Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

Wciąż był wyraźnie droższy od poprzedniego auta... a to okazało się w wielu aspektach nie tylko nie odstawać, a wręcz przewyższać nowe.

Więc jeśli to trend ogólny, to z motoryzacją dzieje się coś naprawdę złego :cry:

 

P.S. Musiałbyś ten wątek przeczytać w całości, z pamięci nie licytuję listy wad - ale wypisałem ich wcześniej znacznie więcej, nie bez powodu zasłużyłem na swoją tutaj opinię :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Skodziarz napisał:

Wciąż był wyraźnie droższy od poprzedniego auta... a to okazało się w wielu aspektach nie tylko nie odstawać, a wręcz przewyższać nowe.

Więc jeśli to trend ogólny, to z motoryzacją dzieje się coś naprawdę złego :cry:

akurat w przypadku XV nowszy model jest wykonany duzo duzo lepiej od poprzednika w którym księgowi stanęli w 100% na wysokości zadania  :biglol: 

nie wiem czy wykonanie tego auta taniej ( XV I gen) byłoby wogole możliwe:mrgreen:

Wiec biorąc pod uwagę poprzednika  w przypadku nowego XV nie jest tak źle 

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Skodziarz napisał:

P.S. Musiałbyś ten wątek przeczytać w całości, z pamięci nie licytuję listy wad - ale wypisałem ich wcześniej znacznie więcej, nie bez powodu zasłużyłem na swoją tutaj opinię :D 

Ja bym się tak nie katował i sprzedał czym prędzej taki wadliwy samochód.

Życie jest zbyt krótkie by jego część spędzić w tak kiepskim aucie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Subaru wydało nowe mapy do XV :)
 

Rel_U0.18.43.20 EU

<Navi Database version>: Europe 991_6759_9121 UWAGA: niniejsza aktualizacja usunie niektóre zaprogramowane stacje radiowe. Zalecamy zanotowanie ustawień przed kontynuowaniem, aby móc zaprogramować stacje radiowe po aktualizacji. Przepraszamy za tę niedogodność.

Data publikacji: 2019-02-18 15:53

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, rwyzga napisał:

Panowie, Subaru wydało nowe mapy do XV :)
 

Rel_U0.18.43.20 EU

<Navi Database version>: Europe 991_6759_9121 UWAGA: niniejsza aktualizacja usunie niektóre zaprogramowane stacje radiowe. Zalecamy zanotowanie ustawień przed kontynuowaniem, aby móc zaprogramować stacje radiowe po aktualizacji. Przepraszamy za tę niedogodność.

Data publikacji: 2019-02-18 15:53

https://forum.subaru.pl/topic/102727-nowy-xv-aktualizacje-softu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Michał W. napisał:

Ja bym się tak nie katował i sprzedał czym prędzej taki wadliwy samochód.

Życie jest zbyt krótkie by jego część spędzić w tak kiepskim aucie. ;)

To także było już przerabiane ;)

5 godzin temu, Karas napisał:

akurat w przypadku XV nowszy model jest wykonany duzo duzo lepiej od poprzednika w którym księgowi stanęli w 100% na wysokości zadania  :biglol: 

każdy producent ma swoje smaczki, których wbrew wszelkiej logice nie chce poprawiać (a zgodnie z logiką księgowych)

11 godzin temu, Skodziarz napisał:

Podsumowując - XV potrafi "się sprzedać" - tego nie można mu odmówić. Potem jest jednak gorzej.

Coś w tym jest. Nie przyszło mi do głowy, żeby w salonie ostukiwać blachy, ale w przyszłości będzie to obowiązkowy punkt programu :dance:

Edytowane przez Zyzol
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Snuff napisał:


Najlepiej zalogować się, podać VIN na subaru-maps.com i sprawdzić czy jest update


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tak te  czynilem i przez www. jak i aplikację po ściągnięciu. nie od dzis :) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Michał W. napisał:

Ja bym się tak nie katował i sprzedał czym prędzej taki wadliwy samochód.

