Skocz do zawartości

Co zamiast XV???


PRIMAR

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, RedSasza napisał:

Nigdy na żywo nie widziałem żadnego nowego Jimniaka w terenie. Wyłącznie w mieście. Więc na pewno do miasta się świetnie nadaje... ;)

To może być efektem tego, ze auto wyglada „cudnie” i zwyczajnie ludziom się podoba. Natomiast w artykułach typu Auto Świat i reszta znajdują się uwagi, ze ludzie potem żałują tego zakupu, bo autem jeździ się średnio wygodnie. Pytanie tylko skąd wzięli takie informacje?

My mamy 2-osobowa rodzine, wiec nie przeszkadza mi to, ze nowy Jimny jest 2-osobowy. Nawet bardziej mi się to opłaca, bo będzie jako ciężarowy w firmie ;) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Mam pytanie - czy ktoś z Wa ujeżdża nowego Jimny?

@arkadio, @instancja_wyższa Pan do Was :)

 

11 godzin temu, RedSasza napisał:

Trochę żartem napiszę tak:

Nigdy na żywo nie widziałem żadnego nowego Jimniaka w terenie. Wyłącznie w mieście. Więc na pewno do miasta się świetnie nadaje... ;)

Ja widziałem ;)

 

jimny.jpg

Edytowane przez keyman
  • Super! 1
  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, keyman napisał:

Ja widziałem ;)

A to pardon. ;)

 

@arkadio super filmik. :thumbup:

Szczególnie zapamiętam z niego dwie sceny:

1. UAZ wyciąga z błota Suzuki.

2. UAZ po raz drugi wyciąga z błota Suzuki.

Czyli jednak miasto. ;)

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

3 minuty temu, RedSasza napisał:

@arkadio super filmik. :thumbup:

Dziękuję 

 

4 minuty temu, RedSasza napisał:

Szczególnie zapamiętam z niego dwie sceny:

1. UAZ wyciąga z błota Suzuki.

2. UAZ po raz drugi wyciąga z błota Suzuki.

Czyli jednak miasto. ;)

UAZ był co nieco zmodzony, a konkretnie w Jimny zabrakło prześwitu (zawias póki co seria) i klasycznie zawisał na moście  :facepalm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, arkadio napisał:

Co potrzeba 

Potrzeba odpowiedzieć na pytanie jak się tym jeździ po dużym mieście :D I czy zimą często wpada w poślizg.

 

Edit.

Czekaj, wróć. Chyba źle zadałem pytanie. Gdzie trzeba podjechać z Cziwasem, żeby móc sprawdzić jak tym się jeździ (nie w terenie) :D

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czarne_Koronkowe co do jazdy po dużym mieście to jak z każdym autem są wady i zalety. Auto nie jest szczególnie komfortowe, jeśli ktoś lubi jeździć jak na krześle to się w nim odnajdzie. Za to siedzi się wysoko co niektórzy postrzegają jako zaletę (patrz @instancja_wyższa). Fabryczny zawias miękki, buda się buja na lewo i prawo. Trzeba się przyzwyczaić do wychyleń albo zmienić zawias albo styl jazdy :P

Auto jest bardzo krótkie (poniżej 4m) co uważam w mieście za zaletę. 
Jest w miarę dynamiczne oczywiście jak na 1.5 litrowy silnik bez turbo ale stosunkowo nieduża masa swoje robi. Do miasta wystarczy, do 80km/h ma chęć jechać.

Co do jazdy na śliskim (auto nominalnie tylnonapędowe) to trzeba ostrożnie tudzież bardzo ostrożnie. Systemy wprawdzie reagują całkiem dzielnie ale trzeba pamiętać, że rozstaw osi jest tu malutki i raczej na utrzymanie auta w płynnym drifcie nie ma co liczyć :evil2:

Wiem, że powyższe to żadne odkrycie Ameryki ale może pomoże :D

Może jeszcze @inanitas się wypowie… również „zanabył” to auteczko.

Co do jazd testowych, jak rozumiem, to nie mam pojęcia gdzie i jak, musisz sam się zorientować.  

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czarne_Koronkowe ja to autko uwielbiam. Jak trzeba i do Wawy nie za daleko to zapraszam. Śmigniemy obwodnicą, zaparkujemy w wąskiej uliczce i wskoczymy gdzieś na Ślad Wierzb.

 

Dla mnie zaletą jest to, że siedzi się jak na krześle a nie jak na fotelu przed tv. Jest krótki, potrzebuje mało miejsca do parkowania. Na trasie: trzeba auta pilnować szczególnie przy wietrze. Komfort jazdy dla mnie ok, dla wielu to auto męczące/głośne/niewygodne.  
Ja kiedy je widzę, to za każdym razem mam uśmiech od ucha do ucha:D

 

Z tym poślizgiem coś jest na rzeczy, bo i w salonie ktoś powiedział by uważać na ten tylny napęd i już są oferty aut po dachowaniu. Jeżdżę nim inaczej niż subaru: wolniej, niespiesznie.

