Jump to content

kingston70

Nowy
 • Content Count

  39
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutralny

About kingston70

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. kingston70

  XV birze olej

  Dzisiaj wymieniłem po10tyś.przeb.0w20eneos jak w serwisie.Moje spostrzeżenia olej przepracowany jak na ten PRZEBIEG.I teraz moje teorie... budowa miski olejowej i przechodzące wydechy okalające nagrzewają szybciej olej w misce.Jak ktoś widział z kanału wie o czym myśle. Na krótkich trasach temp.oleju ok,zwłaszcza w niskich temp.Latem nie koniecznie.Myśle że to wpływa na olej, zwłaszcza że0w20 ma niski TBN5.1 i latem dużo na wskaźniku oleju przy szybkiej jeździe na dłuższych trasach i temp.swoje robi.Ale to tylko moje teorie.
 2. Witam.Czy ktoś samodzielnie wymieniał olej?Czy samemu można ogarnąć temat? Jeśli tak to proszę o szczegóły, jak,ile,jaki?.
 3. kingston70

  XV birze olej

  Benzyny nie wyczułem.Zapach dziwny, wygląda na przepracowany. Może 15 tyś jak na eneos to za dużo?
 4. kingston70

  XV birze olej

  Dzięki,może jestem przewrażliwiony.Jak pamiętam to po wymianie na bagnecie było dużo mniej powyżej górnej kropki niż teraz.Musze częściej sprawdzać.
 5. kingston70

  XV birze olej

  Właśnie odessałem nadmiar ok 0.5l.Zapach jak od kosiarki.
 6. kingston70

  XV birze olej

  Zostało 5 tyś.do wymiany.Wymienie i będę obserwował. Jak się powtórzy to zgłoszę na przeglądzie przy60tyś.Taki mam plan.
 7. kingston70

  XV birze olej

  Nie bierze, przybyło go po 10tyś.przebiegu.
 8. kingston70

  XV birze olej

  Chodzi o rurę wydech? Jeśli tak to jest czyściutko.Nie kopci,silnik pracuje ok.
 9. kingston70

  XV birze olej

  To chyba wezmę te pomidory. To fakt wlewają ciut więcej, ale teraz po przejechaniu 10tyś jest jeszcze więcej. Po tym przebiegu zawsze stan wracał do normy tzn.poniżej górnej kreski.
 10. kingston70

  XV birze olej

  Jest na rówym w garażu, bagnet do końca,nadmiar po obu stronach. Zawsze tak sprawdzałem i było ok. Szykuje się do wymiana.
 11. kingston70

  XV birze olej

  Witam. A co powiecie jak w silniku przybyło oleju.10tyś przejechane i sporo panad górną kropkę. Silnik 2.0i 156KM,od wymiany do wymiany może 1mm w dół na bagnecie jak do tej pory.Dziś spore zaskoczenie, myślę że się rozcieńczył paliwem.Czy w Benz to możliwe?
 12. Sprawdziłem olej w silniku xv 2.0i.Przejechane 10tyś.i tu zaskoczenie na bagnecie ponad stan.Zawsze było poniżej górnej kreski. Możliwe żeby się rozcieńczył paliwem? Przecież to nie diesel.
 13. kingston70

  XV 2.0 e-Boxer

  Dobrze też jest sprawdzić specyfikację oleju. Oprócz podstawowych oznaczeń np. 5w30 ma jeszcze kilka parametrów na które nie każdy zwraca uwagę.
 14. kingston70

  E-Boxer

  U mnie w2.0xv wymieniłem w trzecim roku. Miałem trochę obaw, ale udało się samemu ogarnąć temat.
 15. Dla diesla temp.otoczenia przy odpalaniu ma duże znaczenie, nawet jak jest w 100%sprawny.
×
×
 • Create New...