Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, blejzu napisał:

A na co zwracacie uwage w trakcie przegladu? Bo ja zawsze zostawialem auto i maszerowalem do Ikei na obiad

 

No i słusznie :) Trzeba znaleźć serwis, do którego ma się zaufanie i nie przejmować się potem tym wszystkim...

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, blejzu napisał:

A na co zwracacie uwage w trakcie przegladu? Bo ja zawsze zostawialem auto i maszerowalem do Ikei na obiad :)

Zawsze na solidne zlanie oleju z silnika. Korek spustowy jest wkręcany, jak krople sporadycznie skapują z otworu spustowego. Oczywiście nie przesadzam, bo olej potrafiłby skapywać i dwa dni (wg doświadczenia mojego znajomego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem ze od 1 kwietnia 2018 każde auto rejestrowane na terenie UE musi mieć system powiadamiania o kolizji itp eCall. W naszych autach mamy ISR. W czy wobec obowiązujących przepisów isr podlega dodatkowej opłacie czy powinien być za free? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaMis napisał:

Wyczytałem ze od 1 kwietnia 2018 każde auto rejestrowane na terenie UE musi mieć system powiadamiania o kolizji itp eCall. W naszych autach mamy ISR. W czy wobec obowiązujących przepisów isr podlega dodatkowej opłacie czy powinien być za free? 

 

Nasze mają wcześniejsze homologacje więc ten wymóg ich nie dotyczy, ISR jest opcjonalny więc płatny albo rezygnujesz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko dla informacji...po równo miesiącu od wjechania mi w "tyłek", XV wróciło z naprawy i mogę znowu się cieszyć jazdą :dance:Wstępna wycena 11k skończyła się na 16k z groszem. Teraz w lusterko wsteczne spoglądam z obawą czy nie jedzie jakiś vw_passat za mną :biglol: Zostało mi jeszcze zakończenie sprawy i walka :th_dash: o jakieś odszkodowanie za utratę wartości pojazdu.

...hmmm....chyba wskoczę na ali i inne stronki by coś dokupić do samochodu, tak dla poprawienia sobie (i XV) humoru ;)

 

 

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Snuff napisał:

Tak tylko dla informacji...po równo miesiącu od wjechania mi w "tyłek", XV wróciło z naprawy i mogę znowu się cieszyć jazdą :dance:Wstępna wycena 11k skończyła się na 16k z groszem. Teraz w lusterko wsteczne spoglądam z obawą czy nie jedzie jakiś vw_passat za mną :biglol: Zostało mi jeszcze zakończenie sprawy i walka :th_dash: o jakieś odszkodowanie za utratę wartości pojazdu.

...hmmm....chyba wskoczę na ali i inne stronki by coś dokupić do samochodu, tak dla poprawienia sobie (i XV) humoru ;)

 

 

Super :thumbup:

Miesiąc wg mnie to całkiem dobry wynik.

Czyli nie jest jednak tak źle z dostępnością/ściągalnością części blacharskich....:thumbup:

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mamy tu fanów kolarstwa, ale na pewno mamy fanów Subaru - mam więc ciekawostkę. Na każdym dużym tourze ekipy jadą samochodami sponsora. Na Tour de France jak pewnie wiecie jest to nasza "ulubiona" marka na S ;) Nie inaczej jest na Tour Down Under w Australii, tam też nasza Ulubiona marka na S wiedzie prym :) W niedawno zakończonym (styczeń 2019) TDU można było dojrzeć dziesiątki Outbacków i XV z rowerami na dachach :) Poniżej fotka z parady ekip na rozpoczecie touru ;)TDU_XV.jpeg

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dybry

Nie planowałem zmieniać auta teraz, ale zaraz po nowym roku byliśmy u znajomych w wiosce, w której jest dealer Subaru i zajrzeliśmy po drodze... chciałem lepszej połowie pokazać forestera xt, którego rozważałem jako następne auto, używka z lat 2014-2016...

 

Koniec końców, złozyłem zamowienie na nowego xv 2.0 :)

Testowałem 1.6, niezłe autko na miasto, ale przesiadka z 3.6, jak sam sprzedawca powiedział, byłaby zbyt dużym szokiem...