Życie jest zbyt krótkie by jego część spędzić w tak kiepskim aucie. ;)

 

Nie liczę, ale kilka osób pisało mi już DOKŁADNIE to samo - ten tekst to bierzecie skądś, czy jak?? :D 

 

Odpowiem tak: ja jestem dobrym człowiekiem... nie będę komuś zgniłego jaja podrzucał, skoro wiem, jaki to badziew, a mam dość odwagi przyznać się przed sobą i innymi, że wtopiłem :evil2:

Więc samochód zostanie ze mną do końca dni - jego lub moich :puchar:

 

 

12 godzin temu, Karas napisał:

Wiec biorąc pod uwagę poprzednika  w przypadku nowego XV nie jest tak źle 

 

Pisałem właśnie o tym jeden lub dwa posty wcześniej - dałeś się XV drugiej generacji po prostu nabrać, jak wszyscy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Skodziarz napisał:

 

Nie liczę, ale kilka osób pisało mi już DOKŁADNIE to samo - ten tekst to bierzecie skądś, czy jak?? :D 

 

Odpowiem tak: ja jestem dobrym człowiekiem... nie będę komuś zgniłego jaja podrzucał, skoro wiem, jaki to badziew, a mam dość odwagi przyznać się przed sobą i innymi, że wtopiłem :evil2:

Więc samochód zostanie ze mną do końca dni - jego lub moich :puchar:

Spoko. ;)

Uwypuklanie wad rozumiem, korzystanie dalsze z tak fatalnego samochodu już nie. Chyba, że nie jest aż taki zły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Michał W. napisał:

Chyba, że nie jest aż taki zły?

 

Przecież wiadomo, że nie jest :)

Rozczarowuje w jednym aspekcie... punktuje w drugim...

Zobaczymy jak na dłuższą metę, bo te blachy grubości powłoki lakierniczej naprawdę nie napawają optymizmem :toobad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Malkontenci,

Oczywiście, każdy ma prawo wybrzydzać, punktując wady nowego XV-a, ale jeżeli zrobicie przegląd rynku, to (moim zadaniem) nie ma aktualnie auta, które ZA TE PIENIĄDZE zapewniałoby aż tyle. Sporo miejsca w środku, duuuży prześwit, doskonały napęd, bardzo przyzwoite wyposażenie, fajny wygląd ... itd.

Może jestem minimalistą, ale jeżdżę poprzednią generacją już prawie 5 lat i nadal jestem zadowolony. Oczywiście dostrzegam wady, ale zalety zdecydowanie przeważają.

Z nowym XV zapoznałem się na prezentacji w Niepołomicach, wraz z @Michał Krupa, przejechawszy wtedy jakieś 30 km w różnych warunkach. Byłem pod wrażeniem pozytywnych zmian, jakie w stosunku do wersji 1 zrobiono.

Kiedy niedawno zacząłem się przymierzać do zmiany auta, to gdyby XV był nadal oferowany z silnikiem 2.0, to nie rozglądałbym się za innymi markami. Niestety losy potoczyły się inaczej ...

  • Super! 3
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę, żeby zrównoważyć negatywne opinie dotyczące nowego XV napiszę, że po przejechaniu nieco ponad 10kkm jestem zadowolony z zakupu :D

Nie wiem, może nie jestem tak drobiazgowy jak inni użytkownicy ale w tych pieniądzach nie wybrałbym nic innego. Dodam, że nie chodzi mi o jakieś poświęcenie czy wyrzeczenia związane z użytkowaniem "puszki" na kółkach. Chciałem raczej dać do zrozumienia, że w mojej opinii to BARDZO FAJNE AUTO za fajne pieniądze :)

Muszę jednak wyznać, że moją ocenę należy rozpatrywać przez pryzmat mojej wielkiej sympatii dla marki SUBARU :)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Skodziarz napisał:

Pisałem właśnie o tym jeden lub dwa posty wcześniej - dałeś się XV drugiej generacji po prostu nabrać, jak wszyscy ;) 

 

być może B) Musiałbym spędzić trochę więcej czasu w nowym XV aby go sprawdzić a że  taka sytuacja się nigdy nie wydarzy to nigdy się nie dowiem jaki jest na prawdę ;)

3 godziny temu, Skodziarz napisał:

 

Przecież wiadomo, że nie jest :)

Rozczarowuje w jednym aspekcie... punktuje w drugim...

