Skocz do zawartości

Spalanie XV II


Blixten

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.09.2021 o 23:52, radix99 napisał:

Ja nie patrzę na wskazania komputera, tylko liczę po każdym tankowaniu. U mnie całościowa średnia z niecałych dwóch lat użytkowania XV, to 9,49 na setkę.

Tak też robię :), matematycznie pokrywa się z komputerem. Chyba, że daję się zmanipulować AI i matematykę dopasowuję do wskazań na cyferblacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Średnie spalanie z około 800 kilometrów. Głównie drogi krajowe i powiatowe; trochę autostrady. Prędkość max 120km/h- średnio 70-80km/h. XV 1.6 na podobnej trasie spala mi około 6,5-6,6L.20211002_124127.thumb.jpg.1017c69b5462587a6aba017580dd33e0.jpg

Edytowane przez KamilXV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KamilXV napisał:

Średnie spalanie z około 800 kilometrów. Głównie drogi krajowe i powiatowe; trochę autostrady. Prędkość max 120km/h- średnio 70-80km/h. XV 1.6 na podobnej trasie spala mi około 6,5-6,6L.20211002_124127.thumb.jpg.1017c69b5462587a6aba017580dd33e0.jpg

 

Co u Ciebie oznacza litera S obok wskazania położenia dźwigni biegów? U mnie nie ma czegoś takiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, aflinta napisał:

To nowy e-Boxer - ma dwa tryby pracy skrzyni, inteligentny emeryt [i] oraz subiektywnie szybki [s] ;)

 

"Subiektywnie szybki"- podnosze obroty i udaje WRX STI. 

Przy tym wyciu w czasie przyspieszania na prawdę ma się wrażenie że jest szybki 

Edytowane przez KamilXV
  • Super! 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie odczucia po dłuższych testach są takie, że [S] jest świetny do włączania się do ruchu, a do pozostałej jazdy ten tryb [I] był bardziej komfortowy, choć miałem wrażenie nieco bardziej gumowej reakcji napędu, szczególnie przy ruszaniu. Brakowało mi takiego złotego środka, czyli ruszanie jak w [S] o reszta jak w [I].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KamilXV napisał:

"Subiektywnie szybki"- podnosze obroty i udaje WRX STI. 

Przy tym wyciu w czasie przyspieszania na prawdę ma się wrażenie że jest szybki 

Subiektywnie szybkie jest Seicento mojej Teściowej. Jak prowadziłem pewnego razu to auto wydało mi się nawet szybkie - dopóki nie spojrzałem na licznik. ;):biglol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mechanik napisał:

Subiektywnie szybkie jest Seicento mojej Teściowej. Jak prowadziłem pewnego razu to auto wydało mi się nawet szybkie - dopóki nie spojrzałem na licznik. ;):biglol:

 

Po bezpośrednim porównaniu do 1.6 to nawet eBoxer jest szybki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starą koleiną czyli DK7+S7 na północ w sobotę i z powrotem w niedzielę. No i od razu obserwacja. Na S7 przy takim samym obciążeniu Szarego Mnicha i ludźmi i nie ludźmi i jazdą w taki sam sposób wyszło w kierunku: na północ 7,1 ltr/100 km; na południe 8,0 ltr/100km. Ja znam odpowiedź dlaczego tak wyszło. Ktoś, coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Szürkebarát napisał:

Starą koleiną czyli DK7+S7 na północ w sobotę i z powrotem w niedzielę. No i od razu obserwacja. Na S7 przy takim samym obciążeniu Szarego Mnicha i ludźmi i nie ludźmi i jazdą w taki sam sposób wyszło w kierunku: na północ 7,1 ltr/100 km; na południe 8,0 ltr/100km. Ja znam odpowiedź dlaczego tak wyszło. Ktoś, coś?

Grawitacja ? ;) 

Nie ? 

To moźe wiatr ? 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Blixten napisał:

Grawitacja ? ;) 

Też moc ale z innego przedziału skali. Po prostu wiatr, ten lekki wiatr z kierunków południowych wiejący od kilku dni. W sobotę jechałem z wiatrem, dzisiaj wracałem pod wiatr. To nie pierwszy raz kiedy zauważyłem, że spalanie w XV jest zależne od kierunku wiatru :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Szürkebarát napisał:

Też moc ale z innego przedziału skali. Po prostu wiatr, ten lekki wiatr z kierunków południowych wiejący od kilku dni. W sobotę jechałem z wiatrem, dzisiaj wracałem pod wiatr. To nie pierwszy raz kiedy zauważyłem, że spalanie w XV jest zależne od kierunku wiatru :D .

