Skocz do zawartości

Spalanie XV II


Blixten

Rekomendowane odpowiedzi

Spalanie w trasie na oponach typu AT.

1. Gdańsk - Olkusz. Na pustej A1 przy 145 km/h na tempomacie :11l/100km. Cała trasa: 9,8l/100km.

2. 180km jazdy w dość ciężkim terenie: 14l/100km

3. Powrót, Częstochowa - Gdańsk, tempomat na A1 135km/100km. Spalanie  z całej trasy: ~9l/100km.

Średnia z całości (1150km) ~10l/100km. Szum opon AT przy 140-150 km/h akceptowany, subiektywnie nieco większy niż na szosowych.

Powyższe dane są z komputera, kalkulator każę doliczyć jeszcze 0,5l ;)

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, @daro napisał:

Ciekawe. U mnie przy pierwszej części trasy, sam teren, ok. 60 km wyszło 16,6l/100km emoji52.png

U mnie to jest średnia z 2 dni, wczoraj kilka przelotów asfaltami się trafiło.

 

16 minut temu, aflinta napisał:

Jazda jeździe nierówna. Teren czy jazdę po torze liczyłbym w motogodzinach :)

Jest zabawa - jest i wir w baku :D

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, @daro napisał:

Ciekawe. U mnie przy pierwszej części trasy, sam teren, ok. 60 km wyszło 16,6l/100km emoji52.png

 

U mnie podobnie (w terenie) bo późniejszy dojazd na nocleg i spadło do 11-12l/100km. Niestety piętnastka dorobiła się jakże szlachetnych ale jednak rys... przez duże R, chyba wkrótce poleci jakaś konkretna folia, bo jednak odrobinkę niebieskiego żal. @keyman jak z tym u ciebie (pytam przez ofoliowanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie (w terenie) bo późniejszy dojazd na nocleg i spadło do 11-12l/100km. Niestety piętnastka dorobiła się jakże szlachetnych ale jednak rys... przez duże R, chyba wkrótce poleci jakaś konkretna folia, bo jednak odrobinkę niebieskiego żal. @keyman jak z tym u ciebie (pytam przez ofoliowanie)
Boję się umyć ;)
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, moominko napisał:

chyba wkrótce poleci jakaś konkretna folia, bo jednak odrobinkę niebieskiego żal

popatrz na 3M o grubosci 200 mikro, ewentualnie na bogato taka co się sama wulkanizuje pod wplywem ciepla (mysle zeby ja u Siebie za jakis czas zapodać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, keyman napisał:

Boję się umyć ;)

Ja już w sobotę słyszałem jak się ładnie rysuje... dzisiejsze mycie ujawniło skalę ;) większość mam nadzieję zniknie, ale kilka pewnie zostanie... do malowania & foliowania. U Ciebie na białym pewnie ledwo co będzie widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, _akir_ napisał:

popatrz na 3M o grubosci 200 mikro, ewentualnie na bogato taka co się sama wulkanizuje pod wplywem ciepla (mysle zeby ja u Siebie za jakis czas zapodać)

Będę szukał, pewnie w jakimś dziwnym kolorze bo ja generalnie jestem [autocenzura]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Warszawa- Gdynia drogą 7 i S7. Najpierw masakraka aż za Mławę, bo dwa wypadki, po tem relaksik 120-140 aż do Pasłęka. Tam, przed ostatnim węzłem, najechał na mnie w trakcie wyprzedzania gdy miałem ze 140 - psychopata. Psychopata nadjechał prawym pasem z taką prędkością, że ledwo zdążyłem zobaczyć go w lusterku, a on (ona?) widząc że nie już wbije się między mnie a wyprzedzany samochód wyje... na prawo na pas dojazdowy i pooojechał wzbijając tuman kurzu z pobocza! Rejestracja z GB, auto chyba Passat. Potem większa lub mniejsza maskaraka od wjazdu na obwodnicę 3miasta aż do celu niedaleko Gdyni Głównej. W sumie 7,9 ltr/100 km, auto średnio obciążone. Temperatura oleju sięgnęła 105 stopni C ale na zewnątrz było koło 31.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, aflinta napisał:
11 godzin temu, keyman napisał:

Powyższe dane są z komputera, kalkulator każę doliczyć jeszcze 0,5l ;)

Czemu sobie nie skalibrujesz? To jedna prośba w serwisie przy przeglądzie (trzeba im podać o ile % przekłamuje).

