Skocz do zawartości

Co zamiast XV???


PRIMAR

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, GREGG napisał:

 

Jeszcze lepszą alternatywą będzie Formentor z 2.0 TSI 190 km i 4drive, przedtem nie było takiej wersji. Jak patrzę w cennik to w zasadzie jest w cenie XV e-boxer a osiągi już zacne 

Faktycznie, cenowo dobrze to wygląda. Poniżej 150k za dobrze wyposażonego z napędem 4drive i 7 s do 100 to wg mnie dobra propozycja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

test jak test. Oba auta bardzo podobne. Jedyne co może odstraszać przed zakupem Skody to ten obrzydliwy znaczek i przedni grill przez który wszystkie skody wyglądają jak Tom Selec z Magnum. :mrgreen: Do momentu kiedy Subaru było tańsze od Skody ( przy zestawieniu tak samo wyposażonych aut z motorami o podobnej mocy ) ludzie interesowali się nimi. Obecnie chyba jakoś mniej - mniej nowych XV czy Foków widuje na ulicach, za to nowych skód w suvie całkiem sporo.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Karas napisał:

test jak test. Oba auta bardzo podobne. Jedyne co może odstraszać przed zakupem Skody to ten obrzydliwy znaczek i przedni grill przez który wszystkie skody wyglądają jak Tom Selec z Magnum. :mrgreen: Do momentu kiedy Subaru było tańsze od Skody ( przy zestawieniu tak samo wyposażonych aut z motorami o podobnej mocy ) ludzie interesowali się nimi. Obecnie chyba jakoś mniej - mniej nowych XV czy Foków widuje na ulicach, za to nowych skód w suvie całkiem sporo.

Jeden z forumowiczów po doświadczeniach ze Skodą wybrał XV. 

Ja np nie będę próbował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Karas napisał:

Oba auta bardzo podobne

Prawda. 

Miałem nadzieję że napęd Subaru pokaże przewagę. Niestety widać że motoryzacja w tym segmencie oferuje dzisiaj to samo. 

Zjazd z trzech rolek w autach SUV to trudna próba, wymagajaca innego rodzaju napędu (4WD/4x4).

XV niestety przegrywa brakiem dynamiki, co dotyczy aktualnie wszystkich modeli Subaru - producent najwyraźniej tak chce i trzeba się z tym pogodzić albo zmienić markę. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2021 o 20:07, peteres napisał:

Faktycznie, cenowo dobrze to wygląda. Poniżej 150k za dobrze wyposażonego z napędem 4drive i 7 s do 100 to wg mnie dobra propozycja. 

Robiłem przymiarkę do niego. Robi wrażenie na 1 raz. Kilka drobiazgów + dopłata za kolor i bezie ponad 150 k ale to i tak dobra cena. 190 km robi różnice vs przymulony XV. Bagażnik większy niż w XV. Na - słaba widoczność i ogólna ciemnota w aucie. Mocno zabudowany, wysoko poprowadzona linia drzwi. Na pewno ciekawa opcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Karas napisał:

test jak test. Oba auta bardzo podobne. Jedyne co może odstraszać przed zakupem Skody to ten obrzydliwy znaczek i przedni grill przez który wszystkie skody wyglądają jak Tom Selec z Magnum. :mrgreen: Do momentu kiedy Subaru było tańsze od Skody ( przy zestawieniu tak samo wyposażonych aut z motorami o podobnej mocy ) ludzie interesowali się nimi. Obecnie chyba jakoś mniej - mniej nowych XV czy Foków widuje na ulicach, za to nowych skód w suvie całkiem sporo.

Wystawię się na publiczny lincz a co tam:) Otóż sprzedałem Subaru i lada dzień odbieram Skodę:) napęd na 4 koła zostaje, co mnie przekonało? 2.0 tdi 200 km i 400 Nm których coraz trudniej znaleść w nowych autach bierzecie poniżej 200 tys pln. Przy okazji bagażnik będzie trochę większy, prześwit mniejszy niestety. Ostatniej zimy doceniłem prześwit, przekonałem się również ze napęd ma swoje ograniczenia. Jako całokształt dobił mnie brak mocy i brak wygłuszenia. Mechanicznie przez 3 lata bez żadnych uwag. 

