Jump to content

BelegUS

Użytkownik
 • Content Count

  2113
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Everything posted by BelegUS

 1. BelegUS

  Powitanie

  My Ciebie też.
 2. Już ma bo belfer z Subaru
 3. Chłopy, jak bym się bawił dla siebie to pewnie tak by było Ale po co nobliwej mojej Rodzicielce do robienia 40k km rocznie między szkołami taki potwór za grubą kasę xD
 4. Podaj numer skrzyni biegów, na start by warto stwierdzić, czy to MPT (raczej tak) czy VTD.
 5. I tak i nie. Tłoki są inne, inaczej żłobione, dlatego jak użyje bloku z EJ251 / EJ253 bez AVLS to kompresja spadnie.
 6. Do wymiany bloku w aucie, które Rodzicom kupiłem -!-'
 7. Czy jakaś dobra dusza wie może, od kiedy w autach z rynku Europejskiego montowane było EJ253 z AVLSami? Myślę tutaj o Foresterze, Legacy i Outbacku. Ile mocy miały te egzemplarze (by rozpoznać je na rynku wtórnym)?
 8. Nic Ci to nie da, bo pozycje 1, 2 i 3 to tylko ograniczenie zmian biegów do max 1, 2 i 3 biegu, działa tak jak D. Niestety - albo próbujesz lać Trans-Fixa czy inny magiczny dodatek, albo czyścisz elektrozawory, albo wymieniasz skrzynię.
 9. Nie wiem, czy tam jest uszczelka. Dzwoni mi gdzieś, że coś w skrzyniach / którejś fazie skrzyni 4EAT było na RTV z fabryki montowane.
 10. W jakim Subaru są wentylowane fotele? Chcę to u siebie!
 11. U mnie to się działo też na świeżym oleju
 12. 1. Jak sprawdzasz olej w skrzyni? Należy sprawdzać na rozgrzanej skrzyni, pracującym silniku, uprzednio przechodząc przez wszystkie biegi i zostawiając na P. 2. Po wrzuceniu biegu czujesz że "wskoczył" czy wskakuje dopiero po dodaniu gazu? U mnie po wrzuceniu biegu zaskakiwał dopiero po 2-3 sekundach. Skończyło się na wymianie skrzyni (z innego powodu, ale ten problem też rozwiązało).
 13. Spoko, u mnie się teraz dokładnie tak dzieje, a UPG wymieniona 500km temu. Podejrzewam nieszczelną chłodnicę i zapowietrzanie... ... albo obaj jesteśmy w dupie i UPG high-five
 14. Dzięki za propozycje! Niestety, felgi mam w Żywcu, a tam będę dopiero w sobotę
 15. Raczej nie, chyba że akurat będę miał albo SVXa albo OBKa do odebrania z Wisły
 16. Nie wybiera się ktoś w przyszłym tygodniu do Nowego Sącza? Cztery siedemnastki bym miał do podrzucenia dla forumowego znajomego
 17. Luzy zaworowe w H6 to 3-4k. Jak dla mnie to spore koszta
 18. Jak auto jest na Żeliwnej, to do @Paulus masz kilkadziesiąt-kilkaset metrów - znają się na Subaru, jako że jesteśmy na oficjalnym forum SIP to nic więcej nie mogę powiedzieć
 19. Z tego co wiem jedynie dwutłoczki na tył wymagają adapterów (mówimy tutaj o hamulcach tak gdzieś od Legacy I do epoki późnego Hawka). Wszelkie pływające jednotłoczki wymagają "tylko" zacisku, jarzma, tarczy i klocka (o ile akurat nie jest taki sam).
 20. Jasne. Inwestycja w tylne hamulce ma dużo niższą "stopę zwrotu" niż w przednie, gdyż to przednie hamulce odpowiadają za "lwią część" siły hamowania, zarówno ze względu na balans siły hamowania jak i prawa fizyki. Oczywiście balans pomiędzy przodem i tyłem ma znaczenie, i np. przechodząc z przodu z jednotłoczka 260 na 320mm Brembo należałoby ten tył też wymienić, co nie zmienia faktu, że robienie wydumki z przednich zacisków z tyłu to zły pomysł, a 280-290mm z tyłu (standard w Legacy) wystarczyć powinien pod tym względem. https://forums.nasioc.com/forums/showthread.php?t=1265631
 21. Wszystko można. Pytanie brzmi - po co. Tak całkiem serio - podczas gdy istnieją gotowe zaciski jednotłoczkowe pod wentylowane tarcze 290mm, a dla bardziej napalonych dwutłoczki z WRX/STi pod tarcze 290 a nawet 316, Ty wolisz zadzierać z prokuratorem, rzeźbić adaptery i dorabiać linki...? Gotowiec dużo taniej i bezpieczniej wyjdzie. Już nie wspominając, że tył w hamowaniu ma zazwyczaj marginalne znaczenie.
 22. Aż tak jak 2.5 T nie, ale na tyle, żeby być memem w USA już tak EJ251 jest najgorsze pod tym względem, każda kolejna rewizja już ciut lepsza. Z drugiej strony, w moim EJ251 zrobiłem jak do tej pory 40-50k i całkowity spokój.
 23. Uwagę zwróć na to, że zdecydowana większość przyjechała z USA po dzwonach. 2.5 NA ma zwiększoną podatność na UPG. 4EAT w Imprezie NA to skrzynia z napędem MPT, ergo większość mocy w stanie "normalnym" trafia na przód. Są "takiese".
 24. To podziemny na 3 Stawach czy na świeżym powietrzu?
×
×
 • Create New...