Skocz do zawartości

Spalanie XV II


Blixten

Rekomendowane odpowiedzi

Maluch dostawał 3x8 czyli 24 ltr na miesiąc. 36 litr było do "dużego Fiata". Czasem na wakacje te przydziały były zwiększane odpowiednio do 3x10 i 3x15 ltr na miesiąc. Pamiętam jeszcze te czasy!

 

Jeśli chodzi o moje "osiągi" to przypominam, że na odcinku testowym dom-praca-dom jeżdżę sam a każdy kto ma samochód z deficytem mocy pod maską wie jak ważne są dodatkowe kilogramy. No i jeżdżę wolno (95-100 km/godz, żeby mnie ciężarówki nie wyprzedzały) i na tempomacie (ustawienie komfort), który lepiej wie jak przyspieszać i zwalniać niż ja. Mógłbym na S-ce jechać szybciej i czasem tak jeżdżę gdy np. trzeba wyprzedzić kilka ciężarówek, jadę 110-125 (cały czas na tempomacie) i daje mi to 5 minut oszczędności czasu i około 0,5 ltr/ 100km paliwa spalonego więcej.

 

Testuję też wskazania wskaźnika paliwa, do kalibracji. Jednak niewiele mam na ten temat do powiedzenia po trzech tankowaniach. Rzeczywiste spalanie wychodzi o około 3,5% większe niż średnie wskazane przez wskaźnik paliwa XV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szürkebarát napisał:

Maluch dostawał 3x8 czyli 24 ltr na miesiąc. 36 litr było do "dużego Fiata". Czasem na wakacje te przydziały były zwiększane odpowiednio do 3x10 i 3x15 ltr na miesiąc. Pamiętam jeszcze te czasy!

 

Fakt, niemniej z racji pracy (rozjeżdżona) miałem "przywilej" kartek do "malucha" jak do "dużego Fiata" :) Teraz to chyba byłbym określany jako "rosortowe dziecko"... ;)

I tak posiłkowałem się paliwem lotniczym od chłopaków "sprzedających" benzynę lotniczą z jednostki wojskowej (oktan 130, biała), była takowa w czasach, gdy generalicja Dowództwa Wojsk Lotniczych stacjonowała w Poznaniu i latała do Wawy z wojskowej części Ławicy. Teraz ani paliwa, ani armii... :( Lotniczą mieszało się z oktanem 78 i "maluch" latał w powietrzu. A mieszać trzeba było, żeby te 130 oktanów (robocze, nie laboratoryjne) nie wypaliło zaworów. Ehhh... jak mój "maluch" jeździł... W pewnym momencie miałem w piwnicy 2 beczuszki 200l każda wysokooktanowej. Gdyby sąsiedzi wiedzieli :)

 

W Wlkp. (czyli z dużym prawdopodobieństwem następny Zlot) paliwo na Orlenie 4,65-4,75 - tankowanie w ub. sobotę. Wawa się ceni.

Edytowane przez nohol
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Blixten said:

Moje spalanie S7 Gdańsk  => W-wa Bielany wyniosło 7,6 , prędkości przepisowe. Drogie paliwo tu macie: 4,92. Tak tu się wita gości ?? ;)

Zapraszam na Ursynów. Tu ostatnio placilem 4,75 na CircleK.

Edytowane przez peteres
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spalanie S7 Gdańsk  => W-wa Bielany wyniosło 7,6 , prędkości przepisowe. Drogie paliwo tu macie: 4,92. Tak tu się wita gości ?? 

Przyjedź do Szczecin, u nas na Orlenie 4,83

Jutro Sz-Gdańsk, 2 osoby...ciekawe ile wyjdzie? Tam gdzie będzie można, to raczej będzie 140+ ...wiem, wiem przepisy mówią inaczej

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blixten napisał:

Moje spalanie S7 Gdańsk  => W-wa Bielany wyniosło 7,6 , prędkości przepisowe. Drogie paliwo tu macie: 4,92. Tak tu się wita gości ?? ;)

Zajechałeś na "moje" Bielany bez przepustki i jeszcze wybrzydzasz?! Szaleńcza odwaga albo i brawura :D a cena zawiera opłatę miejscową, nazywaną jeszcze gdzie nie gdzie klimatyczną :D

3 godziny temu, nohol napisał:

 

Fakt, niemniej z racji pracy (rozjeżdżona) miałem "przywilej" kartek do "malucha" jak do "dużego Fiata" :) Teraz to chyba byłbym określany jako "rosortowe dziecko"... ;)

(...)

W Wlkp. (czyli z dużym prawdopodobieństwem następny Zlot) paliwo na Orlenie 4,65-4,75 - tankowanie w ub. sobotę. Wawa się ceni.

Resortowi ojcowie albo mamy i ich "rozjeżdżone" dzieci dostawali (jednorazowe albo wielorazowe) kartki o nominale 15 ltr albo 30 ltr i jeśli kartka nie była zasmarowana datą wydania i numerem rejestracyjnym to można było ją wymienić (nielegalnie!) na zwykłe kartki bo w odróżnieniu od zwykłych kartek nie miała daty ważności. Były też kartki z nadrukiem R, tzw. erki... Tylko dla mocno wtajemniczonych.

