Jump to content

kingston70

Nowy
 • Content Count

  46
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kingston70

 1. Wymieniłem przednie tarcze +klocki hamulcowe. Przebieg 60tyś.Przełożone przy okazji koła letnie. Kłania się tył do wymiany(klocki) ale elektrycznym ręczny robi problem. Może ktoś doradzi jak bez kompa ogarnąć temat. Pacjent xv.
 2. Jaki płyn zalałeś do napędów?
 3. Tak z czystej ciekawości czy robiliście takie wymiany samemu.?Tak dla własnej satysfakcji.Czy raczej nie warto się trudzić i zlecić wymianę.
 4. Dzięki,wszystko teraz jasne.
 5. To w takim razie jak zalać olej do przedniego dyferka, skoro nie ma żadnego bagnecika lub czegoś podobnego.Mowa o xv z cvt.
 6. Wnioskuję że zależy to od rodzaju skrzyni po przewertowaniu forum.W manualu jest wspólny olej i tu jest chyba prościej z wymianą.W automacie jest osobno olej dla skrzyni i dla dyfra,jeśli tak można powiedzieć.Tu zaczynają się schody bo nie widzę żadnych bagnetów po pomiaru ewentualnie do wlania oleju.
 7. Witam. Więc jak to jest z tym olejem w przednim dyfrze,bo już teraz to nie kumam. Jeśli dyfer jest zatopiony w oleju że skrzyni to jakim cudem wymieniasz tylko w dyfrze?
 8. kingston70

  XV birze olej

  Dzisiaj wymieniłem po10tyś.przeb.0w20eneos jak w serwisie.Moje spostrzeżenia olej przepracowany jak na ten PRZEBIEG.I teraz moje teorie... budowa miski olejowej i przechodzące wydechy okalające nagrzewają szybciej olej w misce.Jak ktoś widział z kanału wie o czym myśle. Na krótkich trasach temp.oleju ok,zwłaszcza w niskich temp.Latem nie koniecznie.Myśle że to wpływa na olej, zwłaszcza że0w20 ma niski TBN5.1 i latem dużo na wskaźniku oleju przy szybkiej jeździe na dłuższych trasach i temp.swoje robi.Ale to tylko moje teorie.
 9. Witam.Czy ktoś samodzielnie wymieniał olej?Czy samemu można ogarnąć temat? Jeśli tak to proszę o szczegóły, jak,ile,jaki?.
 10. kingston70

  XV birze olej

  Benzyny nie wyczułem.Zapach dziwny, wygląda na przepracowany. Może 15 tyś jak na eneos to za dużo?
 11. kingston70

  XV birze olej

  Dzięki,może jestem przewrażliwiony.Jak pamiętam to po wymianie na bagnecie było dużo mniej powyżej górnej kropki niż teraz.Musze częściej sprawdzać.
 12. kingston70

  XV birze olej

  Właśnie odessałem nadmiar ok 0.5l.Zapach jak od kosiarki.
 13. kingston70

  XV birze olej

  Zostało 5 tyś.do wymiany.Wymienie i będę obserwował. Jak się powtórzy to zgłoszę na przeglądzie przy60tyś.Taki mam plan.
 14. kingston70

  XV birze olej

  Nie bierze, przybyło go po 10tyś.przebiegu.
 15. kingston70

  XV birze olej

  Chodzi o rurę wydech? Jeśli tak to jest czyściutko.Nie kopci,silnik pracuje ok.
 16. kingston70

  XV birze olej

  To chyba wezmę te pomidory. To fakt wlewają ciut więcej, ale teraz po przejechaniu 10tyś jest jeszcze więcej. Po tym przebiegu zawsze stan wracał do normy tzn.poniżej górnej kreski.
 17. kingston70

  XV birze olej

  Jest na rówym w garażu, bagnet do końca,nadmiar po obu stronach. Zawsze tak sprawdzałem i było ok. Szykuje się do wymiana.
 18. kingston70

  XV birze olej

  Witam. A co powiecie jak w silniku przybyło oleju.10tyś przejechane i sporo panad górną kropkę. Silnik 2.0i 156KM,od wymiany do wymiany może 1mm w dół na bagnecie jak do tej pory.Dziś spore zaskoczenie, myślę że się rozcieńczył paliwem.Czy w Benz to możliwe?
 19. Sprawdziłem olej w silniku xv 2.0i.Przejechane 10tyś.i tu zaskoczenie na bagnecie ponad stan.Zawsze było poniżej górnej kreski. Możliwe żeby się rozcieńczył paliwem? Przecież to nie diesel.
 20. kingston70

  XV 2.0 e-Boxer

  Dobrze też jest sprawdzić specyfikację oleju. Oprócz podstawowych oznaczeń np. 5w30 ma jeszcze kilka parametrów na które nie każdy zwraca uwagę.
 21. kingston70

  E-Boxer

  U mnie w2.0xv wymieniłem w trzecim roku. Miałem trochę obaw, ale udało się samemu ogarnąć temat.
 22. Dla diesla temp.otoczenia przy odpalaniu ma duże znaczenie, nawet jak jest w 100%sprawny.
 23. Czy da się samemu wymienić?Znajomy macher powiedział że nie da się cofnąć tłoczka(jak z przodu).Oco chodzi?Zbliża się60tyśkm i chcę samemu ogarnąć temat. Jakieś sugestie, pęde wdzięczny.
 24. kingston70

  Spalanie XV II

  Nie za duża ta temp.oleju?
 25. Mój sposób żeby nie waliło mokrą szmatą z klimy jest prosty, przed wyłączeniem silnika już wcześniej ją wyłącz sam nawiew ją osusza i po sprawie.Upierdliwe to ale działa.
×
×
 • Create New...