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Czarne_Koronkowe napisał:

...Gdzie trzeba podjechać z Cziwasem, żeby móc sprawdzić jak tym się jeździ (nie w terenie) :D

arkadio nie zakumał pytania, ale instancja_wyższa już tak :P

 

Edytowane przez radix99
  • Haha 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś zamiast XV ma być to Dzielna Suzi się raczej nie nadaje, bo to twarda, głośna i mało komfortowa sztuka jest.

Ja potwierdzam spostrzeżenia @instancja_wyższa. Tańczy toto nawet na szutrze i po prostu będziesz zjeździł zgodnie z przepisami. W zimie to jeszcze nie jeździłem, a w terenie mało bo dopiero ATeki nabyłem dlatego koleżanka @instancja_wyższa i kolega @arkadio mogą więcej powiedzieć, z resztą na "slajdach" wyżej widać :-).

Fakt, terenówka to jest! Tylko opłytować trzeba bo przy drążkach jest sporo przewodów i można je pourywać.

 

W mieście jeździ się super, a miejsca do parkowania zawsze mam sporo.

Mogę jedynie dodać, że mam auto z kratką, czyli dwuosobowe, i zaletą jest niewapnienie bagażnik, jednak w środku przez tę kratkę mieści się w miarę komfortowo osoba o wzroście około 170. Mogą oczywiście jeździć wyżsi w tej wersji, tylko kolana im zasłonią uszy co polepszy wrażenie wygłuszenia auta. :-)

Fajne, jest to że ludzie się za nim oglądają i czasem ktoś zagada nawet.

 

Podobnie banan na twarzy mi się pojawia jak do Suzi tylko podchodzę, jednak tę uroczą surowość trzeba lubić.

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karas napisał:

przypominam że tytuł wątku brzmi " co zamiast XV ???"

zestawianie mikro terenówki z olbrzymim podwyższonym kompaktem to jak zestawianie jeża z tapirem...;)

po wpisaniu "jeż vs tapir" google faktycznie milczy, po wpisaniu "XV vs jimny" jest tego całkiem sporo ;)

 

  • Super! 1
  • Haha 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, instancja_wyższa napisał:

Ja kiedy je widzę, to za każdym razem mam uśmiech od ucha do ucha:D

39 minut temu, inanitas napisał:

Podobnie banan na twarzy mi się pojawia jak do Suzi tylko podchodzę (...).

Mi też, mimo tego, że to nie jest mój Jimny. :D

 

1 godzinę temu, Karas napisał:

przypominam że tytuł wątku brzmi " co zamiast XV ???"

No właśnie powoli dochodzimy do wniosku, że to jednak nie Jimny. ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2021 o 12:20, Czarne_Koronkowe napisał:

Potrzeba odpowiedzieć na pytanie jak się tym jeździ po dużym mieście :D I czy zimą często wpada w poślizg.

 

Edit.

Czekaj, wróć. Chyba źle zadałem pytanie. Gdzie trzeba podjechać z Cziwasem, żeby móc sprawdzić jak tym się jeździ (nie w terenie) :D

Skąd jesteś? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sam sobie odpowiedziałem na pytanie z tematu wątku... czynem, nie myślą....

 

 

 

OUTBACK!

 

Jest świetny... dostałem ofertę nie do odrzucenia na wychodzący model... na ten najnowszy musiałbym czekać nawet pół roku

20211030_115434.jpg

  • Super! 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2021 o 15:36, instancja_wyższa napisał:

Z tym poślizgiem coś jest na rzeczy, bo i w salonie ktoś powiedział by uważać na ten tylny napęd i już są oferty aut po dachowaniu. Jeżdżę nim inaczej niż subaru: wolniej, niespiesznie.

Zdecydowanie łatwiej wylecieć z drogi ośką:) W rwd wystarczy kontra, a w ośce tylko modlitwa. W awd coś pomiędzy:) Tak właściwie jimny to raczej terenówka nie impreza?

 

 

 

Edytowane przez buc niskopienny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kogii napisał:

Właśnie sam sobie odpowiedziałem na pytanie z tematu wątku... czynem, nie myślą....

 

 

 

OUTBACK!

 

Jest świetny... dostałem ofertę nie do odrzucenia na wychodzący model... na ten najnowszy musiałbym czekać nawet pół roku

20211030_115434.jpg

Będzie pan zadowolooony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.11.2021 o 11:31, @daro napisał:

zamiast XV chyba już tylko Toyota

Co?! Samochód na prąd? I może jeszcze z napędem na przednią oś? Never!!!

Jak będę chciał sobie pojeździć elektrycznym samochodem, to podjadę do Gdyni. ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...