Z tego wynika, że przy bezwietrznej pogodzie Twój Mnich pali 7,55 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Blixten napisał:

Z tego wynika, że przy bezwietrznej pogodzie Twój Mnich pali 7,55 ;) 

Trochę, jakby to nazwać, popłynąłeś? 

 

Bo jak uśrednisz (albo i scałkujesz) gdy będę szedł Szarym Mnichem prawym albo lewym halsem? ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Szürkebarát napisał:

Trochę, jakby to nazwać, popłynąłeś? 

 

Bo jak uśrednisz (albo i scałkujesz) gdy będę szedł Szarym Mnichem prawym albo lewym halsem? ;)

Miałem na myśli sytuację gdy kompletnie nie ma wiatru, zero, nic.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj po raz pierwszy zobaczyłem na wyświetlaczu swojego XV mk.1 7 bez niczego, czyli 7,0 po przejechaniu ok. 120 km Wrzeszcz-Stare Czaple-Wrzeszcz (+trochę kręcenia się  wokół celu podróży). Żadnych autostrad i dróg szybkiego ruchu. Trzy osoby na pokładzie. Bez Bagażu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RedSasza napisał:

A ja dzisiaj po raz pierwszy zobaczyłem na wyświetlaczu swojego XV mk.1 7 bez niczego, czyli 7,0 po przejechaniu ok. 120 km Wrzeszcz-Stare Czaple-Wrzeszcz (+trochę kręcenia się  wokół celu podróży). Żadnych autostrad i dróg szybkiego ruchu. Trzy osoby na pokładzie. Bez Bagażu. :)

Bez najmniejszego problemu. Ostatnio trasę wrocław-nowy sącz i z powrotem  zrobiłem na jednym baku ( 800 km ) - auto ani razu nie przekroczyło 120km/h 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechanie 708 km. Weszło 55,91 l do drugiego odbicia.

 

Skomplikowane obliczenia :D wskazują 7,9 l na 100 km. Średnia prędkość z tego dystansu 30 km/h.  Do i z pracy, w godzinach szczytu w Łodzi i trochę okolice wiejskie.

 

Licznik pokazywał 7,6 l. Łże trochę.  Ale ponoć można poprosić o regulację przy serwisie.?

 

Jestem kontent. To ok 1 l więcej niż poprzedni ASX 1.6 ośka, manual. :ok:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano, w wyjeżdżonej koleinie na eSce i nie spodziewając się ciężarówek na prawym pasie, postanowiłem zrobić eksperyment i jechać tych 20 km 95km/godz. No i AVG spalanie zaczęło nurkować zatrzymując się na 6,5 ltr/ 100 km.

 

Nie spieszę się jadąc do pracy więc mogę w ramach eksperymentu pokonać ten sam odcinek z prędkością 90km/ godz., przyspieszając do 105km/ godz. gdy trzeba wyminąć ciężarówkę.

 

Na co dzień jeżdżę tamtędy z tempomatem ustawionym na 100km/ godz. Czy ktoś wystawi mi usprawiedliwienie jeśli spóźnię się do pracy? ;)

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Szürkebarát napisał:

Dzisiaj rano, w wyjeżdżonej koleinie na eSce i nie spodziewając się ciężarówek na prawym pasie, postanowiłem zrobić eksperyment i jechać tych 20 km 95km/godz. No i AVG spalanie zaczęło nurkować zatrzymując się na 6,5 ltr/ 100 km.

 

Nurkować...hm...

Ciekawe, może spróbuj wyzerować licznik przed takim kawałkiem trasy i podaj ile wtedy spali na takim 20 km odcinku?

Chętnie bym zobaczył, a nie mam okazji na taki eksperyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Rok z Bagien napisał:

 

Nurkować...hm...

Ciekawe, może spróbuj wyzerować licznik przed takim kawałkiem trasy i podaj ile wtedy spali na takim 20 km odcinku?

Chętnie bym zobaczył, a nie mam okazji na taki eksperyment.

Nurkować, tak. Bo bardzo szybko wskazania zeszły do 6,7 jeszcze na śródmiejskich jezdniach.

 

Ja mam okazję 5 albo i 6 razy w każdym tygodniu wiec pozwalam sobie na podrażnienie w wątku ;) . Oczywiście wiem, że poprzedni odnotowany styl jazdy ma wpływ na wskazania AVG spalania. Więc publikować powinienem nie wcześniej niż w piątek.

 

Żeby tam kogoś nie skręciło oznajmię, że średnia prędkość (na odcinku kontrolnym) wychodzi mi 50 km/ godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...