Zobaczymy jak na dłuższą metę, bo te blachy grubości powłoki lakierniczej naprawdę nie napawają optymizmem :toobad:

blachami się nie przejmuj - wszystkie Japońce jakie mają. Po kilku latach stwierdzisz zapewne ze to bardzo trwałe i bez awaryjne auto jest.  

19 minut temu, Michał Krupa napisał:

Chciałem raczej dać do zrozumienia, że w mojej opinii to BARDZO FAJNE AUTO za fajne pieniądze

cena słowo klucz. Jeżeli weźmiemy konkurencje doposażymy we wszystkie systemy skrzynie automatyczna, awd itp itd to nagle okazuje się ze XV to taniocha :) A jak wiecie nie ma nic za darmo a FHI świętym mikołajem nie jest także głowa do góry . 

3 godziny temu, Skodziarz napisał:

Więc samochód zostanie ze mną do końca dni - jego lub moich 

szacun za odwagę ;)  

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko ż moje XV 1,6 to to był najlepszy wybór z całej oferty krajowych Dealerów  w tej cenie. Jak Ja się cieszę że wybito mi z głowy Dustera i Vitare. Alleluja :bowdown:

Edytowane przez Absol
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Absol napisał:

Dodam tylko ż moje XV 1,6 to to był najlepszy wybór z całej oferty krajowych Dealerów  w tej cenie. Jak Ja się cieszę że wybito mi z głowy Dustera i Vitare. Alleluja :bowdown:

Moim zdaniem z tej trójki to wybór jest tylko jeden. Gratuluję. :) 

Duster nawet w maks. wyposażeniu mnie nie przekonuje a Vitara w poprzedniej wersji była naprawdę dzielna w terenie ale jakoś to zatraciła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Absol napisał:

Dodam tylko ż moje XV 1,6 to to był najlepszy wybór z całej oferty krajowych Dealerów  w tej cenie. Jak Ja się cieszę że wybito mi z głowy Dustera i Vitare. Alleluja :bowdown:

Ja na ten przykład odpuściłem sobie porównywalne: kie sportage - droższa i nijaka /jak się przymierzyłem to fotel był niedokręcony, VW już kiedyś nowego miałem i już nie chcę, opel grandland 103 tys i nawet kamery cofania nie ma, jeep compass - 120 tys manual w biedzie, francuzów nie uważam nie wiem czemu, zajarałem się jeszcze na nową rav 4 - ale zaczyna się od 110 tys klima zwykła kołpaki i manual. XV zaakceptowała szefowa i już tak zostało ..

 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

Wątek obserwuje od dłuższego czasu śledząc Wasze perypetie z XV. Od 7 lat użytkuje Forestera MY 05 2.0 125km i czas przesiąść się na coś swiezszego.

Swojego XV z silnikiem 2.0 szukam w DE. ( testowałem zarówno 2.0 jak i 1.6. Ta słabsza wersja zdecydowanie odpada). Gabarytowo auta zbliżone do siebie. Tylko XV mały kufer ma :( ale mam boxa więc na dłuższe wypady zapakuje na dach na te 2-3 wyjazdy w ciągu roku dla naszej 4ki (nie będzie zbyt komfortowo ale to tylko 3 dluzsze wyjazdy w ciagu roku wiec licze ze damy rade bo wew miejca praktycznie tyle samo a tak głównie poruszam się w około komina...). Wyższy prześwit potrzebny dla dojazdu droga gruntową do domu stąd od dłuższego czasu związany jestem z Subaru i mega dobrze mi z tym. Mam nadzieję że zagoszcze tu na dłużej....

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...