Skocz do zawartości

E-Boxer


chojny

Rekomendowane odpowiedzi

Subaru Forester V: Wersje i ceny w Polsce
Nową generację Forestera można już zamawiać w polskich salonach dealerskich. Pierwsze dostawy na rynek zaplanowano w czwartym kwartale bieżącego roku. 

Oferta cenowa przedstawia się następująco (*):
- Subaru Forester 2.0i-L Trend: ceny od 32 900 euro
- Subaru Forester 2.0i-L Exclusive: ceny od 35 900 euro
- Subaru Forester 2.0i-L Exclusive Navi: ceny od 36 900 euro
- Subaru Forester 2.0i-L Platinum: ceny od 39 900 euro

Dla każdej wymienionej wersji wyposażenia standardem są takie udogodnienia jak m.in. bezstopniowa skrzynia biegów Lineartronic, stały napęd wszystkich kół Symmetrical AWD, a także system X-Mode z dwoma trybami pracy do wyboru oraz pakiet EyeSight zawierający chociażby adaptacyjny tempomat, funkcję utrzymania pasa ruchu oraz możliwość przedkolizyjnego hamowania awaryjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2019 o 08:41, chojny napisał:

Byłem wczoraj zobaczyc wspominana tu wielokrotnie nową Rav4.

 

W dniu 28.07.2019 o 14:53, chojny napisał:

Nie jeździłem jeszcze eForkiem wiec nie bardzo mam jak porównać. 

 

W dniu 28.07.2019 o 10:13, chojny napisał:

Nowy Forek jest dużo, dużo lepszy. 

Rozumiem że skoro jazd nie było to Forek jest dużo lepszy od Rav4 jak się porówna wrażenia z oglądania na placu.

Bo auta jak wiadomo do jazdy nie służą. :biglol:

Edytowane przez Jaca68
  • Haha 3
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaca68 napisał:

 

 

Rozumiem że skoro jazd nie było to Forek jest dużo lepszy od Rav4 jak się porówna wrażenia z oglądania na placu.

Bo auta jak wiadomo do jazdy nie służą. :biglol:

 

Niby tak ale nie do końca, bo  eForek w holu hotelu a Ravka w salonie. 

 

Jak będę miał okazje pojeździć eForkiem, wtedy będzie okazja napisać o wrażeniach z jazdy i porównać oba auta. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Zyzol napisał:

Wyrok zapadł. Chcesz jeszcze stwarzać pozory? ;) 

 

Możesz sobie oceniać na podstawie folderów albo "internetów", osobiście wole się jednak przejechać i wyrobić własną opinię.  

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, chojny napisał:

 

Możesz sobie oceniać na podstawie folderów albo "internetów", osobiście wole się jednak przejechać i wyrobić własną opinię.  

A ja na podstawie folderów i internetów jestem gotów założyć się o single malta, że Forek "jest dużo lepszy" w spalaniu benzyny w miejskiej jeździe.

 

tzn: Forek będzie spalał 9 ltr  VS   Rav4 która spala 6.5 ltr

 

 

Ale czy to akurat jest zaleta? :)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Jaca68 napisał:

Ale czy to akurat jest zaleta? :)

 

Zależy dla kogo. Dla jednego to sprawa życia i śmierci dla innego nieistotna zmienna. 

 

33 minuty temu, Jaca68 napisał:

A ja na podstawie folderów i internetów jestem gotów założyć się o single malta, że Forek "jest dużo lepszy" w spalaniu benzyny w miejskiej jeździe.

 

tzn: Forek będzie spalał 9 ltr  VS   Rav4 która spala 6.5 ltr

 

Przyjmuje zakład. 

 

Tzn: przetestuje i wiem Forek podczas tego testu nie spali 9l/100km. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, chojny napisał:

Zależy dla kogo. Dla jednego to sprawa życia i śmierci dla innego nieistotna zmienna.

Tak można skomentować o każdą opisywaną / testowaną cechę samochodu: zawieszenie,  przyspieszenie, zdolności terenowe, wyciszenie, system multimedialny itd, itd.....

 

14 minut temu, chojny napisał:

wiem Forek podczas tego testu nie spali 9l/100km. 

Bo spali więcej :yahoo:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jaca68 napisał:

Bo spali więcej :yahoo:

 

To by było pewnie całkiem proste, myślałem raczej o mniej. 

 

 

5 godzin temu, Jaca68 napisał:

Tak można skomentować o każdą opisywaną / testowaną cechę samochodu: zawieszenie,  przyspieszenie, zdolności terenowe, wyciszenie, system multimedialny itd, itd....

