Skocz do zawartości

Spalanie XV II


Blixten

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Rok z Bagien napisał:

Proponuję obrać kierunek na Outbacka. Na wyjazdy jakiś większy box na dach i heja.....

PS. Jeździłeś już nowym Outbackiem?

 

Tak, Highlander pomógł nam szybko dojrzeć do formuły kombi z dużym prześwitem, napędem 4x4 + box na dłuższe wycieczki. 

Na liście aut do sprawdzenia pozostały już tylko dwa: Outback oraz inne kombi o podobnych właściwościach i ... na 100% nie jest to auto Niemieckie ;) 

Właśnie pracuję nad dealerem Subaru żeby dostać Outback'a dłużej niż na "godzinę".  

Pozdrawiam :) 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blixten napisał:

Outback oraz inne kombi o podobnych właściwościach i ... na 100% nie jest to auto Niemieckie ;) 

może czeskie :mrgreen:

Sprawdz nową crv'ke. Niby suv ale miejsca jak w kombi, pozycja za kierownicą jak w XV ( nie siedzisz wysoko jak na koniu jak np w forku tylko fajnie głęboko ) No i auto jest wielkie nie buja silnik całkiem dynamiczny

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2021 o 16:32, Blixten napisał:

i o dziwo nawet da się tym kolosem zaparkować.

 

To kozak parkingowy jesteś ;) Ja z uwagi na gabaryty nie chcę już takich dużych aut, bo parkowanie tym w mieście czy na parkingach podziemnych to męczarnia. Auto o długości XV jeszcze raczej wszędzie się zmieści. Dlatego niestety nowy OBK dla mnie odpada

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, GREGG napisał:

To kozak parkingowy jesteś ;)

Jaki tam Kozak ... zamykam oczy i jadę ;) 

Jeśli auto jest wyposażone we wszystkie wynalazki jak czujniki i kamery 360 stopni to praktycznie wszystkim można wjechać .... gorzej, że na ciasnych miejscach parkingowych nie ma jak z takiego auta wysiąść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie średnio wychodzi 9.2 l/100 km. Zrobiłem teraz 7tyś km po Albanii i Sardynii - autostrady + szuter. Jak żona jeździ do pracy nie przekraczając 110km/h pali 8l. 

Bardziej od spalania interesuje mnie temperatura oleju. Widziałem na wszystkich dołączonych zdjęciach dość niskie wartośći. Ja przy prędkości 140 km/h mam temperaturę silnika na poziomie 115-120 stopni przy tempeaturze powyżej 16 stopni na dworze.

Jak to u was wygląda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, LaBus napisał:

U mnie średnio wychodzi 9.2 l/100 km. Zrobiłem teraz 7tyś km po Albanii i Sardynii - autostrady + szuter. Jak żona jeździ do pracy nie przekraczając 110km/h pali 8l. 

Bardziej od spalania interesuje mnie temperatura oleju. Widziałem na wszystkich dołączonych zdjęciach dość niskie wartośći. Ja przy prędkości 140 km/h mam temperaturę silnika na poziomie 115-120 stopni przy tempeaturze powyżej 16 stopni na dworze.

Jak to u was wygląda ?

W upały w korkach miałem blisko 120, podobnie jest przy prędkościach autostradowych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Blixten napisał:

Jaki tam Kozak ... zamykam oczy i jadę ;) 

Jeśli auto jest wyposażone we wszystkie wynalazki jak czujniki i kamery 360 stopni to praktycznie wszystkim można wjechać .... gorzej, że na ciasnych miejscach parkingowych nie ma jak z takiego auta wysiąść. 

Właśnie po wczorajszym myciu odkryłem kolejne zadrapania na bokach Szarego Mnicha spowodowane ni mniej ni więcej tylko przez kogoś kto zaparkowawszy ciasno nie przejmował się że drzwi jego samochodu uderzają i skrobią po moim.

 

Na szczęście jakiś czas temu zmieniono przepisy budowlane i obecnie trzeba projektować szersze miejsca parkingowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Szürkebarát napisał:

Właśnie po wczorajszym myciu odkryłem kolejne zadrapania na bokach Szarego Mnicha spowodowane ni mniej ni więcej tylko przez kogoś kto zaparkowawszy ciasno nie przejmował się że drzwi jego samochodu uderzają i skrobią po moim.

 

Na szczęście jakiś czas temu zmieniono przepisy budowlane i obecnie trzeba projektować szersze miejsca parkingowe.

Współczuje. Nic mnie tak nie wnerwia, jak brak poszanowania cudzej własności i jeszcze większy brak wyobraźni. Dlatego zawsze parkuję na najbardziej oddalonych miejscach gdzie jest bardziej pusto lub wybieram parkowanie równoległe. Wiem, to dziwactwo, ale za często spotykały mnie takie historie, aby się denerwować.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, peteres napisał:

Współczuje. Nic mnie tak nie wnerwia, jak brak poszanowania cudzej własności i jeszcze większy brak wyobraźni. Dlatego zawsze parkuję na najbardziej oddalonych miejscach gdzie jest bardziej pusto lub wybieram parkowanie równoległe. Wiem, to dziwactwo, ale za często spotykały mnie takie historie, aby się denerwować.  

Niestety mam znikome możliwości wyboru miejsca do zaparkowania bo parkuję w Śródmieściu i bywa ze i 30 minut krążę zanim upoluję miejsce. I to właśnie podwyższa spalanie mojego XV II, żeby nie było że off topics. ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, radix99 napisał:

No i wróciło do normy. 200km miasto + 200km dróg pozamiejskich (bez A i S). 9,85 na setkę.

