Skocz do zawartości

E-Boxer


chojny

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, burton napisał:

po tym jak ostatnio widziałem w salonie audi A1 za 196 tys to już mnie nic chyba nie zdziwi;)

 

No tak, ale tam są rabaty i finansowanie, które pozwala ludziom jeździć autami w absurdalnych cenach cennikowych. A kupować mułka forestera za 170k, z którym nie wiadomo, co zrobić za kilka lat, to trochę problem może być. Póki jest prosperity, to pewnie się wszystko sprzeda, ale za chwilę się skończy i różnie może być 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jaca68 napisał:

Taak bo komputery w autach zawsze kłamią, za to liczniki dystrybutorów to nigdy :yahoo:

Liczniki dystrybutorów są legalizowane i wzorcowane. Komputery w autach nie :)

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Liczniki dystrybutorów są legalizowane i wzorcowane. Komputery w autach nie :)

Taaak.

Pierwszy link co go wujek google wyrzucił po wpisaniu "Liczniki dystrybutorów oszustwa"

 

Cytat

Niedawno NIK poinformowała, że po skontrolowaniu stacji w 2 województwach – świętokrzyskim i łódzkim, okazało się, że na ponad 60% z nich działają dystrybutory benzyny, oleju napędowego i gazu, które w mniejszym lub większym stopniu zaniżają ilość pompowanego do zbiorników paliwa w stosunku do danych prezentowanych na licznikach. Rekordowe niedobory wynosiły nawet 10%!

https://bezprawnik.pl/ponad-60-skontrolowanych-stacji-benzynowych-oszukuje-swoich-klientow-na-ilosci-paliwa/

 

A świstak zawija te sreberka. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Ale wnętrze moim zdaniem w nowym Foresterze jest fajniejsze i z lepszych materiałów niż wersja Lexusa, którą jechałem.

Pełna wersja tej wypowiedzi powinna brzmieć:

Od Lexusa oczekiwałem wnętrza poziomu S klasy, i mnie rozczarowało. Od Forestera oczekiwałem że wnętrze.....

 

 

 

 

Będzie.

 

 

No i może że nie będzie skrzypieć przy każdym dotyku. I mnie nie rozczarowało.

Dlatego uważam że  w nowym Foresterze jest fajniejsze i z lepszych materiałów niż wersja Lexusa 

:yahoo:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jaca68 napisał:

Pierwszy link co go wujek google wyrzucił po wpisaniu "Liczniki dystrybutorów oszustwa"

W którym miejscu napisałem, ze liczniki dystrybutorów odmierzają idealnie dokładne ilości paliwa? Nie mogę znaleźć tego fragmentu.

 

6 godzin temu, Jaca68 napisał:

Pełna wersja tej wypowiedzi powinna brzmieć:

Uwielbiam takie teksty :D

 

6 godzin temu, Jaca68 napisał:

No i może że nie będzie skrzypieć przy każdym dotyku. I mnie nie rozczarowało.

Dlatego uważam że  w nowym Foresterze jest fajniejsze i z lepszych materiałów niż wersja Lexusa 

Rozumiem, ze siedziałeś w nowym Forku i NXie? Czy znalazłeś na Google artykuł „porównanie wnętrza Forka i NXa”? :) 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, GREGG napisał:

No tak, ale tam są rabaty i finansowanie, które pozwala ludziom jeździć autami w absurdalnych cenach cennikowych. 

urban legends B)

zanim cos takiego napiszesz może warto udac się do salonu , popytac,  zrobic symulacje? B) Jak już to zrobisz daj namiary na salon który rozdaje tak auta pewnie chętnie użytkownicy forum skorzystają . Rabaty są i owszem ale na stare leżaki z placu koloru białego ;) Na nowe auto z tego rocznika skonfigurowane pod Ciebie nikt za bardzo rabatów nie chce dawać. Finansowanie temat rzeka ale w 2014 roku było taniej / korzystniej . To jest biznes i raczej nikt Ci auta za pol darmo nie będzie finansował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Karas napisał:

urban legends B)

zanim cos takiego napiszesz może warto udac się do salonu , popytac,  zrobic symulacje? B) Jak już to zrobisz daj namiary na salon który rozdaje tak auta pewnie chętnie użytkownicy forum skorzystają . Rabaty są i owszem ale na stare leżaki z placu koloru białego ;) Na nowe auto z tego rocznika skonfigurowane pod Ciebie nikt za bardzo rabatów nie chce dawać. Finansowanie temat rzeka ale w 2014 roku było taniej / korzystniej . To jest biznes i raczej nikt Ci auta za pol darmo nie będzie finansował. 

