Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

Czolgiem, nie mogę się przekopać przez forum, a mam spory problem. Mam Legaca III w trakcie swapu zawieszenia z OBK i świeżo po przymiarce opon na sezon letnich. Ostro się nastawiam na coś w o bardziej agresywnym bieżniku i wyższym profilu. Dzisiaj mierzyłem 215/60/16 czyli największe homologowane przez subaru i 215/65/16, żeby sprawdzić, które siądą lepiej. Ku mojemu zdziwieniu o nadkole ocierały te niższe, bo były minimalnie szersze. 
Moje pytanie brzmi zatem, czy ktoś ma doświadczenie z oponami w tych rozmiarach w w/w modelu i moze ew. wskazać konkretne egzemplarze, bo chciałbym uniknąć w lecie zawracania na 6 razy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2018 o 12:57, tedimy99 napisał:

Ktoś z Was użytkuje /użytkował Dębice Presto UHP , jakieś opinie ?

 

Mam debice presto uhp 2 w mini, 225/45 r18. Wcześniej miałem goodyear efficientgrip. Goodyeary były strasznie twarde, głośne i niczym szczególnym się nie wyróżniały. Dębice kupiłem awaryjnie po rozerwaniu właśnie goodyearów, miały być do czasu kupna nowych, po powrocie z urlopu. Jednak po 2 tygodniach jazdy zostawiłem je gdyż się do nich przekonałem. Wcale nie jest tak że polskie do szit i na tym nie da się jeździć. Według mnie da się, są ciche, na suchym jak większość opon bardzo dobre, jak dla mnie fenomenalne na mokrym w porównaniu z goodyearem.  Ja polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lesiorip napisał:

 

Mam debice presto uhp 2 w mini, 225/45 r18. Wcześniej miałem goodyear efficientgrip. Goodyeary były strasznie twarde, głośne i niczym szczególnym się nie wyróżniały. Dębice kupiłem awaryjnie po rozerwaniu właśnie goodyearów, miały być do czasu kupna nowych, po powrocie z urlopu. Jednak po 2 tygodniach jazdy zostawiłem je gdyż się do nich przekonałem. Wcale nie jest tak że polskie do szit i na tym nie da się jeździć. Według mnie da się, są ciche, na suchym jak większość opon bardzo dobre, jak dla mnie fenomenalne na mokrym w porównaniu z goodyearem.  Ja polecam.

No właśnie , też słyszałem dobre opinie o  Dębicy ale nie jeździłem na nich. Słyszałem ,że właśnie wraz  z wprowadzeniem serii UHP opony letnie jak i zimowe są jakościowo na wysokim poziomie.Ale tak jak napisałem nie miałem okazji jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Slawskip napisał:

Tylko Paweł porównuje używane RE050A (dostał z autem) do nowych Fuld, co na pewno ma znaczenie. Na pewno są bardziej komfortowe, a cena do jakości wychodzi według mnie bardzo dobrze.

 

Jest dokładnie jak Piotrek napisał, stare opony ze zużytym bieżnikiem. Pewnie nowa RA50A lepiej poradzi sobie w próbach dynamicznych, jednak nie po to kupowałem opony i przy normalnym użytkowaniu nie widzę wielkiej różnicy, a na mokrym wręcz lepiej się spisywały niż zużyte RE50A.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie , też słyszałem dobre opinie o  Dębicy ale nie jeździłem na nich. Słyszałem ,że właśnie wraz  z wprowadzeniem serii UHP opony letnie jak i zimowe są jakościowo na wysokim poziomie.Ale tak jak napisałem nie miałem okazji jeździć.
Przecież to trochę starszy goodyear :)

Wysłane z mojego HTC One dual sim przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

 

Jak w temacie zastanawiam się jakie oponki dobrać do tych obręczy ( Enkei R18", 7,5" ) i przy okazji pochwale się jak fajnie wyglądają po renowacji ;). Nie chodzi mi o markę i właściwości trakcyjne ale o sam rozmiar. Mam na uwadze rozmiary opon 225/40 R18 i 225/45 R18. Pomóżcie. Według specyfikacji Subaru powinno się założyć 40 ale wolałbym trochę większe. Tu pytanie. Czy 45 nie będzie miała kolizji z nadkolem?

 

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi ;)

27653883_1909847049088000_713115112_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...