Skocz do zawartości

FELGI - co, gdzie i jak?


alunetik

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, Malyboss napisał:

Witajcie

OEM - owe felgi odebrane już po renowacji.

Niestety, z tą zmianą koloru na jakiś "bardziej odróżniający się" od fabryki niewiele wyszło, bo paleta dostępnych kolorów była bardzo uboga :( 

Wyszły trochę inaczej, niż oryginał, ale różnica nie jest jakaś szczególnie zauważalna.

No i teraz pytanie: ma których felgach zostawić - na tych na których aktualnie stoi (jak poniżej - to był rezerwowy, dokupiony komplet) czy założyć z powrotem OEM (to te dostawione)?

 

5a2ec935622e1_FelgipoRenowacji01.thumb.JPG.d335ddb8cd8eaf54c48fb8f869aba0de.JPG5a2ec93e9050b_FelgipoRenowacji02.thumb.JPG.680fa80dd1a2df90bb09d1dfdc974fbe.JPG

 

 

Witaj te dostawione są ładniejsze i je bym zostawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się bardziej podobają te pierwsze - mają takie bardziej surowe wykończenie. Choć może do obłego i ugrzecznionego wizualnie polifta bardziej pasują te dostawione.

No chyba, że masz ładne zaciski i jest co eksponować - wtedy raczej te drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subiektywnie :) OEMowe od S-turbo najlepiej wyglądają na S-turbo, a polift SG - najlepiej wygląda na swoich OEM.

Miałem takiego samego srebrnego z 2007, teraz mam S-t. 98r - i jakoś wg mnie Subaru trafiło ekstra z projektami felg do obu modeli.

Z kolei ja  powoli zastanawiam się teraz jakie felgi do SG xt 2002/3 założyć na lato- bo przyjechał na zimowkach na stalowych felach.

Ktoś ma jakieś foty? Np.na 17"?... Bo ori 16" tak sobie mi sie podobają.

17" od OBKa z lat 2003-05 - 5-ramienne gun metal? :D

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem z STI - mi pasują wizualnie.

Mam z kolei problem z zimą - mam takie jak na foto, i okazują się wchodzić na 4tłoczek. Kusi mnie prysnąć je na bardzo ciemny czerwony przed założeniem, ale ten wzór chyba jednak nie przypasi.

aaa.jpg

bbb.jpg

Edytowane przez dr.elich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są z XT polifta 2006-08 - tak? Fajnie.

Ktoś coś może jeszcze?

A te 17 , o których wspomniałem to takie:

 

006 (2).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Fala napisał:

To są z XT polifta 2006-08 - tak? Fajnie.

Ktoś coś może jeszcze?

A te 17 , o których wspomniałem to takie:

 

006 (2).jpg

Tak dokładnie po lift. A takie jak na zdjęciu, też bedę miał jako drugi kpl. Czekają już na odbiór. Wydaje mi się żę na forku wyglądają lepiej.

 

foz05obxtEDIT.jpg

Edytowane przez evi
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2017 o 18:28, Fala napisał:

Subiektywnie :) OEMowe od S-turbo najlepiej wyglądają na S-turbo, a polift SG - najlepiej wygląda na swoich OEM.

Miałem takiego samego srebrnego z 2007, teraz mam S-t. 98r - i jakoś wg mnie Subaru trafiło ekstra z projektami felg do obu modeli.

Z kolei ja  powoli zastanawiam się teraz jakie felgi do SG xt 2002/3 założyć na lato- bo przyjechał na zimowkach na stalowych felach.

Ktoś ma jakieś foty? Np.na 17"?... Bo ori 16" tak sobie mi sie podobają.

17" od OBKa z lat 2003-05 - 5-ramienne gun metal? :D

Na S-turbo świetnie wyglądają seryjne fele z SG XT 16". Do SG moim zdaniem świetnie pasują felgi z STI, z resztą te fele fajnie leżą na większości subaraków. Popatrz na turbodziada, gc8, bloba, buga, wszędzie! A i zawsze opcja na przyszłość jak wpadniesz na "głupi pomysł" pt. złote Brembo :)

Swego czasu sporo myślałem jakie fele założyć na moje byłe SG, skończyło się na Braid'ach, ale marzyły mi się seryjne z forka STI :wub:

Polecam przejrzeć galerię na subaruforester.org, można znaleść coś inspirującego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2017 o 19:09, Malyboss napisał:

ma których felgach zostawić - na tych na których aktualnie stoi (jak poniżej - to był rezerwowy, dokupiony komplet) czy założyć z powrotem OEM (to te dostawione)?

 

W dniu 11.12.2017 o 19:15, faza20 napisał:

Moim zdaniem OEM ale każdemu może podobać się coś innego.

 

W dniu 11.12.2017 o 19:57, andrzej0811 napisał:

te dostawione są ładniejsze i je bym zostawił.

 

W dniu 14.12.2017 o 10:50, Piotr Mrc napisał:

Z 16" do polifta te co masz OEM wg mnie najlepiej do tej budy pasują. Te co masz założone lepiej wyglądają na przedlifice.

 

W dniu 14.12.2017 o 20:19, dr.elich napisał:

A mi się bardziej podobają te pierwsze - mają takie bardziej surowe wykończenie. Choć może do obłego i ugrzecznionego wizualnie polifta bardziej pasują te dostawione.

 

W dniu 15.12.2017 o 17:21, raveout napisał:

OEMowe zdecydowanie lepiej pasują do polifta!

 

W dniu 15.12.2017 o 18:28, Fala napisał:

OEMowe od S-turbo najlepiej wyglądają na S-turbo, a polift SG - najlepiej wygląda na swoich OEM.

 

Bardzo dziękuję wszystkim za opinie i wypowiedzi.

Z tego co widzę po wpisach, to większość jest za OEM-owymi.

Hmm, no to teraz mam zagwozdkę dopiero, bo mi osobiście jakoś bardziej podobają się te od S-turbo, z grubszą szprychą.

Mam nad czym myśleć teraz  ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, evi napisał:

 

Ładne zgadzam sie, ale nie moje. Forek gdzieś z US. Felgi to chyba Japan Racing. Lepsze zdjęcie 

20171216_201533.jpg

 

Na zdjęciach są raczej Rota Grid, ponieważ JR mają zazwyczaj po dwa rozstawy otworów. Ostatecznie mogłyby to być Volk TE37, ale pewnie kosztowałyby więcej niż cały ten zacny Forek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, skwaro napisał:

A ja tam sobie myślę że moje pasują idealnie :)cd7d2677a912c96fb1245a6bd3939e95.jpgc9a0ee91b667c7c36d051d0c776d09f4.jpg

Super!Co to za flga? 

 

6 godzin temu, Krzysztov napisał:

 

Na zdjęciach są raczej Rota Grid, ponieważ JR mają zazwyczaj po dwa rozstawy otworów. Ostatecznie mogłyby to być Volk TE37, ale pewnie kosztowałyby więcej niż cały ten zacny Forek.

Faktycznie, masz racje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...