Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, wasyluk1 napisał:

Witajcie,

Wątek obserwuje od dłuższego czasu śledząc Wasze perypetie z XV. Od 7 lat użytkuje Forestera MY 05 2.0 125km i czas przesiąść się na coś swiezszego.

Swojego XV z silnikiem 2.0 szukam w DE. ( testowałem zarówno 2.0 jak i 1.6. Ta słabsza wersja zdecydowanie odpada). Gabarytowo auta zbliżone do siebie. Tylko XV mały kufer ma :( ale mam boxa więc na dłuższe wypady zapakuje na dach na te 2-3 wyjazdy w ciągu roku dla naszej 4ki (nie będzie zbyt komfortowo ale to tylko 3 dluzsze wyjazdy w ciagu roku wiec licze ze damy rade bo wew miejca praktycznie tyle samo a tak głównie poruszam się w około komina...). Wyższy prześwit potrzebny dla dojazdu droga gruntową do domu stąd od dłuższego czasu związany jestem z Subaru i mega dobrze mi z tym. Mam nadzieję że zagoszcze tu na dłużej....

Powitać ;) Dobry wybór :ok: Będzie Pan zadowolony :D :thumbup:

Edytowane przez Vagabond
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia tekst Pertyna o bagażniku w hybrydowej wersji XV...

Jak na posiadacza XV to.... nieco dziwnie to powiedział: "Subaru twierdzi, że wielkość bagażnika nie uległa zmianie" - to nie mógł zajrzeć? Od razu by zobaczył, czy jest taki sam, czy nie jak w jego samochodzie :facepalm: Ten koleś mnie osłabia swoim dyletanctwem.

Chyba że.... nie jeździ wcale Subaru, tekst o zakupie był opłaconą przez SIP reklamą :D - wcale bym się nie zdziwił.

 

A teraz podsumowanie faktów: ze zdjęć amerykańskiej wersji Crosstrek hybrid wynika, że bagażnik zmniejsza się ZNACZNIE:

image.png.5075315687cc17d73c3d474bfd8bd340.png

Jednak, to jest wersja Plug-In hybrid - a taka chyba nie będzie w Europie oferowana. Plug-In mają więcej akumulatorów zwykle. Może zwykła hybryda ma ich mniej, więc nie zajmują aż tyle bagażnika, ale....

 

W tabelce pokazanej przez Pertyna było, że obie wersje mają bagażnik o pojemności 345 litrów.... tylko, że do tej pory wszędzie podawana była wartość 385 litrów.

 

No to w końcu jak jest z tym bagaznikiem, ile go mamy?? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Zyzol napisał:

Wersja USA ze zdjęć to zwykła hybryda, a nie e-boxer

 

Nie no - e-boxer to nazwa hybrydy po Subarowemu ;) Na całym świecie zasada jest ta sama - mały silnik elektryczny dołożony do skrzyni biegów.

Ale w USA sprzedają PHEV (PlugIn Hybrid Electric Vehicle), czyli coś, co na noc podłączasz do gniazdka. Może i można wtedy jakiś dystans przejechać na samym prądzie (ale raczej niezbyt szybko z takimi mikro silniczkiem?). W PHEV akumulatory są większe - więc je wpakowali zmniejszając bagażnik. Ja tak to rozumiem.

 

edit: Doedukowałem się - silnik elektryczny w PHEV jest znacznie mocniejszy, ale również umieszczony w skrzyni CVT (ma 118 KM) - na takim już można spokojnie jeździć.

Edytowane przez Skodziarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Zyzol napisał:

Wersja hybrydowa w USA, to inna koncepcja. Ktoś pisał, że zapożyczona z Toyoty

 

Tak, doczytałem, dzięki!

 

Tam też jest silnik elektryczny w CVT wbudowany, tylko znacznie silniejszy (118 KM), a bokser ma z kolei mniejszą moc (137 KM), ponieważ pracuje w cyklu atkinsona.

 

Pozostaje wciaż otwarte pytanie, ile tego bagażnika mamy - 385 litrów jak do tej pory nam mówiono, czy 345 litrów, jak się mówi teraz, przy okazji ogłoszenia e-boxera? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Skodziarz napisał:

385 litrów jak do tej pory nam mówiono, czy 345 litrów, jak się mówi teraz, przy okazji ogłoszenia e-boxera?

 

Być może pierwsza wartość obejmuje też schowki pod podłogą bagażnika, których w e-bokserze zostały zajęte przez baterie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie załamuj, zaraz wyjdzie, że mamy bagażnik jak w Seicento :D

A na serio - to nie jest jakaś malutka przestrzeń - albo inni producenci tez przekładmują, bo porównując z taką Koną, to jednak większy jest, a tam ponoć 350 litrów :) 

 

No nieważne parametry, ważne, żeby się do niego mieściło wszystko co chcemy - z tym bywa różnie, ale tragedii nie ma :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Skodziarz napisał:

Mnie zastanawia tekst Pertyna o bagażniku w hybrydowej wersji XV...

Jak na posiadacza XV to.... nieco dziwnie to powiedział: "Subaru twierdzi, że wielkość bagażnika nie uległa zmianie" - to nie mógł zajrzeć? Od razu by zobaczył, czy jest taki sam, czy nie jak w jego samochodzie :facepalm: Ten koleś mnie osłabia swoim dyletanctwem.