Auto już jest u dealera na placu, przyjechało wcześniej niż sie spodziewaliśmy, odbieram za tydzień - po raz pierwszy w życiu będę chciał wracać z urlopu pod palmami do domu ;)

Ciemny szary metalik 2.0 SE :) , silnik 2.0 daje radę, eyesight działa niesamowicie, niespodziewanie dużo miejsca w środku.. tribeca jest duża z zewnątrz, w środku ma mniej miejsca niż by sie każdy spodziewał...

 

Subaroza, nieuleczalna choroba ;)

  • Super! 3
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, keyman napisał:

W niedawno zakończonym (styczeń 2019) TDU można było dojrzeć dziesiątki Outbacków i XV z rowerami na dachach :)

W sumie ciekawe. Na takie podwyższone auta ciężej rowery wrzucać :D

32 minuty temu, kogii napisał:

Subaroza, nieuleczalna choroba ;)

Dobrze, że zawczasu się zaszczepiłem :biglol:

Dużo radości z nowego nabytku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Snuff napisał:

+ wygoda wsiadania :D

+ automat, czyli też wygoda

wygoda wsiadania ale tylko z przodu, z tylu jak ktos ma 180, 190 i wiecej wzrostu to musi sie zdrowo nagimnastykowac zeby nie sieknac w cos kolanami czy glowa, ale co tam, da sie? pewnie ze da:)

Eyesight ostatnio by mnie zabil, strasznie sie gubi na autostradach jesli jest kilka pasow a pomiedzy nimi pasy pod innym katem np podczas remontow czy innych prac serwisowych na autostradach, wiec nie polecam az tak mu ufac bo sie mozna zdziwic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, OA77 napisał:

wygoda wsiadania ale tylko z przodu, z tylu jak ktos ma 180, 190 i wiecej wzrostu to musi sie zdrowo nagimnastykowac zeby nie sieknac w cos kolanami czy glowa, ale co tam, da sie? pewnie ze da:)

Eyesight ostatnio by mnie zabil, strasznie sie gubi na autostradach jesli jest kilka pasow a pomiedzy nimi pasy pod innym katem np podczas remontow czy innych prac serwisowych na autostradach, wiec nie polecam az tak mu ufac bo sie mozna zdziwic:)

Jak masz podczas jazdy na tempomacie dodatkowo włączonego asystenta pasa drogowego, to może się tak zdarzyć, że zgłupieje. Dlatego lepiej go nie włączać (tego na kierownicy) a nawet wyłączyć funkcję informowania (ta po lewej stronie) bo walące po uszach dźwięki mogą lekko irytować

Edytowane przez Snuff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Elpi napisał:

próbowałem do każdego gniazda i na zewnątrz i w podłokietniku :(

Działają tylko dwa w schowku pod radiem, te w podłokietniku są do ładowania/zasilania telefonów itp. Jak masz sformatowanego pendrive? Co to za kluczyk jest? Co masz na nim nagrane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Elpi napisał:

Sformatowany na FAT32 bo już doczytałem że NTFS nie działa,pliki to mp3.Standardowy pendrive 8GB.

Proponuję przewrócić ustawienia fabryczne w systemie multimedialnym. U mnie też było zacięcie i pomogło. 

W dniu 12.01.2019 o 19:46, Karas napisał:

z tym że sparowała tą skrzynie z silnikiem 1,5 turbo który generuje 182 konie a nie 116 ;)

Świat zwariował - w autach z rodowodem z wrc mikro silniczek 1,6 zaczyna być świetny. Albo Subaru w jakiś sposób zagina czasoprzestrzeń albo klientela na te auta rzeczywiscie zmieniła się o 180 stopni... Ale oczywiście nic w tym złego

 

Proponuję przewrócić ustawienia fabryczne w systemie multimedialnym. U mnie też było zacięcie i pomogło /pen 2GB/. Pena NIE wkładamy  do wejść w podłokietniku.

11 minut temu, KrzysiekB napisał:

 

Proponuję przewrócić ustawienia fabryczne w systemie multimedialnym. U mnie też było zacięcie i pomogło /pen 2GB/. Pena NIE wkładamy  do wejść w podłokietniku.

System nie rozpozna nowego źródła przy wyłączonym silniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...