Skocz do zawartości

FELGI - co, gdzie i jak?


alunetik

Rekomendowane odpowiedzi

akie felgi 16 calowe wchodzą na złote brembo
Czy ktoś wie czy występują takie w przyrodzie czy są to białe kruki??

 

 

Jak już to to drugie niestety - słyszałem też, że ruskie jakieś felgi 16' robili ale tylko słyszałem. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
akie felgi 16 calowe wchodzą na złote brembo
Czy ktoś wie czy występują takie w przyrodzie czy są to białe kruki??

 

 

Jak już to to drugie niestety - słyszałem też, że ruskie jakieś felgi 16' robili ale tylko słyszałem. :roll:

 

a sa juz felgi 16ki które wchodzą na złote Brembo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko na szybko, jakie nakrętki są potrzebne do tych felg (zdjęcie z neta):

 

[ http://i283.photobucket.com/albums/kk284/italsupra10/Picture2032.jpg ]

 

Czy podejdą stożki od OZ'etów (ultraleggera) czy muszę kupić nowe nakrętki (jeśli tak to jakie)?

 

Ponawiam pytanko, bo muszę ogarnąć nakrętki przed zimą :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko na szybko, jakie nakrętki są potrzebne do tych felg (zdjęcie z neta):

 

[ http://i283.photobucket.com/albums/kk284/italsupra10/Picture2032.jpg ]

 

Czy podejdą stożki od OZ'etów (ultraleggera) czy muszę kupić nowe nakrętki (jeśli tak to jakie)?

 

Ponawiam pytanko, bo muszę ogarnąć nakrętki przed zimą :D.

 

a jakie maja gniazda te felgi? Takie jak OEM subaru na mały stożek czy duże jak większość felg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam, żeby nie zakładać nowego wątku skoro ten jest na temat...

Mam dobrą ofertę na zakup 4 felg z oponami po jednym sezonie, jak nowe, mięciutkie Pirelki cośtam 205/55/16.

Felgi z VW 5x100 6,5Jx16H2 ET42

Przykład takiej felgi:

felgast.th.jpg

 

Czy to mi wejdzie na 4-o tłoczek ? Poniżej fotka z obniżonym zawieszeniem, ale aktualnie mam normalną wysokość.

img20120523181813.jpg

 

 

Chciałem tanio przelatać zimę na super oponkach i w tym czasie zrobić na spokojnie pełną renowacje widocznych felg.

Gdzieś czytałem na forum że wystarczy pierścień redukcyjny i będzie pasować, ale proszę Was o potwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś mógłby potwierdzić/zaprzeczyć, że to są felgi oryginalne? http://allegro.pl/635-felgi-17-5x100-subaru-forester-outback-i2701375361.htmloraz http://allegro.pl/felgi-17-5x100-subaru-forester-legacy-impreza-i2702971471.html.

Cena niska... ale istnieją tak wiernie odwzorowane podróby?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak...

W obydwu przypadkach to nie są oryginalne felgi Subaru. Patrząc na zdjęcia nie dopatrzyłbym się chyba różnicy.

Jeden ze sprzedawców oferuje felgi "amerykańskiego producenta Racing", które posiadają certyfikaty VIA, ISO oraz JWL i gwarancję 36 miesięcy. Drugi jako producenta podaje grupę PDW i te felgi też są potwierdzone certyfikatami jakościowymi.

 

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z felgami tych producentów? Wiadomo, że to jest made in ChRL, tylko czy przynajmniej przyzwoitej jakości? Czy można je jakością porównać do np. Ronal?

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mam my05, b13 legacy 137 KM 2.0 sohc KOMBI Z felami 16' oryginalnymi,opona 205/55/16.

 

a chcę kupić fele 15 lub 16' i takie opony:

 

Miał już ktoś te opony?

Czy jest jakiś problem z dostosowaniem felg?

 

http://www.pirelli.com/tyre/pl/pl/suv/s ... %26use%3D1

 

czy te opony zmieszczą się do mojego wozu jakie fele muszę mieć żeby to założyć ew. czy coś trzeba zmienić i czy będą przekłamania?

 

mam 15cm prześwitu

 

 

drugi pacjent to

http://www.pirelli.com/tyre/pl/pl/car/s ... MOTORSPORT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanko mam, żeby nie zakładać nowego wątku skoro ten jest na temat...

Mam dobrą ofertę na zakup 4 felg z oponami po jednym sezonie, jak nowe, mięciutkie Pirelki cośtam 205/55/16.

Felgi z VW 5x100 6,5Jx16H2 ET42

Przykład takiej felgi:

felgast.th.jpg

 

Czy to mi wejdzie na 4-o tłoczek ? Poniżej fotka z obniżonym zawieszeniem, ale aktualnie mam normalną wysokość.

img20120523181813.jpg

 

 

Chciałem tanio przelatać zimę na super oponkach i w tym czasie zrobić na spokojnie pełną renowacje widocznych felg.

Gdzieś czytałem na forum że wystarczy pierścień redukcyjny i będzie pasować, ale proszę Was o potwierdzenie.