Chyba że.... nie jeździ wcale Subaru, tekst o zakupie był opłaconą przez SIP reklamą :D - wcale bym się nie zdziwił.

 

A teraz podsumowanie faktów: ze zdjęć amerykańskiej wersji Crosstrek hybrid wynika, że bagażnik zmniejsza się ZNACZNIE:

image.png.5075315687cc17d73c3d474bfd8bd340.png

Jednak, to jest wersja Plug-In hybrid - a taka chyba nie będzie w Europie oferowana. Plug-In mają więcej akumulatorów zwykle. Może zwykła hybryda ma ich mniej, więc nie zajmują aż tyle bagażnika, ale....

 

W tabelce pokazanej przez Pertyna było, że obie wersje mają bagażnik o pojemności 345 litrów.... tylko, że do tej pory wszędzie podawana była wartość 385 litrów.

 

No to w końcu jak jest z tym bagaznikiem, ile go mamy?? :) 

Petryn wyraźnie powiedział ze wielkość bagażnika nie ulegnie zmianie pod warunkiem ze nie liczysz powierzchni pod podłoga. Oficjalna pojemność jest liczona ze schowkiem pod podłoga. Wersja pług in zajmie pewnie więcej miejsca niz hybryda na EU wiec twoja interpretacja również jest naciągana ( a zarzucasz P nieścisłości wypowiedzi).

Jaki masz cel w dalszym propagowaniu insynuacji iż P ględzi jak ględzi bo jest sponsorowany przez SIP. Tylko dlatego ze sam jeździ XV? 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MaMis napisał:

a zarzucasz P nieścisłości wypowiedzi

 

To jest ciekawa sprawa - powtórzyłeś dokładnie to, co napisałem w cytowanym przez ciebie poście i zarzucasz mi nieścisłość? :) 

 

Cytat

Petryn wyraźnie powiedział ze wielkość bagażnika nie ulegnie zmianie pod warunkiem ze nie liczysz powierzchni pod podłoga. Oficjalna pojemność jest liczona ze schowkiem pod podłoga.

 

Teraz idź do XV i zobacz, ile ma schowek pod podłogą - na pewno nie 40 litrów, które "uciekło" między tabelkami (385 vs 345).

 

Nie mam żadnego celu, po prostu razi mnie jego zachowanie. Chcąc nie chcąc ludzie go słuchają, ma spory zasięg kanału. A sprzedaje tzw. fake news - to trzeba piętnować.

Edytowane przez Skodziarz
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Skodziarz napisał:

Chcąc nie chcąc ludzie go słuchają, ma spory zasięg kanału

To tak jak te wszystkie recenzje, porównania, testy aut niemieckich w niemieckiej prasie motoryzacyjnej drukowanej w Polsce . 

Są nawet tacy, którzy w nie wierzą :biglol:

38 minut temu, Skodziarz napisał:

po prostu razi mnie jego zachowanie.

Przed zakupem CX-5 , trafiłem w necie na  recenzję innego "znawcy" - Marka Wieruszewskiego. 

Jeżdżąc nią, śmiałem się przez kilkaset kilometrów przypominając sobie na jakie nieistotne dla mnie pierdoły zwrócił uwagę, a co istotnego pominął w swoich wywodach. 

Oceny tych wszystkich "fachowców" odbieram z duuuużym przymrużeniem, a potem przekładam na własne oczekiwania. 

To oczywiście moja skromna opinia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Skodziarz napisał:

No to w końcu jak jest z tym bagaznikiem, ile go mamy?? :) 

Wygląda na to, że jednak w e-Boxer będzie go nieco mniej:

image.thumb.png.0ab0dd977ee612c5d8a762bf9ebfb371.png

 

A tak jest w zwykłym:

 

image.thumb.png.0dd4ab8df8b8bd1a95784b0506be76e0.png

 

I wygląda na to, że ten dół jest nico bardziej zabudowany - brak załamania na łączeniu oparcia kanapy z podłogą, brak wypustek plastików w podłodze - ogólnie cała podłoga jest płaska. Musiało zmienić się też położenie kotew na bocznych ściankach bagażnika - inaczej nowa podłoga by je zasłoniła. A może to wszystko to tylko moje złudzenie optyczne ze względu na zastosowanie innych wytłoczek? 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aflinta napisał:

Wygląda na to, że jednak w e-Boxer będzie go nieco mniej:

 

Ale to już różnica praktycznie nieodczuwalna, na pewnie nie taki koszmar jak z bagażnikiem w Crosstrek hybrid 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aflinta napisał:

A może to wszystko to tylko moje złudzenie optyczne ze względu na zastosowanie innych wytłoczek?

 

No to jest nas dwóch z omamami :) - mi też to wygląda na 3-4 cm wyżej podniesioną podłogę. Kotwice na siatkę w sumie mogłyby zostać w tym samym miejscu -będą bezpośrednio nad podłogą, a nie nieco w powietrzu (to akurat lepiej, bo obecnie siatka trochę wisi, przez co płaskie przedmioty pod nią się przesuwają). Razem z brakującym schowkiem pod podłogą to może dać te 40 litrów mniej.

Edytowane przez Skodziarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik jest taki sam. Zabrano schowek pod podłogą i kilkanaście litrów ze zbiornika paliwa. Ma bodajże 48 litrów teraz. Co nie jest aż tak straszne, bo spalanie hybrydowej 15ki wg normy WLTP to ok 6.6 l/100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...