  • Smutny 1
  • Lajk 1
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzieli wersję XV 2021?

https://samochody.subaru.pl/samochody/1043-subaru-xv-20-e-boxer-platinium-my-21

Fajnie że inne zderzaki, kamera z przodu, kolor petarda itd.. Podoba mi się.... , ale prawie 170k? To tyle co za OBK 2 lata tamu.

 

9 godzin temu, Blixten napisał:

Jeden z forumowiczów po doświadczeniach ze Skodą wybrał XV.

 

Godzinę temu, MaMis napisał:

Otóż sprzedałem Subaru i lada dzień odbieram Skodę:)

Uff, dobrze że bilans jest na zero ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, keyman napisał:

Uff, dobrze że bilans jest na zero

Na ulicach ostatnio częściej widuję XV ..  a może do iksfałowiczów dołączy wreszcie @RedSasza ? 

 

 

17 godzin temu, MaMis napisał:

Otóż sprzedałem Subaru i lada dzień odbieram Skodę:)

Gratulacje i szerokości ! Do Skody jeszcze nie dojrzałem, ale z całej stajni VAGa, w pierwszej kolejności brałbym pod uwagę właśnie czeską pticę :) 

Daj znać jak się sprawuje :) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MaMis napisał:

Wystawię się na publiczny lincz a co tam:) Otóż sprzedałem Subaru i lada dzień odbieram Skodę:)

 

Dlaczego lincz? Podjąłeś świadomy wybór, dostosowany do Twoich potrzeb, oczekiwań i w odniesieniu do dotychczasowych doświadczeń.

 

Ja 2,5 roku temu sprzedając OBK MY15 miałem dylemat co dalej. Tego samego modelu nie chciałem - nowy miał być za rok. Z perspektywy czasu - na szczęście nie czekałem na nowy. Przeanalizowałem wszystkie za i przeciw po 10 latach nieprzerwanych doświadczeń z marką Subaru i 7 różnych modelach które gościły przez ten czas na moim podjeździe.

Wyszło mi, że chcę samochód wygodny, cichy, bardziej dynamiczny od OBK i z napędem 4x4. Przy czym prześwit nie jest już priorytetem. No i stało się - jeżdżę samochodem w którym nie wypada używać kierunkowskazów ;)

 

Wówczas całkowity rozwód z Subaru jeszcze nie nastąpił, bo żona do niedawna miała jeszcze XV MY18. Wcześniej jeździła 3 foresterami różnych generacji. Mimo, że to nowa platforma i nowe rozwiązania w każdej właściwie kwestii, to ten samochód zupełnie nie przypadł jej do gustu. Trzeba mu oddać jedno - w 2018r miał dobrą cenę. Jednak przesiadając się bezpośrednio z OBK odbierałem go jako głośnego, słabego wyjca z niedopracowanym silnikiem i skrzynią biegów (w porównaniu z OBK) skrzypiącym wnętrzem i z nieobliczalnym zachowaniem na śliskim. Nie wyobrażam sobie dziś zapłacić za niego prawie 170 tyś zł.

 

Klapka zapadła nie mamy już Subaru.

 

Czy żałuję - zdecydowanie nie. Okazało się, że legendarne SAWD w wersji z CVT wcale nie jest najlepsze na świecie - wręcz przeciwnie (przynajmniej w normalnej drogowej jeździe), a bezwibracyjna praca boxera - to pobożne życzenia marketingowców z Subaru. Aspekty związane z serwisem lepiej przemilczeć - materiału z moich doświadczeń wystarczy na książkę.

 

Podsumowując - życie jest zbyt krótkie, by jeździć tylko jedną marką.

 

Szerokości!

 

 

 

 

 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, spawalniczy napisał:

trzeba mu oddać jedno - w 2018r miał dobrą cenę. Jednak przesiadając się bezpośrednio z OBK odbierałem go jako głośnego, słabego wyjca z niedopracowanym silnikiem i skrzynią biegów (w porównaniu z OBK) skrzypiącym wnętrzem i z nieobliczalnym zachowaniem na śliskim. Nie wyobrażam sobie dziś zapłacić za niego prawie 170 tyś zł.

 

Klapka zapadła nie mamy już Subaru.