 

 

Dokładnie. Jako że w ostatnie dwa weekendy odwiedziliśmy kilka salonów, to są auta, które na pierwszy rzut oka wydają się fajne a po bliższym przyjrzeniu się nie masz ochoty na jazdę próbną. Zwyczajnie wiesz że spędzanie dużej ilości czasu w tym wnętrzu nie będzie przyjemne, czy może samochód jest za mały, za duży, nieergonomiczny, ma za mały bagażnik, złą ilość miejsca w środku czy bagażniku, źle pachnie, jest niemiły w dotyku... cokolwiek. Nie mieścisz się w drzwiach jak w Volvo. 

 

Ewentualnie wiesz że nigdy po zaparkowaniu nie odwrócisz się aby rzucić okiem na swoje auto. 

 

Osiągi w pewnym wieku stają się mniej ważne, spada zapotrzebowanie na mocne wrażenia a wzrasta na święty spokój. 

 

 

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2019 o 12:31, chojny napisał:

Forek 5-

Rav4  3+

 

2 godziny temu, chojny napisał:

Możesz sobie oceniać na podstawie folderów albo "internetów", osobiście wole się jednak przejechać i wyrobić własną opinię.  

Rozumiem, że chcesz podbić ocenę Forka do celującej, bo 5- niezbyt ładnie w internetach wygląda :) 

 

RAV4 na pewno nie muszę jeździć. Oglądanie folderów i wizyta w salonie wystarczy, aby ją skreślić z wszelkich list ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chojny napisał:

 

Zależy dla kogo. Dla jednego to sprawa życia i śmierci dla innego nieistotna zmienna. 

 

 

Przyjmuje zakład. 

 

Tzn: przetestuje i wiem Forek podczas tego testu nie spali 9l/100km. 

 

 

Zaraz pójdziemy w retorykę, ze wyższe spalanie jest zaletą, bo fajnie jest wydawać więcej na paliwo. No chyba jeśli mamy silny parytet zasilania budżetu Państwa, ale to można zrobić bez konieczności obciążania emisją CO2, z którą nomen omen rząd też walczy (powinien?). 

Pewnie, że dla kogoś kto ma wysoką kwotę luźnych pieniędzy w budżecie domowym i relatywnie mało jeździ, to czy auto spala 5 cz 15 litrów ma znikome znaczenie. Ale nie znam osoby, która postawiona przed wyborem (zakładając absurdalnie, że auta są identyczne) wybierze 15 zamiast 5. 

Co do nowego e-Forka - jak widać ma zagorzałą grupę fanów i anty-fanów. A jeszcze go w sumie nie ma... Chyba żadna inna marka w PL nie ma takiego forum i nie budzi tylu emocji. 

Zgadzam się z @chojny, że są auta, do których po wejściu w salonie już ma się awersję. Ja tak miałem z poprzednią RVA4. Przebywanie w tym aucie to był somatyczny ból ;) Nowy Forek wygląda zacnie, poprawiono jakość, wygląda że bardzo. A co do dynamiki e-boxera... jakoś trudno mi uwierzyć, że będzie aż tak źle. Podobne układy "mild hybrid" montują inni producenci (Volvo, Mercedes) i nawet przy relatywnie niższych mocach niż poprzednie silniki parametry przyspieszenia są wyższe lub takie same (GLC 200 chociażby). Chyba że to jednak inna technologia, nie wiem.

Jedno jest pewne - zanim zapadnie werdykt, warto sprawdzić auto na dłuższej jeździe próbnej. Taka np. Mazda Cx-5 2,5 wydaje się na papierze powolna (9,2), ale w trybie sport jeździ się tym naprawdę ok. "Subiektywnie" jest szybsza - i to właśnie piszą Ci, co e-Forkiem jeździli. Może tak być, że to wystarczy.

A na koniec... i tak rozejdą się w przedsprzedaży - Ci co kupią będą zadowoleni a pozostali (w tym tacy jak ja ;) ) będą uparcie dowodzić, że nie da się tym jechać i że Subaru nie ma w EU mocnych silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Zyzol napisał:

Rozumiem, że chcesz podbić ocenę Forka do celującej, bo 5- niezbyt ładnie w internetach wygląda :) 

 

Szczerze to byłem bardzo miło i pozytywnie zaskoczony zmianami na plus. Czy celująco? Nieeeee ale naprawdę bardzo dobrze. 

 

 

42 minuty temu, Zyzol napisał:

RAV4 na pewno nie muszę jeździć. Oglądanie folderów i wizyta w salonie wystarczy, aby ją skreślić z wszelkich list ;) 

 

Pojechaliśmy zobaczyć bo tyle tu o tej nowej RAVce pisaliście a po obejrzeniu nie zdecydowaliśmy się nawet na jazdę próbną. 

