Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz. Przyjmuje się, że różnica do 2% jest akceptowalna.

http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na seryjną felgę wejdzie bez problemu?  Sprawdziłem jeszcze raz ceny kompletów na 225/45 i 215/45 - coś mi się musiało pomylić. Różnica w cenie to zazwyczaj ok 120 zł na komplecie (miałem wrażenie, że na sztuce :)) więc zostanę przy serii :)

Edytowane przez msi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej bym się skupił na samej oponie - w sensie twardsza ścianka (zwłaszcza przy H6, zacznie się ekstra trzymać;)), w dalszej kolejności - ścieralność, właściwości na suchym/mokrym.

 

 

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze kupowałem Conti Sport/Premium Contact, teraz zastanawiam się nad goodyear F1 asymmetric 3.

Odkąd na tylnej kanapie mam fotelik to zakręty przyjeżdżam dostojniej :)

Ścieralnością się nie martwię, prędzej minie pięć lat (po takim czasie wymieniam opony) niż mi się bieżnik skończy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już pytanie do znawców.

Fotelik czasem jest pusty - c'nie?

Jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, msi napisał:

Orientuje się ktoś czy na fabryczną felgę od Legacy MY07 mogę założyć opony 225/45 r17?

Parę postów wyżej zadałem identyczne pytanie :P

Też mi się wydawało że różnica między 225 a 215 w cenie jest spora ale to dlatego że wyskakiwały mi opony 225 z datą produkcji 2015 czy 2014.. nie pamiętam już. W każdym razie to robiło robotę i opona była faktycznie sporo tańsza od bieżącego rocznika.

Ja biorę pod uwagę Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3, Bridgestone Potenza S001 i może Uniroyal Rainsport 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy na fabryczną felgę od Legacy MY07 mogę założyć opony 225/45 r17? Różnica w średnicy to 1.4 % czyli chyba w granicach rozsądku.. Nic nie będzie obiecać? 

Wf BS powinna mieć szerokość 7,5" a wydaje mi się, że masz 7"

 

Pilne pytanie o dojazdowke w imprezie GH.

 

Podobno oryginalnie była 125/70D17

 

Nie wiem co to "D" oznacza ale jeżeli D=R to to kółeczko jest mocno przymałe w stosunku do seryjnego 205/50R17 lub 205/55R16

 

Na moim słupku nie ma o tym info, bo w mojej wersji nie jest przewidziana dojazdowka. Ponieważ nie wierzę w wynalazki typu zestaw naprawczy przy dalekich wyjazdach to chcę kupić odpowiednią dojazdówkę

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątek dość długi i przeczytałem kilka postów w temacie opon do Sti, niemniej jednak może doradzicie coś?

aktualnie mam RE070 Bridgestona.

zastanawiam się nad RE002, tansze kilka stówek, na deszcz mają niby A, te powyżej mają C, choć osobiście dałbym im F :)

autem robie z 3-4kkm rocznie, czasem uda zjechać mi się z trasy na jakiś trening na torze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RE 070 w miarę dobrze sprawdza Ci się na torze czego nie da się powiedzieć IMO o RE002. Te drugie założyłem do Hawka STi i zdjąłem po zrobionych 300 -400 km w Warszawie i jednym wypadzie na Ułęż, po prostu uważam, że na suchym ta opona była słaba, na deszczu jeszcze słabsza.

Ja bym zostawił RE 070 na tor i  kupił lepsze cywile albo się nie przejmował i jeździł wolniej w deszczu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Ayu napisał:

RE 070 w miarę dobrze sprawdza Ci się na torze czego nie da się powiedzieć IMO o RE002. Te drugie założyłem do Hawka STi i zdjąłem po zrobionych 300 -400 km w Warszawie i jednym wypadzie na Ułęż, po prostu uważam, że na suchym ta opona była słaba, na deszczu jeszcze słabsza.

Ja bym zostawił RE 070 na tor i  kupił lepsze cywile albo się nie przejmował i jeździł wolniej w deszczu :)

dzięki, tak właśnie robię w deszczową pogodę,choć ze dwa razy było naprawdę gorąco ;). W zimie, w dużym śniegu też na niej kilka raz auto wyprowadziłem z  garażu, choć trudno nazwać czy nawet określić to jazdą ;)

chyba rzeczywiście pozostanę przy tym modelu co jest ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam opon letnich do mojego subaru. Zimowe mam 215/45/17 kupowqc takie same czy cos innego? Co polecicie? 