Widzisz, to wszystko zależy kto kupuje. Jak wejdziesz "z ulicy", co dostaniesz coś marnego, fakt. Zauważyłeś, że rabaty np. na Mercedesa z 2018 to około 20%? Nadal nie jest to sprzedaż "ze stratą". Obecnie tylko na A-klasę i CLA nie jestem w stanie tych 20% dostać. Za dobrze "schodzi". 12-22% w Volvo też nie jest czymś wyjątkowym. Na BMW przy leasingu mogę dać Ci namiar na firmę, która od cennika z konfiguratora ma 20%, niewygoda polega na tym, że odbiór auta na Śląsku (chyba że mieszkasz tam więc bez znaczenia). Lesing sensowny, nie "100%" ale nieźle. LR Velar możesz jeździć za 0,94% ceny samochodu miesięcznie (oferta ogólnodostępna) . Jaguara F-Pace na 3 lata w jednej z firm wynajmu (z full opcją ubezpieczeń, przeglądów opon etc.) można mieć za 2199 miesięcznie.  W podobnej cenie mocne, dobrze wyposażone Stelvio. Przykłady można mnożyć. Zgadzam się z @GREGG co do tych ofert , nie bardzo co do trudności ze zbytem Forester - akurat te auta zadbane i serwisowane łatwiej schodzą niż tzw. "marki premium", gdzie koszty serwisu 6-8 latka mogą być ogromne.  O spadku wartości nie wspomnę. Także jakbyś chciał żeby coś podrzucić daj znać. Za darmo nikt nie rozdaje, ale zarobek na aucie to nie tylko sprzedaż, ale finansowanie, serwisy etc. Tylko że to raczej opcje dla przedsiębiorców (Vat, zmniejszenie podatku dochodowego etc.), osoba prywatna ma mniejsze korzyści. 

Czasem coś jest w tych "urban legends" ;) Pozdrowionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Karas napisał:

urban legends B)

zanim cos takiego napiszesz może warto udac się do salonu , popytac,  zrobic symulacje? B) Jak już to zrobisz daj namiary na salon który rozdaje tak auta pewnie chętnie użytkownicy forum skorzystają . Rabaty są i owszem ale na stare leżaki z placu koloru białego ;)

 

Wszyscy dają rabaty, nawet subaru coś tam symbolicznie daje. Może zapomniałeś spytać kupując XV :lol: Przecież nie napisałem, że ktoś rozdaje auta za pół ceny - rabaty to jedna sprawa, "tanie" finansowanie opiera się na tym, że nie wykupujesz auta po zakończeniu najmu czy leasingu, więc i rata odpowiednio mniejsza, bo nie obejmuje spłaty wartości pojazdu, ot i cała tajemnica. Tyle że subaru póki co u nas takowych opcji nie proponuje 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, GREGG napisał:

"tanie" finansowanie opiera się na tym, że nie wykupujesz auta po zakończeniu najmu czy leasingu, więc i rata odpowiednio mniejsza, bo nie obejmuje spłaty wartości pojazdu, ot i cała tajemnica. 

no właśnie wszystko zależy od tego czy auto chcemy posiadać czy tylko nim jeździć.

Jeżeli tylko nim jeździć  płacisz 1,5k pln miesięcznie kończy się "finansowanie" i auto oddajesz bo cena wykupu jest olbrzymia . Chcesz posiadać auto płacisz okolice 3k pln kończy się finansowanie auto wykupujesz za grosze i jest twoje.  Akurat mocno się tematem interesuje ostatnio i tanio nie jest a płacić przez 5 lat żeby później nic z tego nie mieć to opcja nie dla mnie .

 

35 minut temu, Tsunetomo napisał:

Widzisz, to wszystko zależy kto kupuje. Jak wejdziesz "z ulicy", co dostaniesz coś marnego, fakt. Zauważyłeś, że rabaty np. na Mercedesa z 2018 to około 20%? Nadal nie jest to sprzedaż "ze stratą". Obecnie tylko na A-klasę i CLA nie jestem w stanie tych 20% dostać. Za dobrze "schodzi". 12-22% w Volvo też nie jest czymś wyjątkowym. Na BMW przy leasingu mogę dać Ci namiar na firmę, która od cennika z konfiguratora ma 20%, niewygoda polega na tym, że odbiór auta na Śląsku (chyba że mieszkasz tam więc bez znaczenia). Lesing sensowny, nie "100%" ale nieźle. LR Velar możesz jeździć za 0,94% ceny samochodu miesięcznie (oferta ogólnodostępna) . Jaguara F-Pace na 3 lata w jednej z firm wynajmu (z full opcją ubezpieczeń, przeglądów opon etc.) można mieć za 2199 miesięcznie

Wybacz ale ja poszukuje auta dla "pospólstwa ;)" którego stanę się później właścicielem a nie oddam i zapomnę coś pokroju Mazdy, Toyoty, Hondy rozważam nawet Mitshubishi ( chociaż legendy głoszą że części drogie nawet bardzo) ... Jeżeli wiesz gdzie dostane 20% na coś nowego zbieżącego rocznika z wyzej wymienionych pisz

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Karas napisał:

no właśnie wszystko zależy od tego czy auto chcemy posiadać czy tylko nim jeździć.

