Skocz do zawartości

Spalanie XV II


Blixten

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Snuff napisał:


Pewnie emoji106.png sprawdzimy spalanie naszych XV emoji41.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zapraszam więc do prywatnego wątku, jeżeli ktoś z czytających chce dołączyć niech da znać - dopiszemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, keyman napisał:
21 godzin temu, Snuff napisał:

...w sobotę jedziemy do Gdańska

to co, robimy mini spot XV? ;)

Wczoraj z ciekawości, bo ileś lat tego nie robiłem, przejechałem przez wszystkie trzy miasta w tą i z powrotem. Zapłaciłem za to dwoma spóźnieniami. Np. w Kamiennym Potoku jest zwężenie ulic i w związku z tym masakraka. W Gdańsku jeśli wjeżdża się od strony Dolnego Miasta trzeba przed (dawną?) komendą policji skręcić w prawo bo pokonanie tego zakrętu na światłach wyprowadza z równowagi nawet cierpliwych :cry: . Jeśli ktoś wjeżdża z tej strony to na wysokości Żabiego Kruku można podjechać do Głównego Miasta i do Długiego Targu jest stamtąd bliżej niż z Wałów Jagiellońskich. Co zrobicie ze swoim Subarakiem gdy tam podjedziecie- nie wiem ;) .

 

Acha, żeby nie było off topics. Średnie spalanie około 8,6 ltr/100 km.

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa głównie autostradą z Krakowa do Toskanii:

Rodzina 2 + 2 z bagażem zmieszczonym wewnątrz auta, tempomat ustawiony na maks 130, jak były ograniczenia to oczywiście wolniej. Pierwszy dystans 1380km wyszedł ze średnią prędkością z komputera 91km/h I spalaniem 7,4l/100km, drugi 1350km ze średnią prędkością 99km/h... i też 7,4l/100km. Cała wycieczka 4050km i średnia 7,5l ze średnią prędkością 65km/h (mają tam piękne górskie drogi - wąskie i kręte). Jestem zadowolony.

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczecin-Gdańsk 9l/100km. Do zjazdu na Kartuzy średnia była coś 90+ ale potem 20km/h i wyszło na koniec 72km/h. Generalnie do Koszalina to 160+, bo małżonka wiecie... aaa teściowa coś dwa razy mówiła, ale nie słyszałem co
94b0f2f6b64d1226bffbd23e7b1a2e39.jpg
1d94dbe4c618d0dcbdf56cfa3c1c3f0a.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Super! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja we wro na imprezie 2.0 mam 11 z przodu ... a jak 10 to jestem mega dumny z eko drive :).

 

trasa 130-150 tempomat s3 wro szczecin zawsze 8-9 

 

zdradzicie mi sekret vx ... ze pali mniej niz impreza :)

 

zaginacie prawa fizyki  :)

Edytowane przez orm
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja we wro na imprezie 2.0 mam 11 z przodu ... a jak 10 to jestem mega dumny z eko drive :).
 
trasa 130-150 tempomat s3 wro szczecin zawsze 8-9 
 
zdradzicie mi sekret vx ... ze pali mniej niz impreza
 
zaginacie prawa fizyki 
Jak zejdę do auta i cykne fotkę z 13 z przodu to lepiej się poczujesz? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja we wro na imprezie 2.0 mam 11 z przodu ... a jak 10 to jestem mega dumny z eko drive :).
 
trasa 130-150 tempomat s3 wro szczecin zawsze 8-9 
 
zdradzicie mi sekret vx ... ze pali mniej niz impreza
 
zaginacie prawa fizyki 

No XV więcej przypuszcza pod spodem, stąd mniejsze opory dodaj podkładki i zejdziesz na 9
A...trasa cała bez tempomatu tym razem była


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Snuff napisał:


No XV więcej przypuszcza pod spodem, stąd mniejsze opory emoji2957.png dodaj podkładki i zejdziesz na 9 emoji3.png
A...trasa cała bez tempomatu tym razem była


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

podejrzewam ze to ciezar zaraz zapasowe kolo wywale moze tylnie fotele klime ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak nanpowaznie to fajnym testm byla subariada west @Zyzol popraw mnie jak mnie pamiec jie myli moja impreza 2.0 z calej trasy miala 7.7 srednie i to bylo najnizsze potem byl outback 8.2 potem xv 1.6 i 2.0, xt i na koncu @marhof marcin ile miales na sti ? ale pamietam ze sie cieszylae ze tak malo :)

Edytowane przez orm
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aflinta  i powiem ci ze ten bak mnie dobija 50 litrów przy spalniu ok 9-10 (S8+A1 ) na szybkiej drodze na rezerwie jade wrocław - gdańsk (kawałek za) brakuje tego komfortu 13 litrów ;) 

 

a mówiac o rezerwie ...też macie jeszcze 3-4 litów jak pokazuje zasieg 0 ?

Edytowane przez orm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, aflinta napisał:
Godzinę temu, orm napisał:

a mówiac o rezerwie ...też macie jeszcze 3-4 litów jak pokazuje zasieg 0 ?

Jakoś tak.

Jeszcze się nie odważyłem wyjechać baku aż tak ale gdy mi sygnalizuje niski poziom paliwa (70 km do dystrybutora) to gdy podjadę na stację wlewam max około 55 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Snuff napisał:


No i wiemy dlaczego w standardzie nie dają koła zapasowego do XV, chcą spełnić normy spalania itd. emoji1.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

do imprezy tez ale jakos nie mam przekonania do tych gumi klejow potem i tak nie wiadomo czy opone sie uratuje a przy pechowym cieciu to nie ma co nawet po zestaw siegac. A czekac na assist ... sorki juz sie naczytalem na forum :). Wada taka ze lekko bagaznik podnosi moze o 1 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Snuff napisał:

No XV więcej przypuszcza pod spodem, stąd mniejsze opory emoji2957.png dodaj podkładki i zejdziesz na 9 emoji3.png

Gdyby tak było na prawdę to samochody w F1 miały by prześwit jak monstertruck's . :biglol:

 

"A czekac na assist ... sorki juz sie naczytalem na forum" - nie z Subaru oczywiście, kilka razy musiałem niestety korzystać z assistance i na przyjazd holownika nie czekałem dłużej niż 30 minut.

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Szürkebarát napisał:

 

 

"A czekac na assist ... sorki juz sie naczytalem na forum" - nie z Subaru oczywiście, kilka razy musiałem niestety korzystać z assistance i na przyjazd holownika nie czekałem dłużej niż 30 minut.

 

a wyjechales poza Warszawe :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, orm napisał:

a wyjechales poza Warszawe :) ?

Ja korzystałem 3x (1x w Gliwicach, 1x w Tychach i 1x gdzieś na zadupiach Śląska - co dziwne na tej ostatniej miejscówce najkrócej czekałem, najdłużej w Gliwicach, ale to był niedzielny poranek zaraz po robocie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szürkebarát napisał:

Gdyby tak było na prawdę to samochody w F1 miały by prześwit jak monstertruck's . :biglol:

Niski prześwit w autach wyścigowych nie służy zmniejszeniu oporu powietrza, tylko zwiększeniu siły docisku auta do nawierzchni wykorzystując efekt Venturiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...