 

Nie i tyle. Nic mnie w tym aucie do siebie nie przyciągało. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tsunetomo napisał:

Zaraz pójdziemy w retorykę, ze wyższe spalanie jest zaletą, bo fajnie jest wydawać więcej na paliwo

Strasznie emocjonalnie podchodzisz do tego auta (w sumie to calej marki) i faktu, ze komus sie moze podobac i nie patrzy na parametry w stylu spalanie, przyszpieszenie, moc. Ja bym tak nie potrafil sie umartwiac i probowac naprowadzic wszystkich na jedyna sluszna droge (jakakolwiek by ona nie byla) ratujac jednoczesnie od zla jakim jest Subaru :) Jak na kogos kto nie ma Subaru strasznie duzo czasu spedzasz w watkach o nowym XV, Forku, etc. Uprzedzajac twoje pytanie: ja nie mam ani XV ani Forka ale przynajmniej mam Subaru :)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chojny napisał:

 

 

Chyba ktoś nas sprzedaje na zewnątrz.....

 

Jestem o tym przekonany. Szkoda. Będzie trzeba trzymać buzię na kłódkę przed nieznajomym fanem marki.

Parafrazując fragment w/w artykułu: minęły te czasy kiedy ...

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jaca68 napisał:

Ach te teorie spiskowe. Nie trzeba mieć konta by czytać forum. To kto i co ma sprzedawać?

 

Wiem że są dzisiaj wybuchy na słońcu ale żeby aż tak...

 

 

imageproxy.png

 

Już drugi raz dzisiaj. Musze chyba dowcip wyostrzyć albo prócz myślenia, również żarty zostawić żonie. 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2019 o 21:00, burton napisał:

Subaru Forester 2.0i-L Platinum: ceny od 39 900 euro

:wacko: I kto to kupi? 170 tys. za pseudo hybrydę, która nie jeździ, nie przyspiesza, pomijam wygląd i zbędne bajery (Xmode, który w swoim FXT użyłem przez 3 lata "raz"). Za 185 tys. można mieć NX 238 KM, pewnie golas, ale i tak lepiej wyposażony niż nowy Forester. Dodanie 15 tys. przy takiej cenie to da się przeżyć. NXh już droższy ale i tak lepiej rozwiązana hybryda. I niech nikt nie wskazuje, że w Subaru dostaje się lepsze AWD, przecież z tym silnikiem 2.0i to tak nic się nie da poszaleć. Daj Pan spokój :toobad:

 

http://pdf-lexus.eu/lexus_pl/cenniki/2018/cennik_NX.pdf

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rafforester napisał:

:wacko: I kto to kupi? 170 tys. za pseudo hybrydę, która nie jeździ, nie przyspiesza, pomijam wygląd i zbędne bajery (Xmode, który w swoim FXT użyłem przez 3 lata "raz"). Za 185 tys. można mieć NX 238 KM, pewnie golas, ale i tak lepiej wyposażony niż nowy Forester. Dodanie 15 tys. przy takiej cenie to da się przeżyć. NXh już droższy ale i tak lepiej rozwiązana hybryda. I niech nikt nie wskazuje, że w Subaru dostaje się lepsze AWD, przecież z tym silnikiem 2.0i to tak nic się nie da poszaleć. Daj Pan spokój :toobad:

 

http://pdf-lexus.eu/lexus_pl/cenniki/2018/cennik_NX.pdf

Ja to kupuje :ph34r: A NX'em polecam się przejechać. Jakoś w głowie miałem utarte, że Lexus w środku to będzie wyglądał jak S-klasa, ale po odbyciu jazdy testowej mina mocno mi zrzedła. Oczywiście osiągów nie porównuję - na korzyść lexusa. Ale podjęliśmy świadomą decyzję (jako byli posiadacze FXT), że taki motor nam wystarczy na drugie auto w rodzinie. Ale wnętrze moim zdaniem w nowym Foresterze jest fajniejsze i z lepszych materiałów niż wersja Lexusa, którą jechałem.

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
  • Haha 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2019 o 08:38, Jaca68 napisał:

A ja na podstawie folderów i internetów jestem gotów założyć się o single malta, że Forek "jest dużo lepszy" w spalaniu benzyny w miejskiej jeździe.

 

tzn: Forek będzie spalał 9 ltr  VS   Rav4 która spala 6.5 ltr

 

 

Ale czy to akurat jest zaleta? :)

Ale wiesz, że to, że Ravka pokaże Ci, że tyle pali, to nie oznacza, że tak jest?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...