Jump to content

BelegUS

Użytkownik
 • Content Count

  2035
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

BelegUS last won the day on August 10 2015

BelegUS had the most liked content!

Community Reputation

249 Wspaniały

About BelegUS

 • Rank
  ..:: Jego Forumowatość ::..
 • Birthday 04/08/1992

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Katowice
 • Auto
  SVX "Skowronek Millenium"
  BH "Złomgacy"

Contact Methods

 • Skype
  suicune.belegus
 • Website URL
  http://www.zazakretem.pl/

Recent Profile Visitors

1262 profile views
 1. BelegUS

  SVX Alcyone

  Amerykaniec. Gdyby nie spoiler na klapie to bym powiedział że @pegiego, bo cała reszta się zgadza (?). Jeśli to faktycznie zielony Pegiego to jest to SVX zobaczenie którego na Plejadach w Wiśle sprawiło, że sam zamarzyłem o SVXie - reszta jest historią
 2. Tak, o ile zmieniasz maseczki co jakieś 15-20 minut. Inaczej zamieniają się w wylęgarnie wirusa.
 3. CEPiK nie jest formą prawną. W dużym skrócie - mnie jako obywatela ułomny system informatyczny z przetargu dla najtańszego oferenta mało obchodzi. Mogą to ręcznie zmienić, mogę im nawet SQLa podrzuć
 4. Nie obchodzi mnie na co może a na co nie może wydać naklejki urzędnik, jeśli o mnie chodzi to może ją sobie na czoło przykleić. Nie musiał wskazywać podstawy prawnej, bo takiego obowiązku nie ma. Nie był w stanie wykazać podstawy prawnej nakładającej na mnie takowy obowiązek - bo takiego obowiązku nie ma. Nie dokonuje PRZEREJESTROWANIA samochodu. Ten samochód jest ZAREJESTROWANY, REJESTRACJA następuje raz, w momencie pojawienia się samochodu w REJESTRACH. Niczego nie REJESTRUJE, AKTUALIZUJE DANE W DOWODZIE REJESTRACYJNYM pojazdu który już w tych rejestrach figuruje od 1998. Samochód ma ważne, legalne tablice, badania techniczne, dowód rejestracyjny. Wóz miał dwóch właścicieli, jeden z nich przekazał swoje udziały drugiemu.
 5. Ale naklejka legalizacyjna jest co najwyżej per dowód, a nie per sprawa w okienku. Inna sprawa że nikt urzędowi nie broni wydać naklejki legalizacyjnej na czarne tablice - jak ma taką konieczność - proszę bardzo. Żadne przepisy tych tablic nie zdelegalizowały, więc żadne przepisy nie mogą zmusić mnie do ich zmiany (zwłaszcza że muszę za to sam zapłacić). Tutaj też zresztą rację przyznał mi naczelnik WK.
 6. Samochód jest już zarejestrowany - w 1998, po zakupie przez pierwszego właściciela. Ja staję się jego drugim (współ)właścicielem, dowód rejestracyjny nie jest wymieniany bo niby czemu miał by być - jest miejsce na adnotacje o współwłaścicielu, nie powstaje konieczność wymiany dowodu, tablice są ważne i legalne bo nigdy żadna ustawa ich nie zdelegalizowała (bo czemu by miała). Jak dopisujesz żonę albo kochankę do DR to przynosisz blachy do WK i/lub je wymieniasz? Jakieś dziwne obyczaje tam macie.
 7. A pokaż mi w którym momencie rejestrowałem pojazd...
 8. Wskaż mi przepis na podstawie którego dodanie właściciela pojazdu w DR miało by skutkować wymianą tablic rejestracyjnych.
 9. 1. Zakup z grudnia, przepisy weszły w styczniu. 2. Nawet jeśli nie, to samochód jest na mnie zarejestrowany przed upływem 30 dni - jestem jego właścicielem w DR. 3. Nie rejestruje samochodu, samochód zresztą jest zarejestrowany w tym samym WK do którego ja przynależę. Ja tylko aktualizuje dane o właścicielu w DR.
 10. Dobra, bo widzę że zmierzamy donikąd. 1. Mamy samochód na czarnych tablicach z właścicielem A. 2. Właściciel A daje darowiznę 1/2 samochodu osobie B, która na podstawie owej umowy staje się Właścicielem B i zostaje dopisana do dowodu rejestracyjnego. Urzędnicy i CEPiKi mogą sobie Właściciela B nazywać "współwłaścicielem" a Właściciela A "głównym właścicielem" ale do przepisów ma się to nijak - w przepisach mowa jest o WŁAŚCICIELACH - równoprawnych - pojazdu. 3. Właściciel A daruje pozostałe 1/2 pojazdu Właścicielowi B. Osoba A już nie jest właścicielem, Właściciel B posiada teraz 100% samochodu. 4. Właściciel B idzie wyrzucić Właściciela A z dowodu rejestracyjnego - normalna operacja niewymagająca zmiany DR. To że CEPiK jest ułomny to już nie mój jako obywatela problem. Pojęcia które NIE WYSTĘPUJĄ w systemie prawnym: "przerejestrowanie", "współwłaściciel".
 11. Absolutna i nie mająca podparcia w żadnych przepisach bzdura.
 12. Zasłaniaj buzie jak będziesz w PL kaszlał pls.
 13. Dla mnie to Punto z przebiegiem 14 tysięcy na oryginalnych czarnych tablicach KAC, plus okazja do przetestowania jak bardzo durne jest prawo w PL. Ciągłość umów jest zachowana, więc nawet jak będę chciał go sprzedać - to mogę. Pasł urzędów bo przetarg na CEPiK wygrał najtańszy oferent wyznający zasadę, że każdego seniora można zastąpić skończoną ilością studentów - nie będę.
 14. No ale to wniosek muszę składać w Warmińsko-Mazurskim - prawda? Grudzień 2019. Mam dwie umowy darowizny po 1/2 samochodu i jestem już w papierach jako drugi właściciel na podstawie pierwszej z tych umów. Co może pójść nie tak? Wyprostować na ten moment się "nie da" bo system. Albo wywalam czarne blachy, a wóz traci 3/4 wartości
×
×
 • Create New...