Jump to content

DETT

Użytkownik
 • Content Count

  1067
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

DETT last won the day on September 30 2018

DETT had the most liked content!

Community Reputation

500 Wspaniały

About DETT

 • Rank
  ..:: Uzależniony(a) od Subaru ::..
 • Birthday 07/27/1986

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Miastko
 • Auto
  BH9, A101, JZS160

Recent Profile Visitors

812 profile views
 1. Felgi skręcane mogą być dwuczęściowe (bęben+rotor) albo trzyczęściowe (bęben+rotor+rant). Patentów na uszczelnianie trzyczęściowych jest tyle ilu fachmanów się za to brało, od oryginalnych korkowych i gumowych uszczelek, przez niezawodny sylikon dekarski, klej do szyb aż do blacharskich mastyk i smoły.
 2. Może coś w tym być. W Subaru niemal od samego początku znajduję w komorze silnika kawałki zeschłego chleba, kostki, farfocle z sierści, ale nigdy nic nie miałem przegryzione. Natomiast w Lagunie mojej mamy w ciągu pół roku kable WN były przegryzione 3 razy i raz przewód paliwowy. A samochody często stoją obok siebie na parkingu pod blokiem. W rozmowach z sąsiadami są też dwie skrajne wersje: "jakie kuny? OCB?" albo "taak, takie-owakie gryzonie, szkodniki %#@*". Także te zwierzaki sobie ewidentnie wybierają "ofiary". Zastanawiam się też czy takie szkody mogą wyrządzać szczury? W blokowych piwnicach myszy i szczury to norma, szczególnie że w moim bloku nie było deratyzacji w zeszłym roku...
 3. DETT

  Filmy

  Jest Subaru: https://i1.jbzd.com.pl/contents/2020/02/73qHxzcKHEvAYT1gDQkVjqfbbItF7G18.mp4
 4. DETT

  Wyje łożysko

  A może podnieść samochód na podnośniku i spróbować "wymacać" na którym kole pojawia się luz?
 5. DETT

  Uchwyty tłumików

  Zasadniczo lepiej brać mniejszą niż docelowa średnica puchy. Dajesz po prostu wówczas dłuższą śrubę, którą skręca się opaskę. Jak opaska nie będzie ciasno trzymała puchy to będzie w niej tłumik latał, hałasował i się uszkadzał.
 6. DETT

  Uchwyty tłumików

  Chodzi Ci zapewne o coś takiego: https://tomas-tuning.com/obejma-mocujaca-tlumik-114-stal-nierdzewna-o_214.html https://tomas-tuning.com/obejma-mocujaca-tlumik-140-stal-nierdzewna-o_132_213.html
 7. Pewnie służył tylko za wóz reprezentacyjny w jakiejś ambasadzie żeby przewieźć dygnitarza z ambasady na jednym końcu ulicy do ministerstwa spraw zagranicznych na drugim kilka razy w roku. Jak najbardziej możliwe. W ogóle nie wiedziałem że UFC10 był robiony w wersji long. Ciekawe czy to oryginał z fabryki Toyoty czy adaptacja wykonana przez podwykonawcę?
 8. DETT

  Odmowa przeglądu :)

  Dokładnie tak. Jak się uparłem żeby sprawdzać hamulce to przy badaniu przedniej osi pod tylną podłożono specjalną płytę z rolkami. Potem płyta pod przednią oś i już.
 9. Wiem, że nie Subaru, ale obracam się cały czas wewnątrz koncernu ToMoCo. Powiem krótko - szczękus opadus: https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-ls-400-long-ID6BzJ1z.html
 10. Definicja sleeper'a. Bo nie wygląda na bezwzględnego zabijakę. Jakby ściągnąć emblemat STi z klapy to po prostu zadbane Legacy SDB. Chyba zaczynam dorastać, bo coraz bardziej podoba mi się taki styl...
 11. Trudno mi powiedzieć. Na daihatsu mam jedne felgi w pół-mat i jakoś nie jest trudniej je myć niż inne. To chyba bardziej kwestia lakieru jakim są felgi pokryte, a nie tego czy wykończenie jest w połysk czy w mat. Preparaty do mycia felg i usuwania nalotu z klocków to bardzo kąśliwa chemia i nie każdy lakier będzie to wytrzymywał.
 12. Ja uważam, że największy to jest z białymi (niezależnie czy połysk, mat, czy pomiędzy) i z polerowanymi na lustro. Białe - wiadomo - syfią się od pyłu z klocków. Choć z doświadczenia mam na to patent - klocki i tarzcze Nipparts. Takie combo w ogóle nie pyli. Nie wiem czy do każdej japońskiej marki są komplety tej firmy, ale do Daihatsu i wielu Toyot są. Do codziennego użytku super, bo i skuteczność w porządku. A polerowane to np. nie można z takimi felgami jechać na myjnie bezdotykowe gdzie używa się piany aktywnej. Ta chemia degraduje surowe aluminium. No i trzeba je kilka razy dziennie przecierać miękką szmatką, żeby był efekt bling.
 13. Masz rację. Zasugerowałem się głównie środkiem, tam gdzie są gniazda śrub, bo jest wytoczone w bardzo podobny sposób.
 14. Możliwe że to Advan RG-D2, ale powinny mieć coś wybite na rancie. Na zdjęciu też słabo widać połączenie ramion z bębnem. Fotka bardziej pod ukosem sporo by pomogła. Jakiego są kalibru?
 15. To Optitrony, zgadza się? W OBK2 występowały. Kolor obwódek można dość łatwo zmieniać, wystarczy pomazać zakreślaczem.
×
×
 • Create New...