 

Z dużym ładunkiem jechałeś? Jak krążąc tygodniami od domu do miejsca pracy i z powrotem, pół na pół po eSce i mieście, a w mieście pół na pół w korkach i bez korków mam średnią 6,9 ltr/100 km. Jeżdżę w pojedynkę i wożę niewiele gratów w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szürkebarát napisał:

Z dużym ładunkiem jechałeś? Jak krążąc tygodniami od domu do miejsca pracy i z powrotem, pół na pół po eSce i mieście, a w mieście pół na pół w korkach i bez korków mam średnią 6,9 ltr/100 km. Jeżdżę w pojedynkę i wożę niewiele gratów w bagażniku.

Po mieście sporym, bo jeżdżę sam B)

Trasa była faktycznie z dodatkowym obciążeniem ok. 200-250kg, ale nie przekraczałem 80-tki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łódź - Krynica Morska (autobahna do zjazdu na Malbork, potem drogi lokalne): 6,4 l/100. 2 osoby i bagaż + klima.

Krynica Morska - Łódź (trasa, obciążenie + klima j.w.): 7,6 l/100. :rolleyes:

 

Skąd różnica? Wiatr? Jazda "pod górkę"? Bo prędkości przelotowe podobne....:huh:

Dane z kompa.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rok z Bagien napisał:

Łódź - Krynica Morska (autobahna do zjazdu na Malbork, potem drogi lokalne): 6,4 l/100. 2 osoby i bagaż + klima.

Krynica Morska - Łódź (trasa, obciążenie + klima j.w.): 7,6 l/100. :rolleyes:

 

Skąd różnica? Wiatr? Jazda "pod górkę"? Bo prędkości przelotowe podobne....:huh:

Dane z kompa.

 

Na A1 max przepisowe 140 km/godz czy "po emerycku" ;) ? No to w powrotnej drodze tylko jazda pod wiatr i "pod górkę" wyjaśnia ale nie podałeś średniej prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2021 o 20:03, Rok z Bagien napisał:

Łódź - Krynica Morska (autobahna do zjazdu na Malbork, potem drogi lokalne): 6,4 l/100. 2 osoby i bagaż + klima.

Krynica Morska - Łódź (trasa, obciążenie + klima j.w.): 7,6 l/100. :rolleyes:

 

Skąd różnica? Wiatr? Jazda "pod górkę"? Bo prędkości przelotowe podobne....:huh:

Dane z kompa.

 

2x 375km, dwie osoby i trochę bagaży. Styl jazdy podobny, czyli większość trasy 110-115km/h.

Czwartek: Lubin - Międzyzdroje, czyli 90% S-ki = 8,59 litra na 100km.

Niedziela: Międzyzdroje - Lubin = 7,15 litra na 100km.  

 

Kolejna moja relacja ze spalania pojawi się w jednym z dwóch przypadków. Albo zejdę poniżej osiągniętego dotąd minimum, czyli 6,77, albo przekroczę odnotowany maks, czyli 15,27 :huh:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2021 o 15:33, radix99 napisał:

No i wróciło do normy. 200km miasto + 200km dróg pozamiejskich (bez A i S). 9,85 na setkę.

 

Normy? ;) Tak się zastanawiam, w czym tkwią te różnice w naszych spalaniach?

Jeżdżę całorocznie na AT. Trasy mieszane to wynik 7,4-7,6l. Jak więcej miasta, "skacze" do 7,8-7,9l. 

Może tajemnica tkwi w operowaniu pedałem gazu? Nauczyłem się, że pedał gazu przy skrzyni CVT idzie do ok. 30% w podłogę, czyli jakieś 3-3,3k obrotów, auto idzie żwawo, nie wyje silnikiem, i, jak na moje odczucie, spala akceptowalnie.

 

A może mam popsuty komputer? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość dokładnym narzędziem pokazującym ile i w jakich warunkach pali nasze auto jest np. motostat.pl. 

Jest tylko jeden warunek - trzeba konsekwentnie wpisywać każde tankowanie - mi cierpliwości nie wsytarczyło na długo..... 

https://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/63309/cleanFilter/1 

;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, nohol napisał:

Normy? ;) Tak się zastanawiam, w czym tkwią te różnice w naszych spalaniach?

Jeżdżę całorocznie na AT. Trasy mieszane to wynik 7,4-7,6l. Jak więcej miasta, "skacze" do 7,8-7,9l. 

Może tajemnica tkwi w operowaniu pedałem gazu? Nauczyłem się, że pedał gazu przy skrzyni CVT idzie do ok. 30% w podłogę, czyli jakieś 3-3,3k obrotów, auto idzie żwawo, nie wyje silnikiem, i, jak na moje odczucie, spala akceptowalnie.

 

A może mam popsuty komputer? :)

 

Ja nie patrzę na wskazania komputera, tylko liczę po każdym tankowaniu. U mnie całościowa średnia z niecałych dwóch lat użytkowania XV, to 9,49 na setkę.

 

4 godziny temu, Blixten napisał:

Dość dokładnym narzędziem pokazującym ile i w jakich warunkach pali nasze auto jest np. motostat.pl. 

Jest tylko jeden warunek - trzeba konsekwentnie wpisywać każde tankowanie - mi cierpliwości nie wsytarczyło na długo..... 

https://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/63309/cleanFilter/1 

;) 

Ja akurat używam spritmonitor.de i wpisuję tam każde tankowanie... od 2006 roku, czyli od zakupu Imprezy (przed XV). Zresztą nie tylko każde tankowanie, ale praktycznie każdą złotówkę wydaną na auto :huh: Wcześniej miałem jakiś domowy arkusz kalkulacyjny i też notowałem, ale dla prawie wszystkich znajomych i rodziny, jestem po...walony.

 

 

Edytowane przez radix99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...