 

Ja kilka dni temu tankowałem w Warszawie (nie na Bielanach) na BP, E5 :D po 4,76 zł za ltr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Snuff napisał:

gdzie będzie można, to raczej będzie 140+ ...wiem, wiem przepisy mówią inaczej

Dobrze, że mnie tam jutro nie będzie :D

 

Przepisy, jak mnie kiedyś przekonano, służą przede wszystkim do utrzymania płynności ruchu. Bezpieczeństwo, z ich użyciem, jest pochodną płynności ruchu. :D

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że mnie tam jutro nie będzie
 
Przepisy, jak mnie kiedyś przekonano, służą przede wszystkim do utrzymania płynności ruchu. Bezpieczeństwo, z ich użyciem, jest pochodną płynności ruchu.

Zapewniam, nikomu na zderzaku nie będę siedział...skodą nie jadę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Szürkebarát said:

Wracając do odwagi to w W i okolicach krąży dowcip. Podobno w teraz tramwaju lepiej jest przyjęte gdy ktoś głośno pierdnie niż cicho zakaszle...

Potwierdzam. Jadac dzisiaj metrem zakręciło mi się w nosie i prawie połowa wagonu spojrzała wymownie w moim kierunku^_^

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obciążony samochód? PS. To może być @Blixten bo obok stoi Mazda...

Też tak pomyślałem...Mazda i XV

Co do trasy, to 2 osoby + 2 walizki i 2 red bulle zużycie wg kompa od domu do domu, więc toczenie po mieście też uwzględnione

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Tak, to moje, jak tu trafiłeś ? 

Przyjechaliśmy w odwiedziny do synusia ...tzn. chciałem sprawdzić spalanie ma trasie (żeby nie było OT ) no to teraz fota z cyklu „tańcowały dwa XV-y” musi być !

Wracając do spalania, to muszę zaznaczyć, że mocno wiało na trasie.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciliśmy, Gdańsk-Szczecin na nawigacji omijając Sopot itp. (wyjechaliśmy chyba w Luzino), od Koszalina na tempomacie 140km/h, ale później 130-125 ze względu na pogodę, wiało nieźle a deszcz dawał tak, że wycieraczki nie nadążały zbierać :angry: Wyszło 8,8 l/100, śr.prędk. 75km/h. Generalnie widać, że tempomat trzyma wyższe obroty niż na manualu. 

Przy okazji strzeliłem fotkę jakiegoś XV na gdańskich tablicach ;), dziewczyny się chichrały, że cykam fotkę samochodu w garażu, a nie "lasek" na promenadzie :facepalm:

 

IMG_3793.jpg

IMG_3794.jpg

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w tych workach, w kącie to coście tam zrzucili, chyba nie poćwiartowane... zwłoki?! W ogóle to ja przepraszam, pytania nie było :hi: "Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się. Zarobiony jestem".

PS. Mogłem mieć takiego czarnego 2.0i MY2018 z przebiegiem 12kkm ale poprzedni samochód był czarny i z przyciemnionymi szybami i już wystarczy mi czarnych samochodów.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w tych workach, w kącie to coście tam zrzucili, chyba nie poćwiartowane... zwłoki?! W ogóle to ja przepraszam, pytania nie było :hi: "Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się. Zarobiony jestem".
PS. Mogłem mieć takiego czarnego 2.0i MY2018 z przebiegiem 12kkm ale poprzedni samochód był czarny i z przyciemnionymi szybami i już wystarczy mi czarnych samochodów.

W worku zostały dziewczyny co się chichrały a ja pojechałem sam na promenadę.
To nie czarny tylko dark grey , ale fotka wyszła jak czarny.
Co do spalania, to wychodzi taniej w stronę Gdańska , więc następnym razem pojadę i zostanę waha też tańsza w 3mieście.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, bmbm napisał:

Czarny najlepszy. :ok:

Mój Ice Silver Szary Mnich właściwie się nie brudzi :ok:

10 minut temu, Snuff napisał:

W worku zostały dziewczyny co się chichrały emoji2.png a ja pojechałem sam na promenadę.
Co do spalania, to wychodzi taniej w stronę Gdańska , więc następnym razem pojadę i zostanę emoji2.png waha też tańsza w 3mieście.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Gdy dowiem się jak je się z tych worków wypakowuje, po powrocie z promenady, to może i ja coś takiego zastosuję :biglol:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Szürkebarát napisał:

A w tych workach, w kącie to coście tam zrzucili, chyba nie poćwiartowane... zwłoki?!

 

No właśnie, nie fajnie to wygląda. Sterta opon, innych śmieci, na środku plama oleju, okruchy zbitej szyby zamiecione pod ścianę. .... :toobad:

To miejsce wynajmuje jakiś młody mafiozo, parkuje tam swoje stare czarne BMW turbo diesel :facepalm:

Mówię Ci, patologiczna dzielnica :biglol:

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję skorzystać z rozwiązania jakiego użył Gustaw Holoubek, gdy do restauracji nawiedzanej przez aktorów wszedł Jan Himilsbach i obrzuciwszy wzrokiem towarzystwo wypowiedział "Inteligencja - wypierdalać!". Na to Holoubek, wstał od stolika i oznajmił "Nie wiem jak państwo ale ja - wypierdalam".:lol:

  • Super! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szary Mnich utrzymuje średnie spalanie 7,0 ltr/100km według wskaźnika i 7,19 ltr/100 km według liczydła dystrybutora i wskazania przejechanego dystansu. Parametry jazdy takie same choć w W zdecydowanie mniejsze korki, właściwie ich już nie ma. Tankowałem w W na Lotosie na Wisłostradzie, po 4,23 za litr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...