Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Patryk290991 napisał:

Jakie opony wrzucić na felgę 17x7.5j et48 do Forestera 2.5XT my05?

Myślę o 225/55 - wejdzie to bez tarcia ?

Zawias ori.

Z przodu ciasno , z tyłu ok. Dla mnie najlepszą opcją to 215\55\17 lub dla lepszego prowadzenia na asfalcie 225\50\17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, bo najpóźniej jutro rano muszę zamówić opony do Forka. Za Waszymi poradami 225 50 17.

Wybór już praktycznie padł na Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 XL - ok. 470/szt.

Ale widzę, że bardzo tanio są Pirelli P Zero Nero GT - ok. 390/szt.

 

To duża różnica cenowa. Czy Pirelli się popsuły? Dlaczego Nero GT są tańsze, niż P7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do bardziej doświadczonej braci forumowej ;) 

 

Mam zamiar zakupić opony letnie do forestera 2.5 xt SG i do tej pory myślałem o 215/55/17, ale przejrzałem ten temat i na drogi asfaltowe bardziej polecane są 225/50/17 i ku temu się skłaniam, gdyż forester praktycznie nie opuszcza asfaltu ;) Ale mam jeszcze taki problem, że w nie dalekiej przyszłości wymieniam zawieszenie na KYB agx (pozbywam się SLS) i czy wyżej wymieniona opona nie będzie obcierać ? Za pewne forester ciutkę zejdzie niżej od serii. Ma ktoś doświadczenie i wiedzę na ten temat. Pytam się o to bo nie chciałbym by się okazało, że teraz wydam 2 tyś na opony letnie, a po zmianie zawieszenia będzie problem i kolejne opony będzie trzeba zakupić ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, czy do Forestera SG XT po mapie brać opony XL, czy wystarczy indeks 94V? Pytam, bo mam okazję wyrwać nowe ContiSportContact w bardzo małych pieniadzach, właśnie 94V.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dr.elich napisał:

Szybkie pytanie, czy do Forestera SG XT po mapie brać opony XL, czy wystarczy indeks 94V? Pytam, bo mam okazję wyrwać nowe ContiSportContact w bardzo małych pieniadzach, właśnie 94V.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

 

Śmiało możesz brać, nie ma wymogu stosowania XL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dr.elich napisał:

Szybkie pytanie, czy do Forestera SG XT po mapie brać opony XL, czy wystarczy indeks 94V? Pytam, bo mam okazję wyrwać nowe ContiSportContact w bardzo małych pieniadzach, właśnie 94V.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

 

XL to wzmocnienie ścianki bocznej. Zwiększa nośność i ponoć też poprawia sztywność opony, że mniej się kładzie na zakrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dr.elich napisał:

Warte dopłaty ?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

 

Rozumiem, że te 500zł to dopłata za wersję XL ? Jeśli tak to nie warto. Ważniejszy wg. mnie jest rant ochronny a to chyba wszystkie Continentale mają w standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.04.2017 o 08:21, Krzychu91 napisał:

Mam pytanie do bardziej doświadczonej braci forumowej ;) 

 

Mam zamiar zakupić opony letnie do forestera 2.5 xt SG i do tej pory myślałem o 215/55/17, ale przejrzałem ten temat i na drogi asfaltowe bardziej polecane są 225/50/17 i ku temu się skłaniam, gdyż forester praktycznie nie opuszcza asfaltu ;) Ale mam jeszcze taki problem, że w nie dalekiej przyszłości wymieniam zawieszenie na KYB agx (pozbywam się SLS) i czy wyżej wymieniona opona nie będzie obcierać ? Za pewne forester ciutkę zejdzie niżej od serii. Ma ktoś doświadczenie i wiedzę na ten temat. Pytam się o to bo nie chciałbym by się okazało, że teraz wydam 2 tyś na opony letnie, a po zmianie zawieszenia będzie problem i kolejne opony będzie trzeba zakupić ;) 

 

Niestety brak odpowiedzi, ale opony zakupione i samemu zobaczę czy będzie coś trzeć czy nie :)

Dnia 6.04.2017 o 08:21, Krzychu91 napisał:

Mam pytanie do bardziej doświadczonej braci forumowej ;) 

 

Mam zamiar zakupić opony letnie do forestera 2.5 xt SG i do tej pory myślałem o 215/55/17, ale przejrzałem ten temat i na drogi asfaltowe bardziej polecane są 225/50/17 i ku temu się skłaniam, gdyż forester praktycznie nie opuszcza asfaltu ;) Ale mam jeszcze taki problem, że w nie dalekiej przyszłości wymieniam zawieszenie na KYB agx (pozbywam się SLS) i czy wyżej wymieniona opona nie będzie obcierać ? Za pewne forester ciutkę zejdzie niżej od serii. Ma ktoś doświadczenie i wiedzę na ten temat. Pytam się o to bo nie chciałbym by się okazało, że teraz wydam 2 tyś na opony letnie, a po zmianie zawieszenia będzie problem i kolejne opony będzie trzeba zakupić ;) 

 

Niestety brak odpowiedzi, ale opony zakupione i samemu zobaczę czy będzie coś trzeć czy nie :)

 

zdecydowałem się na zakup nowych Nokian zLine 225/50R17 94W Run Flat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam forka z 2004 r i tu jeszcze nie było czujników ciśnień na szczęście ;) O samym rozmiarze czytałem wiele dobrego typu lepsze prowadzenie na asfalcie, a za często z niego nie zjeżdżam, ale chce zawieszenie wymienić i obawiam się, że będzie problem z tym, ale to zobaczy :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam forka z 2004 r i tu jeszcze nie było czujników ciśnień na szczęście O samym rozmiarze czytałem wiele dobrego typu lepsze prowadzenie na asfalcie, a za często z niego nie zjeżdżam, ale chce zawieszenie wymienić i obawiam się, że będzie problem z tym, ale to zobaczy
 
 

Załóż zawias z forka STI...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, sredniaq napisał:


Załóż zawias z forka STI...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Gdzie to znaleźć w normalnych pieniądzach ? Darecki wrzucił za 5 tyś bodajże <_<Cena pewnie adekwatna za rarytas, ale nie zamierzam tyle przeznaczyć za sam zawias ;) Wole kupić KYB agx i sprężyny z sti ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zaj0nc napisał:

No właśnie hałas mnie interesował..., ale za 350pln różnicy, to będzie pretekst do dalszego wyciszania Legacy ;-)

Ciekaw też jestem jak ze ścieralnością? Szybko znikają?

No to niestety ich słaba strona. Mi starczyły na niecałe 2 sezony w zwykłym 90 konnym samochodzie. Drugi zestaw odpuściłem i kupiłem Pirelli. Zaczynam na nich drugi sezon a zużycia nie widać. RainSportow by połowy już nie było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...