Jump to content

BelegUS

Użytkownik
 • Content Count

  1986
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by BelegUS

 1. BelegUS

  SVX Alcyone

  Hm... ... hmm... ... a to co mruga na czerwono z symbolem kluczyka to nie immo? ... czy tylko mój ma immo?
 2. BelegUS

  SVX Alcyone

  Czytasz mi w myślach, też to dzisiaj widziałem i kusiło. Pytanie jak z immobilaizerem.
 3. BelegUS

  SVX Alcyone

  Ja mam nawet drugie TCU z SVX które Ci mogę do modów udostępnić - jestem z Katowic, więc raczej kurier będzie latał w te i nazot, z drugiej strony jak kupie sobie programator to możemy firmware sam wysyłać Tylko na razie mój SVX jest uziemiony (standard w jego przypadku). Ale jak coś to polecam się do pomocy. U mnie był swap na 4.44 z JDMowego Legacy GTB, komp został z SVX. Teraz prędkościomierz przekłamuje, korekta jednej wartości w TCU która miała niby odpowiadać za przełożenie poprawiła feeling/zmiany biegów ale prędkościomierz dalej przekłamuje. Myślisz że to też się da ogarnąć? Co do samego zachowania skrzyni - ja jestem dość zadowolony, ale ogółem wszelkie zmiany "in plus", zwłaszcza przedłużające żywotność skrzyni, przyjął bym z otwartymi ramionami.
 4. BelegUS

  SVX Alcyone

  Jakieś szczegóły? Ja robiłem drobne modyfikacje softu u siebie, w sumie to tylko zmieniając informacje o przełożeniu po swapie (bazując na http://www.alcyone.org.uk/ssm/tcumod.html) ale chętnie bym coś zmienił, jeśli masz wiedzę z tego zakresu / człowieka który się tym para.
 5. Weź z ciekawości zmierz/wyreguluj czujnik położenia przepustnicy.
 6. O - spot w terminie w którym jestem na miejscu! Będę
 7. BelegUS

  SVX Alcyone

  Pamiętaj tylko, że Amerykony mają inne skrzynie - MPT, my mamy VTD. Nie musi to mieć znaczenia dla tych elementów, ale warto by np. na opposedforces spróbować porównać numery.
 8. Cholera, racja... zaćmiło mnie z dwutłoczkiem 277 na 294. Przepraszam.
 9. IMO sensowna cena za zadbanego niedopasionego ssaka GC to 6-7 tysięcy max. Tylko że takich jest po prostu niewiele.
 10. Nie po to szukałem SVXa z dwoma poduchami przez dwa lata żeby je teraz dezaktywować Wiązki są OK, już dwóch elektryków mierzyło, rezystancje na kablach do poduch i czujników idealnie jak w serwisówce.
 11. BelegUS

  SVX Alcyone

  Dokładnie tak jest Albo podaj numer skrzyni z tabliczki pod maską. Po VINie mi ciężej ustalić. Albo taki drobiazg... masz kierunkowskazy w przednich błotnikach?
 12. BelegUS

  SVX Alcyone

  To mnie w sumie zastanawia... na pewno masz EU-Speca? Ja moje regenerowałem... i polecam to rozwiązanie. Jest bieda dostać te sworznie...
 13. BelegUS

  SVX Alcyone

  Pali jak smok i błędami rzuca, plus silnik chyba w limp mode wchodzi, ale to najlepiej niech się sam @adixi1 wypowie.
 14. BelegUS

  SVX Alcyone

  @adixi1 ma 6tke z diesla i chodzi to u niego mocno średnio. Niezbyt - u mnie przy skrzyni robił jeden gość z Zebrzydowic, ale tylko łożyska i ogólny stan sprawdzał. @pegi ma znajomego który zdaje się mieć sporą wiedzę i sam sobie przy SVXowych skrzyniach grzebie, może coś poradzi?
 15. BelegUS

  SVX Alcyone

  300ZX to są piękne samochody... myślę że jak masz doświadczenie z czymś takim, to z SVX sobie poradzisz bez problemu Jak coś to wal na PW, dam Ci numer do mnie to pogadamy. Straszę trochę tymi autami bo potrafią być wredne, ale nie ma problemów nie do pokonania. Skrzynia to niestety loteria - potrafi paść bezobjawowo lub niskoobjawowo z dnia na dzień, ale remont jest wykonalny i na kolejne 100k spokój - czasem się zastanawiam, czy zamiast wymieniać na krótszą (4.44 vs oryginalne 3.74) nie powinienem był iść w tym kierunku.
 16. BelegUS

  SVX Alcyone

  Kwestia samozaparcia. W praktyce wszystko da się albo dostać, albo obejść, albo dopasować. Na ten moment sensory (np. czujnik położenia przepustnicy) zaczynają nas uwierać, ale trwają nad tym prace Ale na pewno nie jest to Passat czy nawet Legacy. Z dobrym olejem, dodatkową chłodnicą, bez katowania niektórzy potrafili i 150-200 na oryginalnej zrobić. Ale, niestety, skrzynie są w ogólności po prostu nietrwałe. Swap na 4.44 z JDM Legacy GTB pomaga, ale zmienia nieco charakter auta i jest trudnodostępny. Ale serio, jeśli ma to być zabawka na weekendy to jeden remont skrzyni to chyba serio nie aż taka tragedia? Mimo wszystko te auta to białe kruki, relikt epoki dawno minionej. Taniej już nie będzie. No i miło posiadać coś tak unikatowego, nawet jeśli potrafi być gwoździem w tyłku (patrz mój egzemplarz).
 17. BelegUS

  SVX Alcyone

  Nie - pewniejsza niż śmierć i podatki 100 tysięcy przebiegu to albo skrzynia świeżo po remoncie/wymianie albo tuż przed nią... W teorii miały. W praktyce nic to nie zmieniło, i skrzynie padały tak czy siak. Mamę oszukasz, Tatę oszukasz, błędów konstrukcyjnych, softu i fizyki (temperatura) nie oszukasz. Jak na niedzielne przejażdżki to zrobisz raz remont w najgorszym przypadku i spokój na lata, o ile ogarnie to ktoś z głową, a nie małpa z młotkiem.
 18. BelegUS

  SVX Alcyone

  Łotdefak... alternator nie strzelił? Mój strzelił, @adixi1 też strzelił (z dużo gorszym niestety skutkiem)... czy to (no ale nie wierze) przez ten alarm? Na marginesie, holowałeś? Średni pomysł zważywszy na skrzynie :/
 19. BelegUS

  SVX Alcyone

  U mnie też dzisiaj elektryk dzwonił, że ogarnął i się w tą ori wpiął... nie wiem jeszcze tylko jak
 20. BelegUS

  SVX Alcyone

  Widzisz, z tym jest problem, bo USA miały inny (normalny) układ i moduł... u mnie się z tym akurat teraz elektryk szarpie Centralka jest pod boczkiem drzwi pasażera, tyle wiem na pewno.
 21. BelegUS

  SVX Alcyone

  Tylko te dwa, 3,545 na US (MPT) i 3.7 na całą resztę (VTD).
×
×
 • Create New...