Jeżeli tylko nim jeździć  płacisz 1,5k pln miesięcznie kończy się "finansowanie" i auto oddajesz bo cena wykupu jest olbrzymia . Chcesz posiadać auto płacisz okolice 3k pln kończy się finansowanie auto wykupujesz za grosze i jest twoje.  Akurat mocno się tematem interesuje ostatnio i tanio nie jest a płacić przez 5 lat żeby później nic z tego nie mieć to opcja nie dla mnie .

 

Wybacz ale ja poszukuje auta dla "pospólstwa ;)" którego stanę się później właścicielem a nie oddam i zapomnę coś pokroju Mazdy, Toyoty, Hondy rozważam nawet Mitshubishi ( chociaż legendy głoszą że części drogie nawet bardzo) ... Jeżeli wiesz gdzie dostane 20% na coś nowego zbieżącego rocznika z wyzej wymienionych pisz

I to rozsądne podejście, jeśli chcesz jeździć autem dłużej. Te auta dla „pospólstwa”, jak je określiłeś w Top wersjach nie odbiegają od tzw premium. Nowe mazdy oczarowały mnie jakością materiałów i ergonomia. Są śliczne. I wycenione tak, ze rabat to stolica Maroko ;)

Cx-5 za 174k ma wszystko, czego można chcieć lub nie. Podobnie nowy Forek. I niestety, można dostać trochę akcesoriów, pakiet przeglądów na 3 lata, promocyjne ubezpieczenie. Tyle. 20% bez szans. Tu nie pomogę :( Powodzenia w zakupach!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Tsunetomo napisał:

Cx-5 za 174k ma wszystko, czego można chcieć lub nie. Podobnie nowy Forek. I niestety, można dostać trochę akcesoriów, pakiet przeglądów na 3 lata, promocyjne ubezpieczenie. Tyle. 20% bez szans. Tu nie pomogę :( Powodzenia w zakupach!

no właśnie wiem  bo jakoś tak dziwnie po równo 5 latach od zakupu XV zacząłem się interesować ;) 

Marki premium nie dla mnie , w salonach marek japońskich drogo nawet bardzo rabatów dawać nie chcą  - nie odbiegają od wymienionego tu forka... Finansowanie też wygląda średnio w 2014 wyglądało to lepiej... Czekam na koniec roku/początek nowego może wtedy...  - wiem że dealerzy są bardziej skorzy do rozmów w tym okresie -  świąteczna atmosfera im się udziela podobno nawet w Subaru ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karas napisał:

Rabaty są i owszem ale na stare leżaki z placu koloru białego ;) Na nowe auto z tego rocznika skonfigurowane pod Ciebie nikt za bardzo rabatów nie chce dawać.

bez większych problemów dostawałem rabaty 2 cyfrowe od cen katalogowych na Europejskie marki określane mianem premium. Często przeglądając jakieś samochody na placu wychodziły mi drożej niż samochód skonfigurowany pod siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Karas napisał:

Rabaty są i owszem ale na stare leżaki z placu koloru białego ;)

To już trzeba sobie skalkulować, czy „lekki” leżak nie jest wart grzechu ;) To oferta beż żadnych legend, historii zakupów, znajomości i żebrów, która była konkurencją dla mojego XV  ;) 

 

3B43A02B-2FAA-46E9-A79E-5A5A306BBEA7.jpeg

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, radekk napisał:

bez większych problemów dostawałem rabaty 2 cyfrowe od cen katalogowych na Europejskie marki określane mianem premium. Często przeglądając jakieś samochody na placu wychodziły mi drożej niż samochód skonfigurowany pod siebie.

 

1 godzinę temu, Karas napisał:

no właśnie wiem  bo jakoś tak dziwnie po równo 5 latach od zakupu XV zacząłem się interesować ;) 

Marki premium nie dla mnie , w salonach marek japońskich drogo nawet bardzo rabatów dawać nie chcą  - nie odbiegają od wymienionego tu forka... Czekam na koniec roku/początek nowego może wtedy...  - wiem że dealerzy są bardziej skorzy do rozmów w tym okresie -  świąteczna atmosfera im się udziela podobno nawet w Subaru ;)