Ja mam już kilkanaście sprawdzeń, wychodzi około 4%. Do kolejnego przeglądu mam około 1500 km, czyli jeszcze dwa tankowania, poproszę przy okazji o skalibrowanie. Oczywiście korzystam z arkusza podrzuconego tu przez... Do licha, zapomniałem! :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Wybaczcie że podepnę się pod temat dotyczący drugiej generacji XV ale jeżeli silnik 2.0 jest w miarę porównywalny dla obu wersji to ostatnio swoim XV I (manual) zrobiłem wynik który kompletnie mnie zaskoczył:

- trasa z Doliny Chochołowskiej do Krakowa, ruch spory jak zwykle ale bez korków, w aucie 2 osoby tylko... i wyszło mi 5.5l na trasie. 

Jazda spokojna ale bez ekodrivingu, nie nastawiałem się na bicie rekordów dolnych widełek spalania.

Wiadomo, w tą stronę z górki ale mimo wszystko jestem mega zaskoczony (1.9 TDI też w AWD coś do koło 6l udawało mi się schodzić).

Btw, fajna sprawa - na fragmencie nowej zakopianki tam gdzie teraz ruch jest jednym pasem z ograniczeniem do 70km/h udało mi się chyba 4 albo 5km jechać na samym hamowaniu silnikiem (nawet jak sobie to policzę to zaoszczędziłem koło 0.3l na tym czyli ~1.5zł :) ) - to najdłuższy fragment jaki udało mi się przejechać w ten sposób do tej pory :puchar:

Duzy plus dla autka :ok:

Edytowane przez jakubeczko
  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przy okazji przejechanych 35kkm powrót do wątku spalanie. Jazda była specjalnie emerycka, żeby zobaczyć czy da się zepchnąć XV poniżej 6 litrów choć na esce jechałem normalnie. Auto obciążone tylko mną i kilkudziesięcioma kilogramami rozmaitych gratów.473200804_DSC_15111.thumb.JPG.d5316c20550a2abb5dde3478b589c6a2.JPG

 

DSC_1510[1].JPG

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten prędkościomierz wyskalowany do 240 to taki żarcik producenta. :biglol:

A spalanie zacne. Mam okazję czasami pokręcić się pierwszą generacją (2.0) po mieście to poniżej 10 ltr nie chce zejść.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od profilu trasy - miasto miastu nierówne, a nawet w obrębie tego samego miasta mogą być trasy trudne (korki) i łatwe (obrzeża, zabudowa jednorodzinna). U mnie zależnie od pory roku auto wciąga średnio od 9,4 wiosna-jesień do 11,2 zimą (a mam elektryczną grzałkę w bloku silnika więc tak zupełnie na zimno nie startuje). Trasy mam dosyć krótkie 4-5km, z niewielką ilością korków, ale sporo progów zwalniających i skrzyżowań. Do centrum miasta jeżdżę bardzo rzadko. Jazda przelotowymi drogami bez korków z pewnością obniżyłaby średnie spalanie jeszcze bardziej (czasem jadę obwodnicą i tam doskonale to widać).

 

Natomiast poza miastem regularnie robię 6,5 litra na trasie Kraków - Skoczów - Kraków (niezależnie od pory roku) z w konfiguracji 2+2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, aflinta napisał:

Wczorajsza trasa Bielsko-Biała - Kraków pokonana lokalnymi drogami z normalną prędkością (średnia z całej trasy to 60km/h) i w miarę płynnie zaowocowała wynikiem 5,5l/100 km :) 

 

:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, GREGG napisał:

 

:o

A jechałem zupełnie normalnie, tak jak Skoczów - Kraków mam 6,5l/100km tylko tym razem z ciekawości zresetowałem licznik na ostatnich pięciu kilometrach S52 (w Bielsku) zanim wpadłem na zwykłą drogę 52, więc odpadła mi ekspresówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...