 

Uniroyal rainsport3 bede dobre? A moze ma ktos dobre dojscie do opon? I zalatwi cos ciekawego w dobrej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na sprzedaż komplet opon

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 w rozmiarze 215/45 R17 87 Y - produkcja 8 i 9 tydzień 2016, 
Opony kupione wiosną 2016, bieżnik na wszystkich czterech ponad 7,5 mm, bez uszkodzeń nie naprawiane
Opony po przebiegu ok 4000 km w stanie idealnym
 
Obecnie na felgach 17" 5x100 model od WRX planowałem sprzedać w całości ale jak ktoś będzie zainteresowany to mogę zdjąć i sprzedawać oddzielnie
 
w razie zainteresowania piszcie na priv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, prek napisał:

Ja mam na sprzedaż komplet opon

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 w rozmiarze 215/45 R17 87 Y - produkcja 8 i 9 tydzień 2016, 
Opony kupione wiosną 2016, bieżnik na wszystkich czterech ponad 7,5 mm, bez uszkodzeń nie naprawiane
Opony po przebiegu ok 4000 km w stanie idealnym
 
Obecnie na felgach 17" 5x100 model od WRX planowałem sprzedać w całości ale jak ktoś będzie zainteresowany to mogę zdjąć i sprzedawać oddzielnie
 
w razie zainteresowania piszcie na priv

Pokaż tu albo na PW, rezerwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło na PW

 

tutaj nie umiem wkleić zdjęć a linku do ogłoszenia nie chcę wrzucać bo nie ten dział a w odpowiednim nie mogę bo nie spełniam warunku ilości postów ;-)

 

Zdjęcia opon pod linkiem   Goodyear F1 Assymetric 215/45/17- produkcja 8 i 9 tydzien 2016 - made in Germany

 

https://1drv.ms/f/s!AvBK8yiQdSv7gZUmmKpUMdRTnOM8Tw

 

trzeba chwilę poczekać aż się odtworzą i odświeżą

 

Edytowane przez prek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towarzystwo, co byście polecili do ciężkiej lochy, jaką niewątpliwie jest SVX? Ma być przede wszystkim bezpieczna i pewna w prowadzeniu ;) Raczej bez świrowania, dynamiczna jazda głównie po drogach szybkiego ruchu i autostradach. Niska ścieralność i "cichość" były by całkiem miłe. Rozmiar 225/45/17, budżet około 1300-1400 - widzę teraz kilka fajnych promocji na oponeo. Nokian zLine jest coś wart? Przy okazji, warto szukać opon XL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o Debicy presto uhp 2 widze ze to nowosc, ale poprzednia generacja byla bardzo dobra opona z tego co czytam. Opona mi potrzebna do normalnej jazdy,  cena tez niezla. Powaznie sie zastanawiam nad nia

A co powiecie o Debicy presto uhp 2 widze ze to nowosc, ale poprzednia generacja byla bardzo dobra opona z tego co czytam. Opona mi potrzebna do normalnej jazdy,  cena tez niezla. Powaznie sie zastanawiam nad nia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukam letnich opon do forka sh n/a my2010, 225/55r17 - do tej pory jeździł na fabrycznych geolanadarach g95.

Jeździ głównie po asfalcie, ale od czasu do czasu zdarza się zjechać na szuter/trawę.

 

Szukam opony nie gorszej na miękkim, oraz nie gorszej na asfaclie - a idealnie - lepiej się spisującej :). Moje typy na razie:
- Yokohama Geolandar H/T G056 albo G95a - jest sens zakładać taką samą oponę, tylko po prostu nową? I w sumie nie wiem czym różnią się G056 od G95a od G95 '2010.
- Continental ContiCrossContact LX2 235/55 R17 99 V FR (nie ma rozmiaru... 235/55 albo 215/60)
- Michelin Latitude Cross - jest w indeksie H - co chyba troszkę sugeruje, że na autostradzie może być średnio
- Bridgestone Dueler H/T 684 II - tylko wyższe profile, indeks H

 

Ewentualnie zostają już bez oznaczenia H/T - tutaj mam problem, bo nie wiadomo jak będą jechać po nie-asfalcie
- Continental CROSSCONTACT UHP 225/55 R17 97W
- Michelin Primacy 3 225/55R17 101W XL
- Bridgestone Dueler HP Sport 225/55R17 101W
- Yokohama ADVAN S/T V802 225/55 R17 101 W XL
- Goodyear EfficientGrip/Excellence

 

Zostać przy yokohamach, czy szukać czegoś innego?

 

marcin

 

Edytowane przez zorba128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, dr.elich napisał:

Jaki rozmiar polecacie do Forka po mapie? Kupiłem 17 7,5 i trzeba do tego jakieś opony. Nie wiem czy iść w 215 czy 225. Auto jezdzone cywilnie, przez zo żonę wolniej, przeze mnie trochę szybciej.

Na 7,5" lepiej wygląda 225 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...