastiku jasny lakier zawsze ma minimalnie inny odcień. Nikt Ci zaocznie nie powie ile elementów będzie malowanych. Zdarza się, że nawet całych drzwi nie trzeba malować tylko fragment jak są załamania naturalne na poszyciu. Zresztą po to właśnie producenci aut tak chętnie załamują płaszczyzny o dużej powierzchni bo takie elementy łatwiej się maluje w procesie produkcyjnym. No nie wyskakują bo nie mają blacharni. MMCARS to też ASO Subaru. Musiałem tam naprawiać zderzak w Focusie pomimo fakt
 15. Cieniowanie elementów sąsiądujących z elementem lakierowanym w tej samej płaszczyźnie jest zabiegiem jak najbardziej stosowanym. Wiele zależy od tego jaki to lakier i w jakim wieku. W młodym aucie jest duża szansa, że nie będzie konieczny taki zabieg. ASO w Mikołowie nie posiada własnego warsztatu blacharsko-lakierniczego. Naprawy tego typu zleca firmie zewnętrznej. Jeżeli to w dalszym ciągu jest warsztat Stan-S to można im zaufać. Subaru robią od wielu lat. Do bezgotówkowej naprawy musi być warsztat, który ma umowę z ubezpieczycielem.
 16. Za tyle to wziąłbym dwie ! Do Imprezy GD nagrzewnica kosztowała mnie 1800zł.
 17. Tego co zaznaczyłeś na zdjęciu nie można wypinać. To musi zostać. To na pierwszym zdjęciu to właśnie centralka. Wygląda na to, że alarm nie jest przyczyną. Na ten moment skończyły mi się pomysły, ale jeszcze zerknę do serwisówki - może coś jest na ten temat.
 18. Używka + regeneracja to jakieś 500zł + pewnie ze 4 tygodnie zajmie realizacja, a za 642zł od ręki jest nówka Blic'a z odbiorem w Kato i założę to w godzinę po pracy. Chyba nie ma co się zastanawiać. Przede wszystkim muszę umyć furę i zrobić jakieś sensowne zdjęcie przy naturalnym świetle. Czarny lip przy czarnym lakierze zawsze będzie wyglądał trochę inaczej niż jak występuje kontrast między kolorami.
 19. Dzisiaj ciąg dalszy tragikomedii. Belka miała iść do regeneracji, ale nie ma co regenerować Widać, że auto jak miało uszkodzony zderzak to ktoś miał w dupie, że belka delikatnie dostała. Tak się kończą pseudo oszczędności. Wystarczyło oczyścić, podkład, lakier i belka żyła by do dziś. Na jednym z mocowań kawałek jest wycięty kontówką... O dziwo tam nie rdzewieje, ale to osłabienie elementu, który ma przyjąć uderzenie. No, ale są też pozytywy. Zderzak zdjąłem żeby zamontować coś o czym marzyłem od dawna i na drugiej fotce są efekty. Front lip wleciał. Auto nabrało charakteru. Przy okazji
 20. Taką skrzyneczkę też mam (tzn. wyleciała już z auta). Do niech jak dobrze pamiętam wpadają przewody z czujników ultradźwiękowych (takie czujeczki powinny być na słupkach przednich przy podsufitce). Trzeci przewód niestety nie pamiętam dokąd zmierza, ale obstawiam, że za bezpieczniki. U Ciebie centralka musi być w innym miejscu. Albo wszystko jest za bezpiecznikami, albo jeszcze może być pod tym plastikiem, który jest wokół lewartka skrzyni biegów. W GD ten plastik można zdjąć jednym pociągnięciem w tylnej części. Pod złączkami od zapalniczki jest centralka airbag, a nad nią może być umieszczon
 21. Nakładka progowa. Uszczelka się odkleiła i pękł jeden ze wsporników spinki. Pokleiłem wszystko, a trytytka i puszki zwolniły mnie z obowiązku trzymania tego przez 24h do czasu wyschnięcia No i właśnie naprawa tej nakładki ujawniła tragedię, która w ciszy się tam rozgrywała. Muszę to zrobić. Nie wiem jeszcze gdzie i za ile, ale myślę, że na wiosnę.
 22. Mimo wszystko właśnie to chciałem usłyszeć ! Jakby nie ten psujący się samochód to nie poznał byś takich fajnych ludzi A tymczasem postanowiłem wrzucić kilka fotek: 1. Pierwsza jest fajna. 2. Druga jest zabawna. W nieoficjalnym warsztacie Subaru stosujemy tylko profesjonalne narzędzia. 3. A te dwa są smutne. Jedni odkładają na silnik, inni na nowe progi.
 23. Masz farta bo akurat lada moment będę zmieniał stację multimedialną to przy okazji cyknę fotkę.
 24. A ja myślę, że @KotMorderca ma gdzieś rachunek byleby silnik w końcu przetrwał chociaż rok jazdy. To ciekawe, że jedni jeżdżą, upalają i nic, a u innych worek złota wsadzony i non stop kłopoty. Albo wybitny pech albo coś w tym silniku jest niehalo.
×
×
 • Create New...