W ostatnich dwóch latach kupowałem dwa nowe auta przez co dużo jeździłem po salonach sprzedaży, dzwoniłem i pisałem maile. Moje doświadczenia są takie, że na auta klasy premium oraz części europejskich modeli można dość łatwo uzyskać zachęcające rabaty. W niektórych markach są to liczby dwucyfrowe na samą grupę zawodową (mowa o autach konfigurowanych pod siebie) lub podobne a czasem jeszcze wyższe na modele z wyprzedaży. Natomiast jeśli o chodzi o modele japońskie to sytuacja jest o wiele gorsza i trudniej cokolwiek ugrać. Przykładowo Peugeot w 2017 oferował mi 15 % rabatu (kusił też innymi bonusami dodatkowo) na grupę zawodową a Toyota 1.5 %. :facepalm:

Tak czy owak skończyłem z dwoma Japończykami i cieszyłem z każdej utargowanej złotówki. :) 

Na Foresterze na szczęście było ich sporo ale wpływ na to miała wyprzedaż poprzedniego rocznika oraz zbliżająca się kolejna generacja modelu. Przy nowościach japońskich producentów (powiedzmy do roku na rynku) jest ciężko o cokolwiek poza dywanikami a przynajmniej w Toyocie i Subaru. Mazdą interesowałem się w 2013 i też nie było szans na ugranie czegoś lepszego ale przymierzałem się do nowego modelu i pewnie dlatego. Suzuki i Hondy nie odwiedzałem ale obawiam się, że jest podobnie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pozmieniało, na hondę civic dostałem 10 tys za rocznik, w toyocie na nową corollę dają już 9 tys, najgorzej jest chyba w maździe i suzuki...

w audi można dostać i 30%, 25% to raczej norma ale to chyba wynika z tego, że wyceny katalogowe marek premium wyleciały w kosmos, a japończyki raczej wyceniają realniej...

podobno w autach francuskich się pozmieniało i dają teraz małe rabaty, w oplu na insignie dawali powyżej 20%, ford na nowego focusa st już w cenniku daje 10 tys a jeszcze nie wszedł do sprzedaży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, burton napisał:

w audi można dostać i 30%, 25% to raczej norma 

Norma dla zwykłego śmiertelnika na auto do produkcji to jest 12 (pod warunkiem własnego finansowania). 25% widziałem, ale to już auto brane na sporą flotę, konkretny model itd. Itp., więc 30% jednak zaliczyłbym do urban legends ;) 

Edytowane przez Zyzol
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Zyzol napisał:

Norma dla zwykłego śmiertelnika na auto do produkcji to jest 12 (pod warunkiem własnego finansowania). 25% widziałem, ale to już auto brane na sporą flotę, konkretny model itd. Itp., więc 30% jednak zaliczyłbym do urban legends ;) 

 

30% spokojnie dla każdego na a6, Q7, nie pytałem o każdy model

25% teraz znajomy bierze a4 po lifcie do produkcji 1 sztukę...

Audi zanotowało w 2019 w PL 18% spadku sprzedaży, są w mega dupie, merc i bmw wzrosty...

podobno importer dał ciała w I pół z rabatami i wszyscy zaczęli przechodzić do konkurencji, a oni mają mega dużo aut jeszcze z 2018, a mamy sierpień

i te info mam od sprzedawcy, a nie kolegi koleżanki

teraz audi a4 w miarę dobrze wyposażone z mocniejszym silnikiem to spokojnie katalogowo 240 tys, kto za tyle kupi?

jak wchodziłem do salonu to też słyszałem jakieś 8% (szukają jeleni) po kilku minutach doszliśmy, że 30% jest realne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Rozumiem, ze siedziałeś w nowym Forku i NXie? Czy znalazłeś na Google artykuł „porównanie wnętrza Forka i NXa”? :) 

Zw wstydem przyznaje że nowego Forka nie upolowałem na jazdy próbne, nie interesują mnie auta bez SILNIKA ;).

Natomiast na codzień jeżdżę IS i XT. Z okazji przeglądu Lexa, miałem okazję przez kilka godzin testować NX 300h (tak ASO Lexus jak już kasuje 2 tys. za przegląd to oferuje na ten czas auto zastępcze - model Lexusa do wyboru).

Mam więc porównanie do poprzedniej generacji Forka i uważam że jeżeli chodzi o poziom wykończenia wnętrza to dzieli je przepaść. I nie chodzi tu o jakość plastików czy stylistykę, ale o poziom wyciszenia i jakość montażu. W Lexusach panuje błoga cisza, a w Forku XT po przebiegu 80 tys km skrzypienie i hałas.

Nie powiem wnętrze nowego Forka na fotkach wygląda OK, jeśli poprawili montaż i wyciszenie to jest to ruch w dobrym kierunku. Ale co z tego skoro oferują namiastkę silnika i młynek do kawy udający hybrydę.

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Michał W. napisał:

Gratuluję. :)

Jaki kolor i wersja jeśli to nie tajemnica?

 

Platinum, kolor zielony z brązowa skóra. Inne kolory są dostępne wcześniej, ale chcemy poczekać na ten zestaw ;)

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
  • Super! 1
  • Zmieszany 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...