Skocz do zawartości

Spalanie XV II


Blixten

Rekomendowane odpowiedzi

ale jednak roznica spalania jak siegam pamiecia jak kupowalem to bylo z 0,5 literka impreza 2.0 a xv 2.0 na subariadze to sie potwierdziloa nie sadze ze to tylko kwestia lekko innej wagi :) 

Edytowane przez orm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2020 o 18:00, orm napisał:

ja we wro na imprezie 2.0 mam 11 z przodu ... a jak 10 to jestem mega dumny z eko drive :).

 

W dniu 1.08.2020 o 18:10, orm napisał:

popraw mnie jak mnie pamiec jie myli moja impreza 2.0 z calej trasy miala 7.7 srednie i to bylo najnizsze

No to ładnie zwyżyłeś loty ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, orm napisał:

ale jednak roznica spalania jak siegam pamiecia jak kupowalem to bylo z 0,5 literka impreza 2.0 a xv 2.0 na subariadze to sie potwierdziloa nie sadze ze to tylko kwestia lekko innej wagi :) 

XV jest odrobinę cięższy i ma szersze opony, Impreza Sport z oponami o takiej samej szerokości jak XV ma według katalogu nawet odrobinę wyższe spalanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aflinta napisał:

XV jest odrobinę cięższy i ma szersze opony, Impreza Sport z oponami o takiej samej szerokości jak XV ma według katalogu nawet odrobinę wyższe spalanie. 

 

 

czyli @Szürkebarát miał racje ;) z monstertrakami :P

 

Edytowane przez orm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc wróciłem do domu...trasa Gdańsk-Szczecin to była masakra jakaś :th_dash:Do Kartuz korki lub toczenie i średnia 23 km/h,  od Piekiełka wyszło niebko ;) i jakoś do Słupska (przestało padać) średnia ogarnięta ok 35-40 km/h, w Koszalinie wypadek na wyjazdówce i szukanie innej drogi...od wjazdu na nową trasę rura :superhero: i do domu dobiłem na 71km/h średnia. Spalanie wyszło 9,9l/100, ale Koszalin-Szczecin trzymałem się grubo poza dopuszczalną (bez małżonki...co by było jakby siedziała obok ;) ).

Temp. na zewnątrz 19/20, trzymał 111-113 temp. oleju (5W40) przy 170-180

aaa... i miałem pasażera co wywierał presję...

ok, zobaczymy co wyjdzie w nast. sobotę z powrotem do Gdańska :krecka_dostal:

 

 

IMG_5543.jpeg

IMG_5544.jpeg

IMG_5541.jpeg

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, FanSub napisał:

Stuff,  a ten 5w40 to zalali Tobie w serwisie na przeglądzie?  W najgorszym razie max. 0w40 byłby wystarczający,  nawet przy ostrej jeździe.  Szkoda silnika i przepalonego paliwa.

Po 2 latach jazdy na 0W20 (jak dobrze pamiętam) wymieniłem na 5W30 i faktem jest, że więcej pali. Na kolejnym przeglądzie zmienimy na 0W40 (lub 0W30), już minie gwarancja i nie będą robili problemów w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5W30 Millersa polecili mi w ASO polecanym na DŚ :) i go sie trzymam

max temp oleju miałem 124 stopnie okolice przełaczy Stelvio @Snuff twoje spalanie to miód na moje serce :)

 

A co do trasy "A6"  Szczecin Gdańsk ... niedawno przerabiałem ... Szczecin - Koszalin/Kołobrzeg bajka (pomijam już obwodniece Szczecina ale Koszalin - Gdańsk ... "ile dał bym by zapomnieć ..."

 

Edytowane przez orm
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, orm napisał:

5W30 Millersa polecili mi w ASO polecanym na DŚ :) i go sie trzymam

max temp oleju miałem 124 stopnie okolice przełaczy Stelvio @Snuff twoje spalanie to miód na moje serce :)

 

A co do trasy "A6"  Szczecin Gdańsk ... niedawno przerabiałem ... Szczecin - Koszalin/Kołobrzeg bajka (pomijam już obwodniece Szczecina ale Koszalin - Gdańsk ... "ile dał bym by zapomnieć ..."

 

Nie za duża ta temp.oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2020 o 18:10, orm napisał:

a tak nanpowaznie to fajnym testm byla subariada west @Zyzol popraw mnie jak mnie pamiec jie myli moja impreza 2.0 z calej trasy miala 7.7 srednie i to bylo najnizsze potem byl outback 8.2 potem xv 1.6 i 2.0, xt i na koncu @marhof marcin ile miales na sti ? ale pamietam ze sie cieszylae ze tak malo :)

 

Patrzę na wykresy z fuelio z tamtego okresu i wychodzi coś koło 11 litrów. Jak na warunki uważam, że wyszło świetnie :D

 image.png.ea3db72aeaf31f0df33d2cd430d84335.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2020 o 22:27, Snuff napisał:

Po 2 latach jazdy na 0W20 (jak dobrze pamiętam) wymieniłem na 5W30 i faktem jest, że więcej pali. Na kolejnym przeglądzie zmienimy na 0W40 (lub 0W30), już minie gwarancja i nie będą robili problemów w ASO.

dziwne bo ja pomiędzy 0w20,  5w30 a obecnym 0w40 nie widzę żadnej różnicy w spalaniu. Być może silniki na DI są bardziej czułe na lepkość oleju . 