 

Czy żałuję - zdecydowanie nie. Okazało się, że legendarne SAWD w wersji z CVT wcale nie jest najlepsze na świecie - wręcz przeciwnie (przynajmniej w normalnej drogowej jeździe), a bezwibracyjna praca boxera - to pobożne życzenia marketingowców z Subaru. Aspekty związane z serwisem lepiej przemilczeć - materiału z moich doświadczeń wystarczy na książkę.

 

Podsumowując - życie jest zbyt krótkie, by jeździć tylko jedną marką.

 

Szerokości!

dokładnie o tym pisałem w 2014-15 roku :mrgreen:. Nowa platforma miała wszystko zmienić...

U mnie ten sztrucel zostanie w rodzinie ale jak już wiele razy pisałem drugi raz do tej wody nie wejdę. Auto całkowicie bezawaryjne ale co z tego skoro wyprodukowane jakby w 1999 ( plus za najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa) a obecna cena jak za zboże... 

Ale trzeba mu przyznać może się podobać - ładny jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Blixten napisał:

Na ulicach ostatnio częściej widuję XV ..  a może do iksfałowiczów dołączy wreszcie @RedSasza ? 

To niestety nie było moje XV. Jeszcze nie... Jesienią. :)

Ale chyba do tego czasu muszę się rozstać z Forum Subarum, bo czytając je kupię... Skodę (żona mi nigdy tego nie wybaczy), albo "samochód, w którym nie wypada używać kierunkowskazów" (nie wiem czy żona mi wybaczy, bo nie wiem, co to jest). ;)

Edytowane przez RedSasza
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy tak te skody? Tak patrzę i u koreańców pojawiła się fajna alternatywa dla XV.
Kona po lifcie 1.6 T-GDI 7DCT 4WD, 198 KM, 8 s do 100km/h, w najbogatszej wersji za jedyne 134 tys. zł. A jak komuś mało to nadchodzi KonaN .

A po lifcie powiększyli ją ? Bo to strasznie ciasne auto jest...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Snuff napisał:

A po lifcie powiększyli ją ? Bo to strasznie ciasne auto jest...

 

Zgadza się, wsiadłem kiedyś i nie byłem w stanie zmieścić się za kółkiem, a jakichś wielkich gabarytów nie mam. Z tyłu to już w ogóle masakra. To jest wielkościowo typowe autko miejskie, do porównania z XV nadaje się Tucson   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GREGG napisał:

do porównania z XV nadaje się Tucson

XV to takie dziwadło zrobione na  Imprezie czyli HB pokroju Golfa... Tuscon za duży Kona na mała. Tak na prawdę nie ma odpowiednika. Przed pandemią napaliłem się na mazde cx-30 - byłem przekonany ze to właśnie odpowiednik XV - coś pomiędzy cx5 a cx3. Niestety bardzo się rozczarowaliśmy ponieważ po zainstalowaniu się z żoną na przednie fotele szturchaliśmy się łokciami...  XV to duży podniesiony kompakt. Mniejszy niż Suv ( przez wielkość bagażnika )ale jednak dużo większy niż pozostałe crossovery na rynku. Śmieszne auto. Spokojnie i wygodnie mieszczą się dorosłe 4 osoby i mały pies ale daleko razem nie pojedziecie bo do bagażnika nie będziecie w stanie zmieścić 4 walizek i dodatkowych gratów...:biglol: 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karas napisał:

Spokojnie i wygodnie mieszczą się dorosłe 4 osoby i mały pies ale daleko razem nie pojedziecie bo do bagażnika nie będziecie w stanie zmieścić 4 walizek i dodatkowych gratów...:biglol: 

A w 3 osoby (w tym jedna nieletnia), 3 walizki (+dodatkowe graty), bez psa ale z 3 rowerami na dachu, jak daleko zajedziemy? :)

Edytowane przez RedSasza
  • Lajk 1
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RedSasza napisał:

A w 3 osoby (w tym jedna nieletnia), 3 walizki (+dodatkowe graty), bez psa ale z 3 rowerami na dachu, jak daleko zajedziemy? 

Spokojnie do Sagres się dotoczycie. ;)

Ale rowery to bym sugerował wozić na haku.

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...