Miałem takie felgi w wrx-ie kombi.Wchodzą na czterotłoczek.Miałem opony 205/55/16 na seryjnym zawieszeniu nic nie obcierało i było ok.Teraz założyłem takie same felgi do n/a kombi tylko obniżonego i z tyłu opony obcierają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam, żeby nie zakładać nowego wątku skoro ten jest na temat...

Mam dobrą ofertę na zakup 4 felg z oponami po jednym sezonie, jak nowe, mięciutkie Pirelki cośtam 205/55/16.

Felgi z VW 5x100 6,5Jx16H2 ET42

Przykład takiej felgi:

felgast.th.jpg

 

Czy to mi wejdzie na 4-o tłoczek ? Poniżej fotka z obniżonym zawieszeniem, ale aktualnie mam normalną wysokość.

img20120523181813.jpg

 

 

Chciałem tanio przelatać zimę na super oponkach i w tym czasie zrobić na spokojnie pełną renowacje widocznych felg.

Gdzieś czytałem na forum że wystarczy pierścień redukcyjny i będzie pasować, ale proszę Was o potwierdzenie.

 

potwierdzam felgi 16x6,4 et42 z VW pasują do subaraka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko:

 

Wymieniłem się z Forumowiczem całkiem dla mnie korzystnie oryginalnymi 14' alu Subaru za 15' AEZ. Kupiłem doń (Groupon bardzo atrakcyjny był, 800 za komplet z wysyłką) zimówki Bridgestone Blizzak LM32 195/65/15. Podczas zakładania (byłem na wyjeździe, Tata mi tego pilnował) wulkanizator powiedział, że dwie felgi są krzywe :( Wszystko się ponoć wyważyło, niemniej jednak...

 

Chciałem zapytać - czy jeśli nie będzie bicia/szumów, to mogę na takich kołach przejeździć zimę bez strat w napędach/aucie/oponach? Styl użytkowania to będzie 60% autostrada <120km/h i miasto oraz 40% górski śnieg. Około 5k km zrobię tej zimy pewnie. Po zimie docelowo i tak te felgi będą na tor, a na zimówki zakupię jakieś ładne ori Subaru.

 

Kombinuję, bo po prostu studencki budżet mnie ciśnie :oops: A nie wiem, ile by kosztowało zdjęcie opon, prostowanie dwóch 15'tek i ponowne założenie i wyważenie... trochę zawaliliśmy, pozwalając zakładać opony na krzywe koła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

poszukuje bialych felg do STI '03 (czyli 5x100 i zlote brembo). Chcialbym, zeby mialy charakter rajdowy (koniecznie biale i szprychowe) i zeby byly wytrzymale i lekkie - chyba ze to sprzeczne. Poniewaz do wyboru jest strasznie duzo opcji, prosilbym was o jakies opinie odnosnie firm:

- speedline corse

- compomotive

- rays

- team dynamics

- evo corse

- oz racing

Co najbardziej poleciacie? Druga sprawa, czy te felgi wyczynowe w rozmariach 17'' i 18'' to tylko felgi, ktore wygladaja jak wyczonowe, czy takie naprawde sa? I czy warto kupowac wyczynowe, czy nie ma to wiekszej roznicy - cena wydaje sie byc zblizona.

 

W tej chwili najbardziej sklaniam sie do Speedline'a 2120, tylko jeszcze nie wiem jaki rozmiar 17, czy 18. Czy ktos sie orientuje, czy 8x17 ET48 wchodzi na brembo?

Edytowane przez przemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@przemu, a do czego Ci te falgi są potrzebne? Tylko do wyglądu czy planujesz upalanie? Nie wymieniłeś jeszcze ATD DTM o np. http://img202.imageshack.us/img202/2266/03092011050.jpg (fotka jest gdzieć na forum także autora przepraszam za pożyczenie ;), ale to nie w celach zarobkowych lecz poglądowych :P )

 

nadchodzi wiosna.... i jeśli zostanie mi jakiś budżet po doprowadzeniu auta do kultury (wg. moich osobistych wymogów ;) ) to myślę co by tu zrobić z felgami... teraz są czarne matowe ATS DTM, ale tak mnie kusi żeby to nie był taki czarny bandyta do końca ... Ktoś, coś jakiś pomysł? Mnie chodzi po głowie jak zwykle zeilony bo naklejki zielone małe są, ale biały też... pacjent: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=326310940813790&set=pb.321195357992015.-2207520000.1359891574&type=3&theater

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, zapomnialem o ATSach... A jak to jest z nimi - DTMow juz chyba nie produkuja, teraz jest STREETRALLYE, ktore tez mi sie podoba. W ogole slyszalem, ze firma upadla, ale to moze pogloski.

Planuje, jesli nie upalanie, to jakies szkolenie na pewno :)

 

@mrowa - kiedys tez marzylem o czarnym macie z czarnymi matowymi felami, cos jak batmobil :P Jakos mi przeszlo i jak dla mnie zdecydowanie biale.

Edytowane przez przemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...