Wymiana na 0w30 czy 0w40  nic nie zmieni w kwestii spalania w porównaniu do 5w30. Chodzi o lepkosc oleju w 100st C . W przypadku 0w30 powinna byc taka sama jak przy 5w30 a w przypadku 0w40 taka sama jak przy 5w40. Oleje z 0w lepiej płyną w niskich temp i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karas napisał:

dziwne bo ja pomiędzy 0w20,  5w30 a obecnym 0w40 nie widzę żadnej różnicy w spalaniu. Być może silniki na DI są bardziej czułe na lepkość oleju . 

Wymiana na 0w30 czy 0w40  nic nie zmieni w kwestii spalania w porównaniu do 5w30. Chodzi o lepkosc oleju w 100st C . W przypadku 0w30 powinna byc taka sama jak przy 5w30 a w przypadku 0w40 taka sama jak przy 5w40. Oleje z 0w lepiej płyną w niskich temp i tyle

Dlatego chciałem na pierwszym przeglądzie wymienić na 0w30, takie jak jest w ofercie Subaru...ale odbiłem się od ściany, bo ASO twierdziło, że tylko 0w20 ew. 5w30 czyli takie jakie jest w manualu i koniec. Inaczej utrata gwarancji i takie tam. Poprosiłem o 5w30, pan mechanik nie przeczytał jednak i dostałem 0w20, na drugim przeglądzie się udało :D Jak skończy się gwara to zaleję 0w30(40), ale czy to będzie coś z oferty Subaru czy inne logo, przemyślę to. Co do zwiększonego spalania, być może w tym roku mam cięższą nogę :P

 

2 godziny temu, peteres napisał:

Widzę, że kolega spożywa nawet napoje z pomarańczową etykietą. Przypadek?;)

Jak bym miał e-boxera z niebieskimi przeszyciami, to by znalazł się tam niebieski Oshee :D 

a tak na poważnie, pomarańczowy akurat mi smakuje i nie jest tak słodki jak niebieski.

 

Dzisiaj znowu lecę do Gdańska, sprawdzę ile spali na spokojnej jeździe, tak do 140 (bez szaleństw, jak ostatnio).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Snuff napisał:

Dlatego chciałem na pierwszym przeglądzie wymienić na 0w30, takie jak jest w ofercie Subaru...ale odbiłem się od ściany, bo ASO twierdziło, że tylko 0w20 ew. 5w30 czyli takie jakie jest w manualu i koniec. Inaczej utrata gwarancji i takie tam.


Ja po pierwszych kilku tysiącach km zalałem w ASO 0W30. Oczywiście straszyli mnie tak jak Ciebie. Teraz silnik ma coś koło 40 kkm. Może się nie rozsypie do końca gwarancji, której wg ASO już nie mam.

 

W OBK zalałem na początku 0W40 i przy 90kkm silnik był jak nowy - nie brał grama oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Karas napisał:

dziwne bo ja pomiędzy 0w20,  5w30 a obecnym 0w40 nie widzę żadnej różnicy w spalaniu. Być może silniki na DI są bardziej czułe na lepkość oleju . 

Wymiana na 0w30 czy 0w40  nic nie zmieni w kwestii spalania w porównaniu do 5w30. Chodzi o lepkosc oleju w 100st C . W

W moim przypadku przejście z M1 5w-30 na M1 0w40 spowodował trochę większe zużycie paliwa, podwyższenie temperatury oleju w porównywalnych warunkach pracy, ale jednocześnie wyciszenie silnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna dawka informacji o spalaniu.
Trasa Szczecin-Gdańsk, do Koszalina na spokojnie, tempomat 150-155 (140 nie dało rady jechać, hamowanie, przyspieszanie), później na Kartuzy - średnia wyszła 80 km/h, spalanie 9,1 l/100.
W powrotną drogę (za namową rodzinki :censored:) pojechałem na Starogard G., Chojnice, Wałcz. Droga niby dobra, ale nie lubię takiej jazdy...co rusz ograniczenia prędkości, zakazy wyprzedzania, taka jazda na gumkę od gaci była. Za Człuchowem w dodatku wypadek czy drzewo powalone, no i trzeba było szukać objazdu przez lasy i wsie. Wyszło 5,5 godz. jazdy, średnia 71 km/h, a spalanie...6,7 l/100 :D

 

Mimo wszystko wolę opcję > 9 l/100 ;) 

 

spalanie.jpg

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...